Składanie jaj przez owady!

madziula55
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 10 grudnia 2013, 20:18
Gender: women
UTM: bydgoszcz

Składanie jaj przez owady!

Post autor: madziula55 »

Czy ktoś mógłby mi coś powiedzieć na temat biochemicznego uwarunkowania procesu składania jaj przez owady???
Awatar użytkownika
Brachytron
Posty: 4411
Rejestracja: piątek, 18 lutego 2005, 01:39
Specjalność: Acu, Odo
profil zainteresowan: Jacek Wendzonka
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Składanie jaj przez owady!

Post autor: Brachytron »

Koniecznie musisz doprecyzować 8)
madziula55
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 10 grudnia 2013, 20:18
Gender: women
UTM: bydgoszcz

Re: Składanie jaj przez owady!

Post autor: madziula55 »

to jest temat mojej prezentacji ;/ wiem, ciężki. nie można nigdzie znaleźć informacji na ten temat. być może chodzi tu o jakieś feromony i cały proces składania jaj... jakieś pomysły?
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Re: Składanie jaj przez owady!

Post autor: Antek Kwiczala † »

Feromony są związane raczej z kojarzeniem owadów w pary. Natomiast uwarunkowania biochemiczne przy składaniu jaj bardziej są związane z wyszukiwaniem odpowiednich roślin pokarmowych dla przyszłych larw przez samice, składające te jaja. W każdym razie ja to tak rozumiem.
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9490
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Składanie jaj przez owady!

Post autor: Jacek Kurzawa »

madziula55 pisze:to jest temat mojej prezentacji ;/ wiem, ciężki. nie można nigdzie znaleźć informacji na ten temat. być może chodzi tu o jakieś feromony i cały proces składania jaj... jakieś pomysły?
Madziula, ale Cię wysterowali....! Jak można robić prezentację - która ma być podsumowaniem tematu - nie mając zielonego pojęcia o co w ogóle chodzi? Po zaliczonym sprawdzianie, kolokwium itp takie podsumowanie pozwoliłoby na utrwalenie wiedzy, ale jako metoda nauczania ("naucz się sam") wykonanie prezentacji jest samo w sobie nienormalne. To tak, jakby zorganizować występy artystów, którzy w ramach samodzielnej nauki śpiewu (tudzież gry na instrumencie) mieli wystąpić przed szeroką publicznością. A to powinno nastąpić dopiero wtedy, gdy ma się z czym na scenę wyjść. Tak więc Twoi przyszli słuchacze, wg mnie, będą mieli podstawy do zażalenia na niewłaściwy poziom nauczania, bo trudno oczekiwać, że po obejrzeniu prezentacji wykonanej przez osobę nie znającą się na tym, coś z niej wyniosą. Wątpliwe, ale ... może nowoczesne metody na uczelniach przewidują jakiś korzystny efekt takiego nauczania innych poprzez samonauczanie studenta.

No cóż - życzę Ci powodzenia a Twoim słuchaczom tym bardziej. I obyś jak najszybciej ukonczyła swoją uczelnię, bo to szkoda czasu, chodzi przecież o papier ?!

PS. Nie dostałaś spisu literatury do tematu? Jesli nie, to skoro masz być autorem prezentacji pisz o czym chcesz - autorowi wolno.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „ABC - Pytania początkujących”