ramki do opisu gablot

Awatar użytkownika
Jacek Kalisiak
Posty: 3268
Rejestracja: wtorek, 24 sierpnia 2004, 14:50
Lokalizacja: Łódź
Podziękował(-a): 4 times

ramki do opisu gablot

Post autor: Jacek Kalisiak »

A jak oznaczacie gabloty? Ramki do etykiet z opisem, czy naklejki?
Może ktoś zna jakieś tanie źródło ramek?
Awatar użytkownika
Malko
Posty: 2005
Rejestracja: piątek, 19 grudnia 2008, 16:06
Lokalizacja: Tarnów/Radłów/Kraków

Re: ramki do opisu gablot

Post autor: Malko »

Ja mam ramki z paradoxa :) coś tańszego by się przydało... to fakt.
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: ramki do opisu gablot

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Ja kupowałem u Krzyśka Fiołka, są ok. Niestety było to już dość dawno i nie pamiętam ceny.
Właściwie mógłbym takie ramki wyciąć laserem z laminatu (do przykręcenia) albo samoprzylepne z wygrawerowanym napisem w/g uznania. Nawet nie pomyślałem, że ktoś może tego potrzebować :)
Awatar użytkownika
Malko
Posty: 2005
Rejestracja: piątek, 19 grudnia 2008, 16:06
Lokalizacja: Tarnów/Radłów/Kraków

Re: ramki do opisu gablot

Post autor: Malko »

Taki grawer z ładną rustykalną czcionką byłby niesamowity... Grzesiek pomyśl !!
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: ramki do opisu gablot

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Dawid_Masło pisze:Taki grawer z ładną rustykalną czcionką byłby niesamowity... Grzesiek pomyśl !!
Ja nie muszę myśleć, to żaden problem. Jaką czcionkę masz na myśli ? Kto ma ochotę włączyć się do "projektowania" niech wymyśli kształt i rozmiar ramki, ewentualnie napis do grawerowania i wrzuci jakiś obrazek swojego pomysłu a ja to zrobię.
Laminaty mają różne kolory i grubość, ładnie wygląda metaliczny (srebrny) a grawerowane litery są czarne. Nie ma tu żadnych ograniczeń. Poniższy rysunek to oczywiście żart :)
Załączniki
ramka.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (21.38 KiB)
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9490
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: ramki do opisu gablot

Post autor: Jacek Kurzawa »

Własnie porządkuję cała kolekcję, mialbym zamowienie :-) Przygotuję zestaw napisów (ok.100 szt.) i propozycję czcionek.
Ciekaw jestem jak wyglądałoby takie coś na fotce "z natury" (czyli ten grawerowany laminat), jaki może być rozmiar tego, czy są ograniczenia w dół (napis powinien mieć ok 40-50 mm na 8-10 mm)?
Wydaje mi się, że samoprzylepne byłyby najłatwiejsze w montażu.
Awatar użytkownika
CARABUS12
Posty: 1300
Rejestracja: piątek, 10 sierpnia 2007, 19:02
profil zainteresowan: WOT
Lokalizacja: Warszawa

Re: ramki do opisu gablot

Post autor: CARABUS12 »

Jacek Kurzawa pisze:Własnie porządkuję cała kolekcję, mialbym zamowienie :-) Przygotuję zestaw napisów (ok.100 szt.) i propozycję czcionek.
Ciekaw jestem jak wyglądałoby takie coś na fotce "z natury" (czyli ten grawerowany laminat), jaki może być rozmiar tego, czy są ograniczenia w dół (napis powinien mieć ok 40-50 mm na 8-10 mm)?
Wydaje mi się, że samoprzylepne byłyby najłatwiejsze w montażu.
Też muszę o tym pomyśleć bo pomysł bardzo fajny.
Pzdr.
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: ramki do opisu gablot

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Zróbcie jakieś projekty, ja to zrobię, sfotografuję i zobaczycie czy Wam odpowiada. Nie ma limitów wielkości fontu, rozmiarów laminatu (no jest (40cm x 50 cm - taki stół roboczy ma laser), wymyślajcie co chcecie i jak chcecie, mogą być nawet "pokręcone" ramki.

