Książki, Artykuły dot. Chrząszczy Wodnych

Literatura traktująca o chrząszczach (Coleoptera)
Niedzwiedz_M
Posty: 6
Rejestracja: środa, 20 stycznia 2010, 12:11
Lokalizacja: Nowy Sącz

Książki, Artykuły dot. Chrząszczy Wodnych

Post autor: Niedzwiedz_M »

Witam szanowne grono entomologów. To mój pierwszy post tutaj, i zapewne nie ostatni :) Pierwszy post będzie :) prośbą. Otóż, poszukuję artykułów i książek dotyczących chrząszczy wodnych. Dokładnie chodzi mi o przystosowania do życia w środowisku wodnym, a co za tym idzie, budowę wew. i zew., metody polowania, poruszania się itp. Mam zamiar pisać pracę licencjacką na ich temat. Od ilości publikacji które zgromadze, uzależnione będzie jakimi rodzinami będe chciał się zająć, więc póki co zależy mi na każdej rodzinie. Na tą chwilę posiadam następujące dokumenty:

-Kazimierz Galewski: "Chrząszcze (Coleoptera), rodzina : Kałużnicowate (Hydrophilidae)" ; "Chrząszcze (Coleoptera) : rodziny Pływakowate (Dytiscidae), Flisakowate (Haliplidae), Mokrzelicowate (Hygrobiidae), Krętakowate (Gyrinidae"
-Paweł Koperski, Andrzej Kołodziejczyk: "Bezkręgowce słodkowodne Polski"

oraz Artkuły (pdf) na temat:
- Filogenezy Dytiscidae
- opis gatunku z rodziny Dytiscidae, i Hydrophilidae

Jeśli znacie jakieś tytuły książek chętnie ich poszukam w bibliotekach. Jeśli ktoś posiada artykuly .doc, .pdf, i zechciałby mi je udostępnić, z szczerą chęcią je przyjme.
Dziękuje z góry za pomoc :)
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Post autor: Rafał Celadyn »

Zerknij sobie tutaj https://download.entomo.pl/ "coś" tam jest ,autorstwa szanownego moderatora :wink: Marka Przewoźnego i pogoogluj to pewnie coś znajdziesz...
Rafał.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Literatura - chrząszcze”