Proszę o identyfikację

Owady żyjące w mieszkaniach czyli "coś mi chodzi po domu". Owady synantropijne.
Regulamin forum
Przy zamieszczaniu zdjęć wymagane jest podanie daty oraz miejsca wykonania zdjęcia.
Posty ze zdjęciami bez danych jak również linkowanych spoza serwisu mogą być usuwane.

Linkowanie do zdjęć spoza Forum jest nieregulaminowe (§ 2.1)
lacki2000
Posty: 7
Rejestracja: niedziela, 28 lipca 2019, 22:31

Proszę o identyfikację

Post autor: lacki2000 »

Co to za robaczek? Sporo ich w domu (w pokojach jest dębowy parkiet). Ten akurat jest martwy, wyciągnięty z jakiejś pajęczyny. Podejrzewam, że to kołatek, ale ja się nie znam.
Załączniki
owad.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (210.42 KiB)
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Proszę o identyfikację

Post autor: Aneta »

Szubak Smirnowa (Attagenus smirnovi).
lacki2000
Posty: 7
Rejestracja: niedziela, 28 lipca 2019, 22:31

Re: Proszę o identyfikację

Post autor: lacki2000 »

Aneta pisze:Szubak Smirnowa (Attagenus smirnovi).
Dzięki za szybką odpowiedź. Podejrzewałem też że to szubak, ale nie mam żadnych piór, wełny, skór, którymi ci imigranci się żywią. Bawełnę też żrą? Znajduję dorosłe osobniki tylko w kątach drewnianej podłogi. Można je jakoś zniechęcić domowymi ekologicznymi sposobami?
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Proszę o identyfikację

Post autor: Aneta »

Szubakom wystarczą ludzkie włosy (ewentualnie sierść, jeśli ma się zwierzaka) i pióra wypadające okazjonalnie z pościeli, to niewymagające chrząszcze (acz bawełny nie jedzą). O odstraszaniu nic nie wiem - można dokładniej i częściej sprzątać, to trochę ograniczy populację, ale jeśli szubaki pojawiają się pojedynczo, nie ma się czym przejmować.
lacki2000
Posty: 7
Rejestracja: niedziela, 28 lipca 2019, 22:31

Re: Proszę o identyfikację

Post autor: lacki2000 »

a to spoko, włosy se mogą jeść, mogłyby też kurz szamać, to wogle bym je polubił :) Bałem się że to jakieś kołatki, bo one ponoć żrą parkiet, i raz w nocy słyszałem stukanie w rogu pokoju. Zwierzaków nie mam, więc one u mnie trochę na głodzie są. Tylko jak one się najedzą takim włosem? Lubię włoską kuchnię, ale nie aż tak...
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Domowe robaczki.”