"... Moths of Great Britain..." - czy warto mieć?

Literatura traktująca o motylach (Lepidoptera)
Awatar użytkownika
Witek Płachta
Posty: 787
Rejestracja: niedziela, 28 września 2008, 10:22
Lokalizacja: Gmina Rokiciny DC12

"... Moths of Great Britain..." - czy warto mieć?

Post autor: Witek Płachta »

Mam możliwość kupienia tej książki lecz chciałem się pierw zapytać czy warto? Może ktoś miał kontakt z tą publikacją i mi doradzi.
Załączniki
book.jpg
book.jpg (47.57 KiB) Przejrzano 1906 razy
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Post autor: Antek Kwiczala † »

Nie znam wprawdzie tej książki, ale w księgarni wysyłkowej w Anglii jest raczej tania
( £12.95 | approx. $19/€15 ).
Będzie to więc raczej książka popularna. Wszystko zależy, co od niej oczekujesz. Zapewne obejmuje tylko gatunki z wysp (może tylko niektóre).
Awatar użytkownika
Witek Płachta
Posty: 787
Rejestracja: niedziela, 28 września 2008, 10:22
Lokalizacja: Gmina Rokiciny DC12

Post autor: Witek Płachta »

Pytam bo niebawem znajoma wraca z UK i by mi ją przywiozła. A chciałem jeszcze zapytać jak bardzo różny jest skład gatunkowy "ciem" z wysp od naszego?
Awatar użytkownika
Miłosz Mazur
Posty: 2565
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2006, 11:33
UTM: CA08
Specjalność: Curculionoidea
profil zainteresowan: Muzyka metalowa, fantastyka, gry planszowe
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/Opole
Podziękował(-a): 1 time
Kontakt:

Post autor: Miłosz Mazur »

beksinski
Posty: 214
Rejestracja: sobota, 25 lutego 2006, 23:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: beksinski »

Witaj,

mam te ksiazke i w mojej ocenie jest bardzo przydatna. Jest to kieszonkowa wersja wiekszego przewodnika o tej samej nazwie i znacznie wiekszej cenie. Mialem kiedys okazje porownac obie wersje i okazalo sie ze sa te te same rysunki, te same gatunki, tylko w drozszej wersji tekst jest bardziej wyczerpujacy. W niczym nie zmienia to jednak przydatnosci ksiazki do oznaczania w terenie.
Ksiazka prezentuje motyle w pozie spoczynkowej co czasem moze sie przydac. Jakosc rysunkow jest tez dobra. W wielu przypadkach prezentuje formy tego samego gatunku, czego czasem brakuje w drozszych ksiazkach.
Pomimo, ze ksiazka przedstawia wszystkie wieksze motyle nocne W.Brytanii i Irlandii, to jak zapewne wiesz sporo brakuje z polskiej listy.
Ogolnie swietna dla ludzi, ktorzy duzo oznaczaja przyzyciowo i wypuszczaja, lub jak w moim przypadku jako dodatkowe zrodlo informacji.

Pozdrawiam
Jacek
Awatar użytkownika
Witek Płachta
Posty: 787
Rejestracja: niedziela, 28 września 2008, 10:22
Lokalizacja: Gmina Rokiciny DC12

Post autor: Witek Płachta »

beksinski pisze:Jest to kieszonkowa wersja wiekszego przewodnika o tej samej nazwie i znacznie wiekszej cenie
Pewnie piszesz o tej pozycji? Tez ją znalazłem i faktycznie sporo droższa. Zastanawiałem się czym się te dwie książki różnią, oczywiście poza okładką, objętością i ceną? A le skoro miałeś okazję je porównać i uważasz że są ok to się cieszę.
Dzieki za odpowiedzi. Właśnie o to mi chodziło!
Załączniki
book II.jpg
book II.jpg (32.44 KiB) Przejrzano 1893 razy
beksinski
Posty: 214
Rejestracja: sobota, 25 lutego 2006, 23:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: beksinski »

Tak wlasnie o te ksiazke mi chodzilo. Porownywalismy je strone po stronie i jak wczesniej pisalem oprocz dluzszych opisow i innym rozlozeniem grafiki, nie rozni sie chyba niczym.
Awatar użytkownika
Malko
Posty: 2005
Rejestracja: piątek, 19 grudnia 2008, 16:06
Lokalizacja: Tarnów/Radłów/Kraków

Post autor: Malko »

Powracam do tego tematu ponieważ dostałem tą książkę na urodziny, i powiem że jest całkiem dobra :) opisy są co prawda szczątkowe i raczej marginalne , ilość gatunków "wyspiarskich" też nie powala ale bardzo dziekawe jest przedstawienie motyli w ''pozie'' spoczynkowej ze złożonymi skrzydłami :) co ułatwia sprawne przyżyciowe oznaczanie gatunków :) jakość ilustracji też b.dobra , i przedstawiają one też niektóre formy :)

p.s. jaką ją sPeDeFuję to piszcie kto chętny, wyślę mail-em :mrgreen:
Ostatnio zmieniony niedziela, 16 sierpnia 2009, 22:35 przez Malko, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Literatura - motyle”