Polskie Forum Entomologiczne - Chrząszcze i Motyle Polski - strona główna

Polskie Forum Entomologiczne

PFEnt. - https://entomo.pl/forum/
Teraz jest sobota, 15 gru 2018, 15:42

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
|     Prosimy o podawanie miejsca i daty obserwacji. To przyśpieszy oznaczenie i ułatwi dyskusję.     |
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Autor Wiadomość
 Tytuł: Полная копия книги: "М.Л. Данилевский. 2014. Жуки-усачи (Cerambycoidea) России и соседних стран. Часть 1"
PostNapisane: sobota, 19 mar 2016, 16:02 

UTM: CA-95
...tajnymi, podziemnymi kanałami  :okok:   dostałem informacje, że "Polnaja kopia knigi" jest w zasiegu każdego .
To smacznego  ;)
No chyba, że to znana ogółowi mozliwość...a ja oczymś nie wiedziałem ,trudno...
:papa:
Rafał
:arrow: http://www.zin.ru/Animalia/Coleoptera/rus/danm14lz.htm

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
 Zobacz profil WWW 

Tytuł: Re: Полная копия книги: "М.Л. Данилевский. 2014. Жуки-усачи (Cerambycoidea) России и соседних стран. Часть 1"
PostNapisane: sobota, 19 mar 2016, 16:05 

O ja p.... super!! :ok:

Zobacz profil WWW 

Tytuł: Re: Полная копия книги: "М.Л. Данилевский. 2014. Жуки-усачи (Cerambycoidea) России и соседних стран. Часть 1"
PostNapisane: sobota, 19 mar 2016, 17:17 

Specjalność: Cerambycidae
Super, dzięki za cynk! :szacun:  :szacun:  :szacun:

Dziwna sytuacja bardzo bo pewne rzeczy się Autorowi zarzuca, że czyni dla zysku, a tutaj popyt na Książkę był z tego co wiem olbrzymi, ale nie poszedł drugi nakład w ogóle, a przecież to uczciwy, czysty zysk i większy impact w świecie. Może to było z jakiegoś grantu i zakaz "zarobkowania"? Wie ktoś coś na ten temat?
Rosyjskiego nie znam, ale Tłumacz podaje, że:

Cytuj:
Szczegółowy opis tej niezwykłej książce podane są strony nadrzędnej.
I tu chcę zadowolić koneserów i amatorów chrząszczy, którzy nie mogli kupić książkę, a także zapewnienie im (Za zgodą autora) dostęp do pełnej kopii.

W tej sytuacji nie zazdroszczę tym, którzy wydali kasę  :wlosy:

PostNapisane: sobota, 19 mar 2016, 18:32 

Orish napisał(a):
W tej sytuacji nie zazdroszczę tym, którzy wydali kasę :wlosy:

...nie wiem skąd to poruszenie ...Przeciez jak ktoś lubi jakąś grupę, to sobie kupi oryginał ,bo chce...bo ma kasę ,bo sobie uzbiera i cześć.A autor moim zdaniem zachował się bardzo fer w stosunku do ludzi, których zwyczajnie nie stać,albo nie zdążyli kupić.Nakład zszedł(bo tak rozumiem, to co piszesz), więc autor publikuje PDF-a "for all" i tak to powinno wygladać...Ściągać i tyle ,a jak ktoś czuje potrzebę to podziękować mailowo autrowi ,a nie dociekać "dlaczego ?"  ;) .
Rafał

Zobacz profil WWW 

PostNapisane: sobota, 19 mar 2016, 20:08 

Rafał Celadyn napisał(a):
Nakład zszedł(bo tak rozumiem, to co piszesz), więc autor publikuje PDF-a "for all" i tak to powinno wygladać...Ściągać i tyle ,a jak ktoś czuje potrzebę to podziękować mailowo autrowi ,a nie dociekać "dlaczego ?"  ;) .