Jacek, nie próbowałem jak klej z laminatu trzyma się drewna. Do metalu czy szkła lepi się znakomicie (przetestowane).
Awatar użytkownika
Jacek Kalisiak
Posty: 3268
Rejestracja: wtorek, 24 sierpnia 2004, 14:50
Lokalizacja: Łódź
Podziękował(-a): 4 times

Re: ramki do opisu gablot

Post autor: Jacek Kalisiak »

O, jak widzę nie tylko mnie temat interesuje :D
Do niedawna nie widziałem potrzeby umieszczania etykiety na gablocie, ale rozważam zmianę zdania :P
Pewnym problemem jest konieczności zmiany etykiety raz na jakiś czas, stąd pytanie o ramki. Etykiety naklejane bardziej mnie nęcą, ale jest właśnie problem przyklejania i ewentualnego odklejania. Grzegorz, może masz jakieś odpady do porobienia doświadczeń? Po drugie, w jakim formacie, czy istotny rozmiar całości, sposób rozplanowania? Jaki koszt?
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: ramki do opisu gablot

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Jacek Kalisiak pisze:O, jak widzę nie tylko mnie temat interesuje :D
Do niedawna nie widziałem potrzeby umieszczania etykiety na gablocie, ale rozważam zmianę zdania :P
Pewnym problemem jest konieczności zmiany etykiety raz na jakiś czas, stąd pytanie o ramki. Etykiety naklejane bardziej mnie nęcą, ale jest właśnie problem przyklejania i ewentualnego odklejania. Grzegorz, może masz jakieś odpady do porobienia doświadczeń? Po drugie, w jakim formacie, czy istotny rozmiar całości, sposób rozplanowania? Jaki koszt?
Zrobię test "samoprzylepnego" (+ zdjęcia) i zobaczymy. Do drewna nigdy nie kleiłem. Limitów wielkości nie ma, fonty też mogą być dowolne, wielkość czcionki, żeby była czytelna musi mieć co najmniej 1mm :) ale mniejszych opisów chyba nikt nie będzie robił. Koszt zależy od laminatu i wielkości i trudno mi to teraz ocenić, z całą pewnością będzie to jednak tańsze od metalowej wytłoczki znanej z sieci.
Nie chciałbym jednak podawać ceny czegoś, co jeszcze nie zostało określone.
Awatar użytkownika
Jacek Kalisiak
Posty: 3268
Rejestracja: wtorek, 24 sierpnia 2004, 14:50
Lokalizacja: Łódź
Podziękował(-a): 4 times

Re: ramki do opisu gablot

Post autor: Jacek Kalisiak »

Grzesiek, to oczywiste, że nie chodzi mi o konkretną cenę. Nie wiem, w jakich arkuszach jest ten laminat i ile przykładowy arkusz kosztuje. Pytając o format miałem na myśli z format pliku: doc, cdr, itp ;) oraz wielość strony z etykietami.
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: ramki do opisu gablot

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Jacek Kalisiak pisze:Grzesiek, to oczywiste, że nie chodzi mi o konkretną cenę. Nie wiem, w jakich arkuszach jest ten laminat i ile przykładowy arkusz kosztuje. Pytając o format miałem na myśli z format pliku: doc, cdr, itp ;) oraz wielość strony z etykietami.
Laminaty są w arkuszach 1mx0.5m ale my kupujemy pocięte na mniejsze kawałki, dostosowane do wielkości stolika lasera. Najlepszy format pliku to cdr - można go bezpośrednio zaimportować do LaserCut'a, jak masz Corela, zrób jedną taką ramkę jaką chcesz, ja zrobię na tym test i zdjęcia. Jak nie masz - to narysuj w czymkolwiek.
Awatar użytkownika
Jacek Kalisiak
Posty: 3268
Rejestracja: wtorek, 24 sierpnia 2004, 14:50
Lokalizacja: Łódź
Podziękował(-a): 4 times

Re: ramki do opisu gablot

Post autor: Jacek Kalisiak »

Z ramkami byłby mniejszy kłopot :P Można zmieniać wkładane karteczki do upojenia! A przy naklejkach trzeba się na coś konkretnego zdecydować, bo powinno być na dłużej :evil:
Ja preferowałbym etykiety proste w formie (GR2b). Przykład poniżej. Wolałbym jakiś kolor w złotym odcieniu z czarnymi literami? A ze spraw technicznych to pytanko jak wycinane są etykiety z laminatu i czy mogą sąsiadować w projekcie (GR2c) czy trzeba je dodatkowo rozdzielić?
No a że kolekcja żyje, to pozostaje problem treści etykiety. Ma być plemię, rodzaj, numerowane czy opisywany zakres? Grzesiek daj znać o testach klejenia i odklejania :mrgreen:
Zaproponowałem wymiar 28x80 mm :wink:
Załączniki
GR2b.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (53.25 KiB)
GR 2c.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (142.51 KiB)
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: ramki do opisu gablot

