Polskie Forum Entomologiczne - Chrząszcze i Motyle Polski - strona główna

Polskie Forum Entomologiczne

PFEnt. - https://entomo.pl/forum/
Teraz jest wtorek, 11 gru 2018, 12:45

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
|     Prosimy o podawanie miejsca i daty obserwacji. To przyśpieszy oznaczenie i ułatwi dyskusję.     |
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Autor Wiadomość
 Tytuł: to się pochwalę
PostNapisane: poniedziałek, 1 cze 2009, 19:50 
Pochwale sie sprzętem nabytym prosto z USA...firma Amscope
Imponujący kolos ważący z podstawą ok. 30 kg, ale przyjemny i nieskomplikowany w obsłudze. Zoom 3,5-90X no i tor wizyjny ufff serio przydatny. Fantastyczny wysięgnik ze stabilna podstawą umożliwia pracę bez ciągłego przesuwania sprzętu. Oświetlenie pierścień 80 LED, trochę za ciemny przy dużych zbliżeniach... Niestety kompletną porażką okazało się cło....:((
.
Generalnie nie straciłem na zakupie i jakość pracy jest wspaniała, ale odradzam sprowadzanie prosto ze sklepu do Polski sprzętu, nie mając 1/3 wartości na zapłacenie cła i podatku :mrgreen:
Dla zainteresowanych mogę podać szczegóły na priv.

Załączniki:
PICT8905.JPG
PICT8905.JPG [ 120.36 KiB | Przeglądane 1913 razy ]
PICT8904.JPG
PICT8904.JPG [ 115.83 KiB | Przeglądane 1901 razy ]
Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 1 cze 2009, 21:22 

UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
inne zainteresowania: Muzyka, informatyka, makrofotografia.
Z cłem robi się po prostu tak:
Wysyłka sprzętu z USA do ... Londynu - polska firma przewozowa w Londynie (Eagle Transport). Cla oczywiscie nie ma. Potem juz  z Londynu przysyła Ci kurier za 100-150 zł prosto pod drzwi ....  bez żadnych absolutnie ceł i dodatkowych opłat.

Trenowałem obie metody i już nie zdecydowalbym sie na zakup sprzetu z Usa do Polski. W Warszawie na "Celnym..."  byłem nawet osobiście (calkiem niepotrzebnie, można to robić korespondencyjnie). No cóż, czlowiek sie uczy, sposob na clo podaję dla tych ktorzy w przyszłości zamierzają kupić coś droższego z USA i nie chcą płacić cła.

Przemku - gratuluje - pokaż co mozna sfocić bezpośrednio z tego toru wizyjnego.
Jaki tam jest soft? Amscope?
Jaki koszt calości?

Zobacz profil WWW 

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 1 cze 2009, 23:11 
Soft razem z kamerką WIN JOE...
Koszt całości hmmmm z kamerką i cłem przekroczył 4 .....niewiele ale przekroczył.
Już wkrótce będę mógł usiąść i popstrykać fotki, które oczywiście zamieszczę. Oczywiście cło załatwiłem korespondencyjnie, ale szkoda że nie wiedziałem o tej możliwości. Niemniej zastanawiam się czy nie ściągnąć oświetlenia coś w tym stylu
http://cgi.ebay.com/FIBER-OPTIC-Y-SHAPE ... 7C294%3A30

i chyba za rok się zdecyduję, może za pół roku wtedy dokładnie popytam o tę firmę.
Dzięki za info!!

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 2 cze 2009, 00:34 

Gratuluję! W tej cenie (razem z cłem) niczego lepszego w Polsce byś nie kupił. Czekam na fotki :wink:. Może coś z Carabidae???

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 2 cze 2009, 07:46 
M. Stachowiak napisał(a):
Może coś z Carabidae???

Eee Mietku z Carabidae???? z Formicidae to i ok  :mrgreen:
Ok coś popstrykam, mało czasu ponieważ wyjeżdżam w Bieszczady na wczasy na parę dni - sezon się zaczyna. Jakby ktoś cierpiał na brak pewnych gatunków częściej spotykanych w Bieszczadach - zwłaszcza Zachodnich  niech da znać (kilka osób już prosiło o N.sanguinosa M.affinis i coś tam jeszcze) na priv. Chrząszcze nie są głównym tematem przewodnim wyjazdu w tym roku ale zbierać będę.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]