Owady Masywu Śnieżnika

Literatura traktująca o chrząszczach (Coleoptera)
krzysiek.
Posty: 24
Rejestracja: czwartek, 29 października 2009, 18:03
Lokalizacja: Sudety

Owady Masywu Śnieżnika

Post autor: krzysiek. »

Poszukuję wszelkich dostępnych publikacji na temat owadó Masywu Śnieżnika, czego kolwiek:notatek, opracowań itp
Awatar użytkownika
Miłosz Mazur
Posty: 2565
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2006, 11:33
UTM: CA08
Specjalność: Curculionoidea
profil zainteresowan: Muzyka metalowa, fantastyka, gry planszowe
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/Opole
Podziękował(-a): 1 time
Kontakt:

Post autor: Miłosz Mazur »

L. Borowiec, J. Kania
STONKOWATE I RYJKOWCOWATE
(Coleoptera: Chrysomelidae, Apionidae,Attelabidae, Curculionidae) Masywu Śnieżnika. Rozdział w monografii

Blaik T., Hebda G., Mazur M.A. 2007: Przyczynek do entomofauny Masywu Śnieżnika
(Insecta: Coleoptera, Neuroptera, Lepidoptera) – wyniki studenckich obozów Koła Naukowego Biologów Uniwersytetu Opolskiego w latach 2005-2007. Przyroda Sudetów: 10: 125-132.

M. A. Mazur, 2007: Third evidence for occurrence of Rhopalapion longirostre (Olivier,1807)
(Coleoptera: Curculionoidea: Apionidae) in Poland. Nature Journal 40: 55-57. - gatunek z masywu Śnieżnika właśnie.

Dadatkowo w pracy Blaik T., Hebda G., Mazur M.A. jest trochę o historii badań w tym rejonie. Mam te wszystkie prace w pdf-ach, mogę sie podzielić. Podaj maila
Ostatnio zmieniony czwartek, 29 października 2009, 19:40 przez Miłosz Mazur, łącznie zmieniany 1 raz.
krzysiek.
Posty: 24
Rejestracja: czwartek, 29 października 2009, 18:03
Lokalizacja: Sudety

Post autor: krzysiek. »

Miłosz wysłałem już do ciebie meila. Serdeczne dzięki za pomoc zapraszam na piwko jak będziesz w Międzygórzu- kiedyś :smile: Jeszcze zostawie tu meila: krzysiek.kedzia@wp.pl
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Literatura - chrząszcze”