Biotop dla motyli?

domino
Posty: 297
Rejestracja: sobota, 7 kwietnia 2012, 13:21
Lokalizacja: Leszno

Biotop dla motyli?

Post autor: domino »

Witajcie. Ostatnio na wycieczce do lasu odkryłem dwa dość ciekawe miejsca. Są to niewielkie fragmenty lasu liściastego położone wśród dużego boru sosnowego. Pierwszy to gęstszy lasek z dębami, brzozami i młodymi bukami, a drugi to rzadka, świetlista buczyna. Obydwa mają wielkość tak z 50m na 25m, czyli nieduże. Nie wiem jak z kwiatami na wiosnę czy latem, bo byłem tam pierwszy raz, ale ciekawi mnie jakich motyli dziennych mogę się tam spodziewać :mysl: , skoro na dużej powierzchni sosnowego lasu powinno być to dla motyli miejsce ciekawsze. Proszę o jakieś informacje :) .
domino
Posty: 297
Rejestracja: sobota, 7 kwietnia 2012, 13:21
Lokalizacja: Leszno

Re: Biotop dla motyli?

Post autor: domino »

Jeszcze raz proszę o jakieś informacje. Może ktoś życzliwy jednak odpisze.
Awatar użytkownika
Brachytron
Posty: 4411
Rejestracja: piątek, 18 lutego 2005, 01:39
Specjalność: Acu, Odo
profil zainteresowan: Jacek Wendzonka
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Biotop dla motyli?

Post autor: Brachytron »

Kurcze, domino, życzliwi chyba nie chcą Cię dobijać. 25x50 to jest zbyt mało by nazwać to biotopem dla dziennych. Wręcz przeciwnie, taki liściasty kawałek w borze będzie skutecznie omijany bo nie ma nic do zaoferowania, poza większym zacienieniem (cały czas trzymamy się dziennych). Robiłem swego czasu transekty w borach i możesz liczyć w środku takowego na jakieś 10 gatunków i to w przelocie, głównie wiosną typu cytrynek, żałobnik. W środku lata jest pustynniej. Na koniec rada. Zacznij czytać literaturę (nie pierwsza sugestia), wyciągać wnioski i sprawdzać swoje hipotezy poprzez własne badania.
Awatar użytkownika
Henryk Brzezina
Posty: 320
Rejestracja: piątek, 27 lutego 2009, 11:27
UTM: CA40
Lokalizacja: Ustroń

Re: Biotop dla motyli?

Post autor: Henryk Brzezina »

Napisałem Ci na "priva" już dosyć dawno ale jeszcze tej wiadomości nie odczytałeś. Mam nadzieję że zrobisz to teraz.
Pozdrawiam Heniek.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „ABC - Pytania początkujących”