Heh w jakim Ty świecie żyjesz?  :laugh:  Oczywiście, ideowo tak by to mogło wyglądać, ale to raczej utopia. Poza tym nie wiem ile osób by wtedy cokolwiek kupiło gdyby wiedziały, że i tak będzie "za free" i można wydrukować za nie wiem 1/3 ceny i mieć pdf'a na dysku.
PS: ściągnięte już dawno, a dociekam bo to moim zdaniem nietypowa sytuacja, a nie żebym się nie cieszył lub nie doceniał - po prostu mnie to dziwi i tyle  ;-)

PostNapisane: sobota, 19 mar 2016, 20:35 

Orish napisał(a):
Heh w jakim Ty świecie żyjesz?    Oczywiście, ideowo tak by to mogło wyglądać, ale to raczej utopia

...no to żyję  sobie w świecie utopii  ...
Orish napisał(a):
Poza tym nie wiem ile osób by wtedy cokolwiek kupiło gdyby wiedziały, że i tak będzie "za free" i można wydrukować za nie wiem 1/3 ceny i mieć pdf'a na dysku.

...to już są kwestie osobistych mozliwości i potrzeb...
Orish napisał(a):
dociekam bo to moim zdaniem nietypowa sytuacja, a nie żebym się nie cieszył lub nie doceniał - po prostu mnie to dziwi i tyle

no rozumiem- powoduje Tobą czysta ciekawość ... To może zapytaj u żródła? Teraz, to nawet mnie zaciekawił problem...są jeszcze przyzwoici ludzie, czy to tylko utopia ?
;)

Rafał

Zobacz profil WWW 

PostNapisane: sobota, 19 mar 2016, 21:34 

UTM: DB23
Utopią bym tego nie nazwał. Pewnie i żyjemy w różnych światach, różnice pokoleniowe są ogromne, ale zapewniam Cię Rafale, że są jeszcze ludzie przedkładający piękno książki nad pdf-a czy nawet wydruk z niego. Również  na tym forum. Choć statystyki są dla nich nieubłagane.
Rafał Celadyn napisał(a):
...nie wiem skąd to poruszenie ...Przeciez jak ktoś lubi jakąś grupę, to sobie kupi oryginał ,bo chce...bo ma kasę ,bo sobie uzbiera i cześć.

Bardzo słusznie, popieram w całej rozciągłości  :D

PostNapisane: sobota, 19 mar 2016, 21:48 

...ja to w ogóle długo nie mogłem sie przekonac do Pdf ów i też jak jest okazja i hajc  ;) ,to sobie cos czasem kupuje w prezencie...Problem tkwi w tym ze 80 euro dajmy na to w Niemczech, to  pare godzin roboty (nawet dla Polaka) a w naszym pięknym kraju to moze byc jedna trzecia wypłaty(to tak skrajnie ;) ) i Niemiec kupi w ciemno jak gazetę, a tutaj trzeba uciąć z tego,z tego i z tego , a na koniec stwierdzisz, że lepiej zalać samochód do pełna i ruszyć gdzieś tyłek  ;) .
Rafał

Zobacz profil WWW 

PostNapisane: sobota, 19 mar 2016, 22:58 

UTM: DC30
inne zainteresowania: Muzyka, informatyka, makrofotografia.
Rosjanie już jakiś czas temu spiratowali tą książkę i jest ona dostępna w sieci nie od wczoraj  :P , więc generalnie i tak kto chce to sobie znajdzie i ją ma. I może to być przyczyną, że w końcu Wydawca zrobił taki ruch, że udostępnił książkę, która i tak już została "udostępniona". Poza tym trzeba pamiętać, że Rosja to stan umysłu.

Zobacz profil WWW 

PostNapisane: sobota, 19 mar 2016, 23:56 

Specjalność: Odonata, Aculeata
Jacek Kurzawa napisał(a):
Rosja to stan umysłu.

Delikatnie powiedziane a nawet niedopowiedziane...

Zobacz profil WWW 

PostNapisane: niedziela, 20 mar 2016, 00:09 
to samo można powiedzieć o ... ?  :uciekam:

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]