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Jacek, jak nazywa się użyty przez Ciebie font ? Zaraz zrobię pierwszą ramkę, nakleję ją w domu na gablotę i zrobię zdjęcia. Test klejenia też dzisiaj zrobię.
Awatar użytkownika
Jacek Kalisiak
Posty: 3268
Rejestracja: wtorek, 24 sierpnia 2004, 14:50
Lokalizacja: Łódź
Podziękował(-a): 4 times

Re: ramki do opisu gablot

Post autor: Jacek Kalisiak »

Grzegorz, wysłałem projekt w cdr na twój adres na wp. Czcionka to BookAntiqua.
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: ramki do opisu gablot

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Testy klejenia wypadły pomyślnie. "Złoty" laminat, czarne litery - cena za jedną sztukę etykiety ok. 2,50 zł.
Zrobię dodatkowo szablon do naklejania, żeby wszystko równo nakleić, trzeba jednak określić jak on ma być wycięty, tzn. ile mm od lewej i od dołu gabloty ma się znajdować lewy dolny róg naklejki.
Awatar użytkownika
Malko
Posty: 2005
Rejestracja: piątek, 19 grudnia 2008, 16:06
Lokalizacja: Tarnów/Radłów/Kraków

Re: ramki do opisu gablot

Post autor: Malko »

Grzesiek czekam na zdjęcia ja dzisiaj pod wieczór postaram się przedstawić mój projekt :) napisu :)
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: ramki do opisu gablot

Post autor: Grzegorz Banasiak »

OK
Awatar użytkownika
Jacek Kalisiak
Posty: 3268
Rejestracja: wtorek, 24 sierpnia 2004, 14:50
Lokalizacja: Łódź
Podziękował(-a): 4 times

Re: ramki do opisu gablot

Post autor: Jacek Kalisiak »

Z naklejanymi etykietami można bawić się tak :?: :
Użyłem zdjęcia z forum, gdyby były zastrzeżenia - usunę !
Załączniki
etyk test.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (86.68 KiB)
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: ramki do opisu gablot

Post autor: Grzegorz Banasiak »

No ładnie to wygląda.
Wyciąłem testową naklejkę - wyszła lepiej niż przypuszczałem. Te wąskie też bez problemu można zrobić, szablon też.
Wieczorem będą zdjęcia.
Awatar użytkownika
Jacek Kalisiak
Posty: 3268
Rejestracja: wtorek, 24 sierpnia 2004, 14:50
Lokalizacja: Łódź
Podziękował(-a): 4 times

Re: ramki do opisu gablot

Post autor: Jacek Kalisiak »

Chętnie dostałbym do ręki takie próbki :wink: Pozostaje problem ceny, ale to może na priva? Czy to zależy od laminatu, od rozmiaru, od ilości jednorazowo? Bo przy 100 szt. to parę złotych wychodzi. Sądziłem, że naklejki będą drastycznie tańsze od ramek.
Jeżeli więc ktoś ma namiary na tańsze ramki lub stosuje inne rozwiązania, nadal jestem ich ciekaw :D
Awatar użytkownika
Malko
Posty: 2005
Rejestracja: piątek, 19 grudnia 2008, 16:06
Lokalizacja: Tarnów/Radłów/Kraków

Re: ramki do opisu gablot

Post autor: Malko »

Moje projekty, bardziej chodzi mi o taki elegancki podpis gabloty ogólny co do rodziny bo.... mi taki wystarczy :)
Zaszalałem i dodałem trochę grafiki 8)
Załączniki
Takie coś.
Takie coś.
podpisy.JPG (18.76 KiB) Przejrzano 14201 razy
Pawel Jaloszynski
Posty: 1887
Rejestracja: czwartek, 5 lutego 2004, 02:00
Lokalizacja: Palearktyka

Re: ramki do opisu gablot

Post autor: Pawel Jaloszynski »

Za chwilę ktoś się spyta, gdzie można kupić różowe gabloty. ;-)

Paweł
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: ramki do opisu gablot

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Jacek, w załączeniu zdjęcia.

