Cerambycidae of Canada and Alaska

Literatura traktująca o chrząszczach (Coleoptera)
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 3 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Cerambycidae of Canada and Alaska

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Znalazłem na Twitterze zapowiedź, może kogoś zainteresuje.
Załączniki
cer_can.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (113.99 KiB)
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9496
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Cerambycidae of Canada and Alaska

Post autor: Jacek Kurzawa »

Ta książka jest do nabycia od marca 2018 w Entosphinx.cz
http://www.entosphinx.cz/en/coleoptera/ ... laska.html
Cena 180 Eur. W Polsce przy niemal zerowym zainteresowaniu fauną nearktyczną szanse na jej sprzedaż do nas przy tej cenie są również niemal zerowe. Przy czym "chciałbym ją mieć" z mojej strony nie oznacza, że zaraz ją zakupię.
Awatar użytkownika
Konto_usuniete
Posty: 1117
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 13:36

Re: Cerambycidae of Canada and Alaska

Post autor: Konto_usuniete »

Jacek Kurzawa pisze:W Polsce przy niemal zerowym zainteresowaniu fauną nearktyczną szanse na jej sprzedaż do nas przy tej cenie są również niemal zerowe
Jacku na podstawie czego tak sądzisz??? Naprawdę masz tak duzą wiedzą by stawiać tak jednoznaczne tezy???
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9496
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Cerambycidae of Canada and Alaska

Post autor: Jacek Kurzawa »

Obym się mylił!
Do posiadania swojej opinii mam prawo. Natomiast każdy może mieć inną i ją wyrazić. Jeśli uważasz, że książka ma szanse powodzenia w Polsce ze względu na to, że w Polsce są osoby zajmujące się nearktycznymi Cerambycidae to wyraź swoją opinię.

PS. Uzupełniająco do swojej wypowiedzi: miałem na myśli osoby prywatne. Zakupy za środki instytucjonalne to inna sprawa i szansa, że książka wyląduje na jakiejś półce jest większa. Prywatnie nie słyszałem o nikim w Polsce, kto zajmuje się fauną choćby północnej Ameryki. Był taki jeden kolega, ale o ile dobrze kojarzę, to kilka lat temu z tego zrezygnował. O innych osobach nie słyszałem, być może ktoś jest w naszym wielkim i pięknym kraju zainteresowany Cerambycidae północnej Ameryki. A jeśli jest (! a jest?) to może nawet kupi tą książkę. Wszystko jest możliwe.
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9496
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Cerambycidae of Canada and Alaska

Post autor: Jacek Kurzawa »

Przy okazji - poszukuję w PDF:

LINSLEY 1961 The Cerambycidae of North America. Part I. Introduction University of California. Publications in Entomology, Berkeley 18: 1-97, 35 pls.

LINSLEY E. G. & CHEMSAK J. A. 1972 The Cerambycidae of North America, Part VI, NO. 1. Taxonomy and classification of the subfamily Lepturinae. University of California Publications in Entomology, Berkeley 69: viii + 1-138, 41 figs & 2 pls.

LINSLEY E. G. & CHEMSAK J. A. 1976 The Cerambycidae of North America, Part VI, No. 2. Taxonomy and classification of the subfamily Lepturinae University of California Publications in Entomology, Berkeley 80 : i-xi + 1-186, 50 figs.

LINSLEY E. G. & CHEMSAK J. A. 1984 The Cerambycidae of North America, Part VII, No. 1: Taxonomy and Classification of the Subfamily Lamiinae, Tribes Parmenini through Acanthoderini University of California. Publications in Entomology, Berkeley 102: i-ix + 1-258, 57 figs.


A może ktoś posiada?:
CHEMSAK 1996. Illustrated Revision of the Cerambycidae of North America. Volume I. Parandrinae, Spondylidinae, Aseminae, Prioninae Wolfsgarden Books. Burbank, California 1: i-x + 1-150, pls I-X. ISBN 1-885850-02-6.

CHEMSAK 2005. Illustrated Revision of the Cerambycidae of North America. Volume II Lepturinae. Wolfsgarden Press, Chino, CA: i-xv + 1-446, 27 pls.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Literatura - chrząszcze”