Dziwny robak na oknie :-(

Owady żyjące w mieszkaniach czyli "coś mi chodzi po domu". Owady synantropijne.
Regulamin forum
Przy zamieszczaniu zdjęć wymagane jest podanie daty oraz miejsca wykonania zdjęcia.
Posty ze zdjęciami bez danych jak również linkowanych spoza serwisu mogą być usuwane.

Linkowanie do zdjęć spoza Forum jest nieregulaminowe (§ 2.1)
sieslawa
Posty: 5
Rejestracja: niedziela, 27 grudnia 2015, 17:45
Gender: women

Dziwny robak na oknie :-(

Post autor: sieslawa »

:-( :-( I znowu muszę prosić o pomoc w identyfikacji robaka, którego 3 razy znalazłam na parapecie wewnętrznym małego okna ( okno zamknięte). Robak potrafi latać. Jak dotąd nic nie zrobił ale jak nie znam przeciwnika, to się go boję. Próbowałam sama zidentyfikować osobnika przeglądając w necie atlas owadów, ale po kilku godzinach dałam za wygraną. Może ktoś wie, co to jest? Fotki wykonałam 29.07.2016 r. Na fotkach tego nie widać, ale od spodu (odwłok, lub pod skrzydłami robak ma kolor jakby ciemny pomarańczowy).
Z góry dzięki za odpowiedź :)
Załączniki
data wykonania 29.07.2016
data wykonania 29.07.2016
20160729_111927.jpg (139.79 KiB) Przejrzano 2146 razy
data wykonania 29.07.2016
data wykonania 29.07.2016
20160729_112012.jpg (125.94 KiB) Przejrzano 2146 razy
data wykonania 29.07.2016
data wykonania 29.07.2016
20160729_112145.jpg (114.73 KiB) Przejrzano 2146 razy
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16269
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Dziwny robak na oknie :-(

Post autor: Aneta »

Gratuluję, zagościł u Ciebie Metoecus paradoxus:
viewtopic.php?f=98&t=3756
Fajny, dość rzadki chrząszcz. Mam nadzieję, że jeszcze go nie zabiłaś i możesz wypuścić na swobodę.
sieslawa
Posty: 5
Rejestracja: niedziela, 27 grudnia 2015, 17:45
Gender: women

Re: Dziwny robak na oknie :-(

Post autor: sieslawa »

Dzięki za szybką odpowiedź :-) Nie zabiłam. Ja nawet much nie zabijam tylko łapię w rękawice kuchenna i wypuszczam (choć bardzo ich nie lubię, bo są strasznie nachalne). Tak robię ze wszystkimi owadami i pająkami mimo, że boję się ich.
A ten chrząszczyk to może mi coś zrobić, czy jest niegroźny i bardziej on mnie się boi niż ja jego. I czy jego odwiedziny są przypadkowe, czy raczej może (o zgrozo!!) zadomowić się u mnie?
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16269
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Dziwny robak na oknie :-(

Post autor: Aneta »

sieslawa pisze:A ten chrząszczyk to może mi coś zrobić, czy jest niegroźny i bardziej on mnie się boi niż ja jego. I czy jego odwiedziny są przypadkowe, czy raczej może (o zgrozo!!) zadomowić się u mnie?
Absolutnie nic Ci nie zrobi. I nie zadomowi się, bo on nie rozwija się w siedzibach ludzi, tylko os.
sieslawa
Posty: 5
Rejestracja: niedziela, 27 grudnia 2015, 17:45
Gender: women

Re: Dziwny robak na oknie :-(

Post autor: sieslawa »

W siedzibach os ?????? No to ja już wszystko rozumiem. Na górnym balkonie, blisko dachu pomiędzy uchwytem anteny sat a ścianą domu obłożonego sidingiem zauważyłam , że osy zaczęły budować sobie gniazdo. Na razie jest malutkie, ale, niestety będę musiała się go pozbyć bo boję się, że dostaną się pod siding i tam dopiero się rozgoszczą na dobre :-(. Kupiłam na allegro gaśnicę na osy i szerszenie. Mam nadzieję, że będzie skuteczna. Niestety, nie widzę innej możliwości, żeby i przysłowiowy wilk (osy) i owca (ja, hehehe), były zadowolone. Pozdrawiam cieplutko i dzięki jeszcze raz za odpowiedzi :-))
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Domowe robaczki.”