M.A. Lazarev, 2009: Armenian Dorcadion (Coleoptera: Cerambycidae) of "cinerarium-group".

Literatura traktująca o chrząszczach (Coleoptera)
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

M.A. Lazarev, 2009: Armenian Dorcadion (Coleoptera: Cerambycidae) of "cinerarium-group".

Post autor: Rafał Celadyn »

...dla tych co nie odwedzają włoskiego forum (o ile tacy są :wink: )
http://www.entomologiitaliani.net/publi ... p?id=56503
Pozdrawiam Rafał.
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9490
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: M.A. Lazarev, 2009: Armenian Dorcadion (Coleoptera: Cerambycidae) of "cinerarium-group".

Post autor: Jacek Kurzawa »

Warto podać linka do strony, z której się wchodzi na linka (sposób).
http://www.entomologiitaliani.net/publi ... 25&t=25590
Ten plik jest w innych wielu miejscach: na zin.ru i kilku innych:
http://www.google.de/search?q=Lazarev,% ... rium-group

http://www.google.de/search?q=zin.ru%20cinerarium-group

Nadążanie za ukazującymi się publikacjami niejest wcale łatwym zadaniem. A studiowanie ich przekracza nie rzadko nasze możliwości (czasowe). :D
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: M.A. Lazarev, 2009: Armenian Dorcadion (Coleoptera: Cerambycidae) of "cinerarium-group".

Post autor: Rafał Celadyn »

...już to kiedyś mówiłem, na włoskim forum, ktoś kto nie jest jego użytkownikiem. nie wejdzie do biblioteki. :wink:
Na pracę trafiłem przypadkiem ,a że wydawała mi się wartościowa i na przyzwoitym poziomie graficznym to zlinkowałem...
Pozdrawiam Rafał.
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9490
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: M.A. Lazarev, 2009: Armenian Dorcadion (Coleoptera: Cerambycidae) of "cinerarium-group".

Post autor: Jacek Kurzawa »

Dobrze dobrze!!!! Rafał, lepiej mieć jeden link wiecej niż mniej. Mnie trudno jest spojrzeć na kozki z dystansu.... te prace mam najczęsciej zaraz po ukazaniu.

Co ciekawe polskie prace o Cerambycidae ukazują się w jakiś "dziwaczny" sposób, przypominający jakąś konspirację. Mam (najczęsciej) wrażenie, ze autorom nie zależy na dotarciu do czytelników lecz tylko na tym, by kolejna praca w ogóle powstała i zostala tylko opublikowana. Są tym widac całkowicie usatysfakcjonowani, sądząc po tym, że po ukazaniu takiej pracy brak jest jakichkolwiek działań informacyjnych o tym, ze dana praca sie ukazała. Ja np. dowiaduję się o takich pracach najczesciej od znajomych (nie autorów). Swoją drogą rózne prace ukazują się w całkiem rozmaitych periodykach" co jeszcze bardziej utrudnia "bycie na bieżąco" z publikacjami w tym zakresie. Taka polska "specyfika".... To jest temat wart szerszej dyskusji, bo brak informacji w dzisiejszych czasach to raczej jakaś "dezinformacja", której należy w jakiś sposób przeciwdzialać. A "centralnego banku publikacji" nie ma i w jakimś sensie zyjemy w Ciemnogrodzie, ktory sami sobie stworzylismy (albo ja pisze z jakiegoś Ciemnogrodu, odcietego od naukowej rzeczywistosci..... :( ).

Łatwiej mi jest dotrzeć i dowiedzieć się o pracach Samy, Danilevskiego, Ozdikmena czy Lazareva niż o polskich pracach traktujących o Cerambycidae. Może autorzy są usatysfakcjonowani samym faktem "publikacji" i nie dbają już o rozpowszechnienie informacji o pracy wśród znajomych. Może to przez "skromność"..... :mrgreen: A może przez prawa autorskie, albo ... nie wiem ....

To taka dygresja, może kiedyś coś z tym zrobimy, na razie "walczę" z tym po swojemu budując baze literatury i sciągając prace "zewsząd". Z zagranicznymi publiakacjami, mam wrażenie, idzie mi znacznie lepiej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Literatura - chrząszcze”