owady

Sprawy związane z zasadami tworzenia i nazywania taksonów, z genetyką itd.
Andrzej J. Woźnica

owady

Post autor: Andrzej J. Woźnica »

W dyskusji jaka wywiązała się tu: viewtopic.php?f=17&t=37968 uważam, że trzeba byłoby uściślić co rozumiemy pod terminem owad. Taka definicja została przedstawiona na anglojęzycznej stronie wikipedii: https://en.wikipedia.org/wiki/Insect.
W pliku jpg załączam print-screen kawałka tej strony. Uważam, że pozwoli Nam to zakończyć dyskusję, jak szeroko/zwyczajowo możemy rozumieć pojęcie owad i związany z nim termin entomologia.
Załączniki
insect_def.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (108.11 KiB)
Inez
Posty: 26
Rejestracja: piątek, 19 sierpnia 2011, 12:03
Gender: women

Re: owady

Post autor: Inez »

A od kiedy Wikipedia jest ostateczną wyrocznią w jakiejkolwiek dziedzinie? Nie mamy już większych (mniej popularnonaukowych) autorytetów do powoływania się?
Andrzej J. Woźnica

Re: owady

Post autor: Andrzej J. Woźnica »

Masz jakieś inne lepsze wyjaśnienia pojęcia: owad?
Uważam, że przedstawione tu definicje są do zaakceptowania i to bez wdawania się w głębsze dywagacje i to natury filozoficznej.
Inez
Posty: 26
Rejestracja: piątek, 19 sierpnia 2011, 12:03
Gender: women

Re: owady

Post autor: Inez »

Dyskusje (i wzajemne łapania się za słówka) możemy zakończyć bez ustalania definicji owada, bo wszyscy na tym forum wiemy co to jest owad. ALE jeśli już traktujemy to śmiertelnie poważnie to powołujmy się na śmiertelnie poważne autorytety. Osobiście chciałam się tylko zapytać kto zna tamte książki, i jeśli tak to co o nich sądzi a nie dyskutować o definicji owada.
Serdecznie pozdrawiam, życzę więcej luzu i miłego weekendu. :)
Andrzej J. Woźnica

Re: owady

Post autor: Andrzej J. Woźnica »

Dziękuję i życzę Tobie również udanego wypoczynku! Mam nadzieję, że dyskusja, którą trochę sprowokowałem przyczyni się do "unowocześnienia" nazewnictwa niektórych działów na Forum :D .
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Taksonomia, systematyka, genetyka”