Co to za larwa i wylinki

Owady żyjące w mieszkaniach czyli "coś mi chodzi po domu". Owady synantropijne.
Regulamin forum
Przy zamieszczaniu zdjęć wymagane jest podanie daty oraz miejsca wykonania zdjęcia.
Posty ze zdjęciami bez danych jak również linkowanych spoza serwisu mogą być usuwane.

Linkowanie do zdjęć spoza Forum jest nieregulaminowe (§ 2.1)
Najwazniejsze
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 25 grudnia 2018, 15:58

Co to za larwa i wylinki

Post autor: Najwazniejsze »

Hej.

Od 5 grudnia średnio co 5 dni mnie coś ugryzie. Za pierwszym razem bo to między nogami przy samej pachwinie 1 ugryzie, trochę pod pluskwe ale zeszło po 3h wiec wątpię. Za drugim razem po drugiej strony uda i były 2. Potem znowu prawe udo i jedno. Wysłałem chemię specjalna na pluskwy w pokoju i spalem w kuchni. Było to 2 dni po ost ugryzieniu i miałem znowu z boku ugryzienie z boku ale tym razem był czerwony ślad wkłucia ale jeden, nie dwa jak pająk.
Myślałem, że to może pluskwy/-a ale nie do końca pasuje mi to do nich. Mam kanapę rozkładana i prawie całe łóżko przejrzałem (rozgrywając większość osłony). Do tego wcześniej 4krotnie potraktowalem łóżko i szczeliny w pokoju parą.
Nigdy nic nie znalazłem.
W kuchni spalem na materacu rozkładanym (już jest w śmieciach) i po ugryzieniach ( łącznie 4, jedno wyżej opisałem, drugie 10cm dalej i delikatniejsze i bez śladu i na brzuchu 2 po lewej i prawej stronie i delikatne). Wszystko samo zniklp ppo jakiś 2h.
W łóżku znalazłem za to łatwe żywa i nie wiem co to.
Wcześniej znalazłem wylinki w drewnianych nogach od łóżka i myślałem że to stare jest.
Dziś sprzątalem po chemii, po 3 dniach. Łóżko schlo przy kaloryferze w rogu, potem było odsunięte bo tam stawiałem suszarkę.
Dziś widziałem w tym rogu wylinki i są dwa rodzaje i nie wiem co to.
Ktoś jest w stanie powiedzieć?
Załączniki
IMG_20181225_161058.png
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (350.87 KiB)
IMG_20181225_161111.png
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (273.96 KiB)
IMG_20181225_161124.png
IMG_20181225_161124.png (315.04 KiB) Przejrzano 1738 razy
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Co to za larwa i wylinki

Post autor: Aneta »

Mrzyki (Anthrenus) i szubaki (Attagenus). Żadne z nich nie gryzą.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Domowe robaczki.”