Polskie Forum Entomologiczne - Chrząszcze i Motyle Polski - strona główna

Polskie Forum Entomologiczne

PFEnt. - https://entomo.pl/forum/
Teraz jest poniedziałek, 24 wrz 2018, 22:51

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
|     Prosimy o podawanie miejsca i daty obserwacji. To przyśpieszy oznaczenie i ułatwi dyskusję.     |
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Autor Wiadomość
 Tytuł: "... Moths of Great Britain..." - czy warto mieć?
PostNapisane: piątek, 6 lut 2009, 12:56 

Mam możliwość kupienia tej książki lecz chciałem się pierw zapytać czy warto? Może ktoś miał kontakt z tą publikacją i mi doradzi.

Załączniki:
book.jpg
book.jpg [ 47.57 KiB | Przeglądane 265 razy ]
Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 6 lut 2009, 14:49 

UTM: CA22
Nie znam wprawdzie tej książki, ale w księgarni wysyłkowej w Anglii jest raczej tania
Cytuj:
( £12.95 | approx. $19/€15 ).
Będzie to więc raczej książka popularna. Wszystko zależy, co od niej oczekujesz. Zapewne obejmuje tylko gatunki z wysp (może tylko niektóre).

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 6 lut 2009, 16:13 

Pytam bo niebawem znajoma wraca z UK i by mi ją przywiozła. A chciałem jeszcze zapytać jak bardzo różny jest skład gatunkowy "ciem" z wysp od naszego?

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 6 lut 2009, 16:35 

UTM: CA08
Poprzedni(e) login(y): Curculio
Specjalność: Curculionoidea
inne zainteresowania: Muzyka metalowa, fantastyka, gry planszowe
Tutaj mozna sprawdzic http://data.nbn.org.uk/index_homepage/index.jsp

Zobacz profil WWW 

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 6 lut 2009, 23:36 

UTM: DA68
Witaj,

mam te ksiazke i w mojej ocenie jest bardzo przydatna. Jest to kieszonkowa wersja wiekszego przewodnika o tej samej nazwie i znacznie wiekszej cenie. Mialem kiedys okazje porownac obie wersje i okazalo sie ze sa te te same rysunki, te same gatunki, tylko w drozszej wersji tekst jest bardziej wyczerpujacy. W niczym nie zmienia to jednak przydatnosci ksiazki do oznaczania w terenie.
Ksiazka prezentuje motyle w pozie spoczynkowej co czasem moze sie przydac. Jakosc rysunkow jest tez dobra. W wielu przypadkach prezentuje formy tego samego gatunku, czego czasem brakuje w drozszych ksiazkach.
Pomimo, ze ksiazka przedstawia wszystkie wieksze motyle nocne W.Brytanii i Irlandii, to jak zapewne wiesz sporo brakuje z polskiej listy.
Ogolnie swietna dla ludzi, ktorzy duzo oznaczaja przyzyciowo i wypuszczaja, lub jak w moim przypadku jako dodatkowe zrodlo informacji.

Pozdrawiam
Jacek

Zobacz profil WWW 

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 7 lut 2009, 00:51 

beksinski napisał(a):
Jest to kieszonkowa wersja wiekszego przewodnika o tej samej nazwie i znacznie wiekszej cenie

Pewnie piszesz o tej pozycji? Tez ją znalazłem i faktycznie sporo droższa. Zastanawiałem się czym się te dwie książki różnią, oczywiście poza okładką, objętością i ceną? A le skoro miałeś okazję je porównać i uważasz że są ok to się cieszę.
Dzieki za odpowiedzi. Właśnie o to mi chodziło!

Załączniki:
book II.jpg
book II.jpg [ 32.44 KiB | Przeglądane 252 razy ]

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 7 lut 2009, 12:34 

UTM: DA68
Tak wlasnie o te ksiazke mi chodzilo. Porownywalismy je strone po stronie i jak wczesniej pisalem oprocz dluzszych opisow i innym rozlozeniem grafiki, nie rozni sie chyba niczym.

Zobacz profil WWW 

Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 16 sie 2009, 18:25 

Powracam do tego tematu ponieważ dostałem tą książkę na urodziny, i powiem że jest całkiem dobra :) opisy są co prawda szczątkowe i raczej marginalne , ilość gatunków "wyspiarskich" też nie powala ale bardzo dziekawe jest przedstawienie motyli w ''pozie'' spoczynkowej ze złożonymi skrzydłami :) co ułatwia sprawne przyżyciowe oznaczanie gatunków :) jakość ilustracji też b.dobra , i przedstawiają one też niektóre formy :)

p.s. jaką ją sPeDeFuję to piszcie kto chętny, wyślę mail-em :mrgreen:

Ostatnio edytowano niedziela, 16 sie 2009, 22:35 przez Malko, łącznie edytowano 1 raz

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]