proszę o identyfikację

Owady żyjące w mieszkaniach czyli "coś mi chodzi po domu". Owady synantropijne.
Regulamin forum
Przy zamieszczaniu zdjęć wymagane jest podanie daty oraz miejsca wykonania zdjęcia.
Posty ze zdjęciami bez danych jak również linkowanych spoza serwisu mogą być usuwane.

Linkowanie do zdjęć spoza Forum jest nieregulaminowe (§ 2.1)
merlin89
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 28 sierpnia 2018, 09:34
Gender: women

proszę o identyfikację

Post autor: merlin89 »

witam, mam problem z robakami, przez rok nie było mnie w domu, w tym czasie mieszkał tu ktoś inny, wróciłam tydzień temu, od kilku dni obserwuje co rano na oknie i podłodze cienkie jasne cmy, które są bardzo ospale i mogę je złapać w rękę bez problemu. miałam kiedyś mole zbożowe więc pierwszy krok skierowała do szafek w kuchni ale ani żadnych larw ani nitek w mące itp nie zauważyłam, umyłam wszystko dokładnie zapasy wyrzuciła, rano znowu to samo, więc tym razem szafa z ubraniami, nie mam futer ani welnianych swetrów ale przetrzepalam wszystko nic nie zauważyłam, dziur też nie. poodsuwalam szafki w kuchni, niestety trochę syfu było, I tam znalazłam małe gwizdy w brązowe paski, wydawało mi się zawsze że mole mają jasne larwy i nie wiem czy mogę to że sobą łączyć. chce kupić jakiś środek na te owady ale chce najpierw wiedzieć co to w ogóle jest.
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16269
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: proszę o identyfikację

Post autor: Aneta »

Zdjęcia daj.
merlin89
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 28 sierpnia 2018, 09:34
Gender: women

Re: proszę o identyfikację

Post autor: merlin89 »

od rana chodzę i szukam wszystko wymylam, nie znalazłam żadnych innych lokatorów, ani larw.
Załączniki
20180828_090515-1209x1612-906x1208.jpg
20180828_090515-1209x1612-906x1208.jpg (101.89 KiB) Przejrzano 2431 razy
zdj1.jpg
zdj1.jpg (113.95 KiB) Przejrzano 2431 razy
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16269
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: proszę o identyfikację

Post autor: Aneta »

Na pierwszym zdjęciu motyl z Crambidae, nic "domowego", mógł przylecieć do światła. Na drugim wylinki larw szubaka (Attagenus), pospolitego synantropa.
merlin89
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 28 sierpnia 2018, 09:34
Gender: women

Re: proszę o identyfikację

Post autor: merlin89 »

I te motyle przylatuja codzień? jeśli to nie żaden mol to mi naprawdę ulzylo.
merlin89
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 28 sierpnia 2018, 09:34
Gender: women

Re: proszę o identyfikację

Post autor: merlin89 »

jak się pozbyć tego szubaka?
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16269
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: proszę o identyfikację

Post autor: Aneta »

merlin89 pisze:I te motyle przylatuja codzień?
Jeśli są odpowiednie watunki - trawa na zewnątrz, wieczorem zapalone światło przy otwartych oknach, to tak, mogą wlatywać codziennie.
merlin89 pisze:jak się pozbyć tego szubaka?
To już trudniejsza sprawa, bo tych chrząszczyków trudno się całkowicie pozbyć. Na pewno pomaga częste i dokładne sprzątanie, także za i pod meblami, tam gdzie mogą gromadzić się włosy, pióra i podobne resztki, na których szubaki się rozwijają. Ale nie ma co liczyć na ich kompletne wytępienie (chyba że użyje się insektobójczej chemii, ale ta może zaszkodzić bardziej ludziom niż szubakom).
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Domowe robaczki.”