Pomocy! Larwy w sypialni!

Owady żyjące w mieszkaniach czyli "coś mi chodzi po domu". Owady synantropijne.
Regulamin forum
Przy zamieszczaniu zdjęć wymagane jest podanie daty oraz miejsca wykonania zdjęcia.
Posty ze zdjęciami bez danych jak również linkowanych spoza serwisu mogą być usuwane.

Linkowanie do zdjęć spoza Forum jest nieregulaminowe (§ 2.1)
Karlmenos
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 27 sierpnia 2018, 13:34

Pomocy! Larwy w sypialni!

Post autor: Karlmenos »

Witam.
Nie do końca wiedziałem gdzie o to zapytać bo jeszcze się nie orientuje tutaj, więc pytam tu.
Parę dni temu sprzątając w pokoju, pod każdym meblem były jakieś białe larwy (Nie mam ich zdjęć)
A dziś przesuwając łóżko okazało się że znowu jakieś są ale tym razem się nie ruszają i mają inny kolor :zg: . Ktoś wie co to i jak się tego skutecznie pozbyć?
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Pomocy! Larwy w sypialni!

Post autor: Aneta »

To są poczwarki much, te białe to były ich larwy. Pozbyć się nie problem, wystarczy wyrzucić zanim wylęgną się dorosłe muchy, należałoby jednak najpierw znaleźć ich źródło - czyli coś, co się rozkłada gdzieś w pobliżu (w wentylacji, w innym pomieszczeniu, u sąsiada itd. - nie znam Twoich warunków mieszkaniowych).
Karlmenos
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 27 sierpnia 2018, 13:34

Re: Pomocy! Larwy w sypialni!

Post autor: Karlmenos »

Mieszkam w domu jednorodzinnym.
Nic się nie rozkładało ani w moim pokoju ani w pomieszczeniach obok, przynajmniej po ostatnim sprzątaniu.
Dzięki za pomoc, postaram się ich jak najszybciej pozbyć i zobaczymy co będzie później.
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Pomocy! Larwy w sypialni!

Post autor: Aneta »

A na górze - strych, poddasze, może coś weszło w konstrukcję dachu?
Karlmenos
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 27 sierpnia 2018, 13:34

Re: Pomocy! Larwy w sypialni!

Post autor: Karlmenos »

Na poddaszu nic nie ma a jedyne co jest w konstrukcji to kroniki w belkach, których nie idzie się pozbyć.
Ale skoro to muchy to co to ma do tego? :?
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Pomocy! Larwy w sypialni!

Post autor: Aneta »

Chodziło mi o przestrzenie w konstrukcji, gdzie potencjalnie mogłoby coś wleźć i zdechnąć.

A korniki akurat od obrobionego drewna wolą obumierające drzewa; w belkach możesz mieć kołatki albo spuszczela ;)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Domowe robaczki.”