Dawid - można zrobić również takie ramki jak narysowałeś, nawet na różowym laminacie ;) ;)
Załączniki
DSCN6528.JPG
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (79.87 KiB)
DSCN6529.JPG
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (86.33 KiB)
Awatar użytkownika
Malko
Posty: 2005
Rejestracja: piątek, 19 grudnia 2008, 16:06
Lokalizacja: Tarnów/Radłów/Kraków

Re: ramki do opisu gablot

Post autor: Malko »

To dobrze Paweł będzie zadowolony :) . Najbardziej podobają mi się te Czarne na złotym tle. Proste czytelne i konkretne !
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: ramki do opisu gablot

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Dawid_Masło pisze:To dobrze Paweł będzie zadowolony :) . Najbardziej podobają mi się te Czarne na złotym tle. Proste czytelne i konkretne !
To pomysł Jacka, proste, ładne i czytelne.
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: ramki do opisu gablot

Post autor: Rafał Celadyn »

Dla mnie każdy opis gabloty jest za drogi :P .Zimą z nudów coś tam wypisałem w wordzie czy paintcie :wink: ,do tego znalazłem w domu taśmę klejącą obustronnie (do wykładzin).Podkleiłem nią wydruk i tyle...Można tą kartkę z kompletem opisów wcześniej zalaminować za ok 2,5 zeta i powinno starczyć do końca-cokolwiek by to nie znaczyło 8) :lol: .
Pozdrówki Rafał.
Ps.
Oczywiście wiem, że Jacek lubi chrząszczyki więc stąd taka fotka,do motyli też kilka zrobiłem -wyglądają tak samo ...
Mam w tej chwili ok.37 gablot ,nawet przy 2 zeta za etykietę ramkę etc.mam w tej cenie prawie dwa dodatkowe pudła...
Załączniki
opisy do gablot.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (139.3 KiB)
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 2 sierpnia 2010, 17:53 przez Rafał Celadyn, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Malko
Posty: 2005
Rejestracja: piątek, 19 grudnia 2008, 16:06
Lokalizacja: Tarnów/Radłów/Kraków

Re: ramki do opisu gablot

Post autor: Malko »

Tak tak wiem Moje pierwsze zdanie tyczyło się tego różowego laminatu :twisted:
A mam jeszcze taką czcionką bez cienia. Grzesiek a dałoby radę zrobić to w cienkim drewnie. Tak coś jak wypaliłeś napis na tym pudle do micrów?
Wszystko zależy ile kto ma gablot.
Załączniki
:)
:)
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (17.58 KiB)
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: ramki do opisu gablot

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Dawid_Masło pisze:Tak tak wiem Moje pierwsze zdanie tyczyło się tego różowego laminatu :twisted:
A mam jeszcze taką czcionką bez cienia. Grzesiek a dałoby radę zrobić to w cienkim drewnie. Tak coś jak wypaliłeś napis na tym pudle do micrów?
Wszystko zależy ile kto ma gablot.
Oczywiście, że się da. Mam sklejkę 3mm na niej graweruje się doskonale. Ramkę można wyciąć w stylizowany na "staro" kształt. Nie ma problemu.

PS. Obejrzyj sobie rozpinadło do mikrów, spód i kształtki pod stolik zrobione są właśnie z tej sklejki.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 2 sierpnia 2010, 17:57 przez Grzegorz Banasiak, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: ramki do opisu gablot

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Rafał Celadyn pisze:Dla mnie każdy opis gabloty jest za drogi :P .Zimą z nudów coś tam wypisałem w wordzie czy paintcie :wink: ,do tego znalazłem w domu taśmę klejącą obustronnie (do wykładzin).Podkleiłem nią wydruk i tyle...Można tą kartkę z kompletem opisów wcześniej zalaminować za ok 2,5 zeta i powinno starczyć do końca-cokolwiek by to nie znaczyło 8) :lol: .
Pozdrówki Rafał.
Ps.
Oczywiście wiem, że Jacek lubi z chrząszczyki więc stąd taka fotka,do motyli też kilka zrobiłem -wyglądają tak samo ...
Mam w tej chwili ok.37 gablot ,nawet przy 2 zeta za etykietę ramkę etc.mam w tej cenie prawie dwa dodatkowe pudła...
Rafał, to są tylko możliwości, można tak robić albo inaczej, można nawet na różowym laminacie :) jeśli ktoś tak lubi. Mam też laminator ;) ;) ;)
Ramka kosztuje 4.90 + przesyłka + wkręty + (wiertarka, wkrętarka, dokładność i powtarzalność trudne do uzyskania przy ręcznej robocie) + wydruk etykiet, wycięcie i przykręcenie. Przy 100 gablotach, to parę dni (popołudniami) pracy, a przy 500 ?
Nie wszystko da się przeliczyć wyłącznie na pieniądze, czas to też pieniądz.
Można jeździć maluchem albo mercedesem, wszystko to kwestia możliwości i chęci. Tak samo jest w każdej dziedzinie, w entomologii też.
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: ramki do opisu gablot

Post autor: Rafał Celadyn »

Grzegorz,ja tylko przedstawiłem swój pomysł :wink: Z racji tego ,że życie mnie nie rozpieszcza ,muszę szukać różnych alternatyw .Twoje etykiety bardzo mi się podobają i rozumiem, że czas kosztuje -dlatego robię to sam, w miarę swoich skromnych możliwości :) .
Pozdrawiam Rafał.
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: ramki do opisu gablot

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Rafał Celadyn pisze:Grzegorz,ja tylko przedstawiłem swój pomysł :wink: Z racji tego ,że życie mnie nie rozpieszcza ,muszę szukać różnych alternatyw .Twoje etykiety bardzo mi się podobają i rozumiem, że czas kosztuje -dlatego robię to sam, w miarę swoich skromnych możliwości :) .
Pozdrawiam Rafał.
Ja to doskonale rozumiem. Życie mało kogo rozpieszcza, niestety.
Widzę, że Twoje etykiety są znacznie mniejsze niż te zaprojektowane przez Jacka i też to nieźle wygląda.
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: ramki do opisu gablot

Post autor: Rafał Celadyn »

Co do wielkości to właściwie nie dumałem nad tym za bardzo,ale zwracałem uwagę na to żeby naklejka zmieściła mi się na wieku.Czasem jak robię porządki w gablotach i coś tam przekładam to mylą mi sie wieczka i trzeba dochodzić metodą prób i błędów co do czego pasuje,to powinno chociaż częściowo rozwiązywać problem...(?).
Pozdrawiam Rafał
Awatar użytkownika
Malko
Posty: 2005
Rejestracja: piątek, 19 grudnia 2008, 16:06
Lokalizacja: Tarnów/Radłów/Kraków

Re: ramki do opisu gablot

Post autor: Malko »

Rafał Celadyn pisze:Co do wielkości to właściwie nie dumałem nad tym za bardzo,ale zwracałem uwagę na to żeby naklejka zmieściła mi się na wieku.Czasem jak robię porządki w gablotach i coś tam przekładam to mylą mi sie wieczka i trzeba dochodzić metodą prób i błędów co do czego pasuje,to powinno chociaż częściowo rozwiązywać problem...(?).
Pozdrawiam Rafał
Ja ostatnio miałem z tym problem otwarłem 5 gablot i zapomniałem które wieko to której gabloty :/ był problem. Grzesiek jak się ogarnę finansowo to złożę konkretne zamówienie :D
Jurek b. [†]
Posty: 144
Rejestracja: czwartek, 18 listopada 2004, 21:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: ramki do opisu gablot

Post autor: Jurek b. [†] »

Jacek Kalisiak pisze: Jeżeli więc ktoś ma namiary na tańsze ramki lub stosuje inne rozwiązania, nadal jestem ich ciekaw :D
Etykietowałem ostatnio 30 gablot tak: w Wordzie stworzyłem tabelę 2 kolumny x 15 wierszy, wypełniłem treścią, używając czcionki Times New Roman, Bold, size=22. Kupiłem za 2 zł. 1 arkusz A4 samoprzylepny, w "sklepie dla artystów" były w różnych kolorach, wybrałem biały, wydrukowałem. Po pocięciu etykiety nakleiłem na właściwe gabloty. Tabelę w Wordzie zachowałem, jak mi się coś odmieni, zainwestuję kolejne 2 zł. :mrgreen:
Pzdr Jurek
Przemek Zięba

Re: ramki do opisu gablot

Post autor: Przemek Zięba »

Ja osobiście jestem zwolennikiem starego typu metalowych ramek jakie sprzedawane są w Paradoxie, nie mówię że sa tanie ale bez przesady chyba że macie setki gablot, przy powiedzmy 20 -30 gablotach jest to cena do przyjęcia, niemniej gdyby były tańsze to bym się nie zmartwił.
Jurek b. [†]
Posty: 144
Rejestracja: czwartek, 18 listopada 2004, 21:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: ramki do opisu gablot

Post autor: Jurek b. [†] »

Przemek Zięba pisze:Ja osobiście jestem zwolennikiem starego typu metalowych ramek
Wiem, że to sprawdzony latami standard, ale lublę sobie do porównań ustawić kilka gablot "pionowo". Taka wypukłość strasznie to utrudnia, gabloty "gibają się", przewracają. Dlatego płaski papier :)
Kiedyś kupiłem wraz z zawartością francuską gablotę, na której napis jest wyrzeźbiony dłutem (jak ongiś dłutowali górale pamiątkowe ciupagi w Zakopanem). Też stoi pionowo stabilnie :D
Pzdr Jurek
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Gabloty, tacki”