Polskie Forum Entomologiczne - Chrząszcze i Motyle Polski - strona główna

Polskie Forum Entomologiczne

PFEnt. - https://entomo.pl/forum/
Teraz jest wtorek, 16 paź 2018, 16:47

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
|     Prosimy o podawanie miejsca i daty obserwacji. To przyśpieszy oznaczenie i ułatwi dyskusję.     |
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Autor Wiadomość
 Tytuł: Binokular [MBC-10]
PostNapisane: poniedziałek, 15 gru 2008, 13:00 

UTM: DD12
Specjalność: Cerambycidae
Witam
Jaki binokular polecilibyście bardziej:
http://www.allegro.pl/item501231153_mik ... bc_10.html

czy:

http://www.allegro.pl/item504745338_mik ... 1_pzo.html

Pozdrawiam

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 15 gru 2008, 13:08 

Ja bym polecał ten. Cena podobna jak pierwszego, a optyka lepsza.

http://www.ecotone.pl/index.php?id_dz=46&id_kat=33&id=4

P. S. Na przedstawinych wyżej pracowałem swego czasu i mam nadzieję, że mam już to za sobą. Przedstawione przez Ciebie mikroskopy może mają wieksze możliwości jeśli chodzi o powiększenia (więcej opcji), ale jednak wybrałbym nowy. Ostatnie te własnie kupiono u mnie w firmie i Ci co na nich pracują są zadowoleni.

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 15 gru 2008, 13:45 
Marcin oba które zaprezentowałeś są bardzo ok, natomiast nie specjalnie wiem o którym Kolega NaturalBornKiller mówi jeśli o najtańszym EVB to strzał kulą w płot, a to że jest nowy o niczym nie świadczy.
jest to generacja Bresseropodobnych stereoskopów z beznadziejnym oświetleniem, i beznadziejnie małą przestrzenia roboczą.
Kupiłem starego MBS a jakieś 15 lat temu i pomimo wożenia go w plecaku do i z akademika i różnych przeprowadzek, po adaptacji oświetlenia pierścieniami jest bezbłędny.
Dodam że można kupić i nowe MBS y. A cena 1500 zeta może nie najniższa ale jest ok.

Ostatnio edytowano poniedziałek, 15 gru 2008, 13:49 przez Przemek Zięba, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 15 gru 2008, 13:49 

UTM: CA08
Poprzedni(e) login(y): Curculio
Specjalność: Curculionoidea
inne zainteresowania: Muzyka metalowa, fantastyka, gry planszowe
MBS jest super, pracowałem na nim przez długi czas, potem miałem dokładnie taki sam z ECOTONA i jakość jego nie umywa się do starego, dobrego, ruskiego sprzętu. Dopiero mój obecny NIKON jest uważam lepszy a tak MBS rządzi  :mrgreen:

Zobacz profil WWW 

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 15 gru 2008, 13:51 
Curculio napisał(a):
NIKON jest uważam lepszy a tak MBS rządzi  :mrgreen:

Nikon jest lepszy ale wytrzymałośc MBSa w stylu ,,gniotsa niełamiotsa" jest legendarna :)

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 15 gru 2008, 14:00 

UTM: CA08
Poprzedni(e) login(y): Curculio
Specjalność: Curculionoidea
inne zainteresowania: Muzyka metalowa, fantastyka, gry planszowe
Nikona w teren nie wezmę za żadne skarby a MBS to i ze dwa upadki z biurka u mnie przeżył i wciąż dziala bez zarzutu. Jedyna jego wada to światło. Oryginalny zestaw jest słaby, wadliwy, potwornie się psujący a znalezienie dziś nowych żarówek do tego modelu graniczy z niemożliwością. Trzeba stosować zewnętrzne źródło światła (choćby biurkową lampkę) co nie jest zbyt wygodne

Zobacz profil WWW 

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 15 gru 2008, 14:00 

UTM: DD12
Specjalność: Cerambycidae
na MBsie teżdługo pracowałem, niestety na pożyczonym. Musaiłem go oddaći zostałem bez optyki, a bez tego to jak bez ręki hehe.
Chyba jednak zostanę przy MBC-10. 1500 zł to jednak dość spory wydatek jak dla mnie, jednak wydaje mi się, że warto.
Dzięki za odpowiedzi.
Może ktoś zna jeszcze coś podobnej jakości w podobnej cenie??

Pozdrawiam
Marcin

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 15 gru 2008, 14:52 

W cenie do 2000 zł nic lepszego od ruskiego MBC się nie znajdzie, tym bardziej, że jego konstrukcja jest typu "równoległego" (proponowane przez NaturalBornKiller'a mikroskopy bazują na schemacie konstrukcyjnym Greenough'a). Oryginalne oświetlenie żarowe można dość tanim kosztem zastąpić oświetlaczem diodowym (dioda Power LED o mocy 3W w zupełności wystarczy, ale można też dokupić oświetlacz pierścieniowy). Do MBC dostępne są również akcesoria umożliwiające np. podłączenie aparatu fotograficznego lub kamery. Ważne jest i to, że w standardowym skompletowaniu są okulary o różnej sile powiększającej, w tym jeden przystosowany do pomiarów.

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 15 gru 2008, 14:58 

inne zainteresowania: WOT
M. Stachowiak napisał(a):
Do MBC dostępne są również akcesoria umożliwiające np. podłączenie aparatu fotograficznego lub kamery. Ważne jest i to, że w standardowym skompletowaniu są okulary o różnej sile powiększającej, w tym jeden przystosowany do pomiarów.

jestem ciekawy jak prezentują się takie fotki

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 15 gru 2008, 15:04 
Ja używam takiego oświetlacza
http://www.allegro.pl/item506291915_%5E ... w_op2.html
i jest bardzo fajny
sa też wersje z  mniejszą ilością diód oraz regulacją natężenia światła
naprawdę moge polecić.

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 15 gru 2008, 15:06 

No, Leica to to nie jest :wink:, ale jakość fotek z MBC jest zupełnie zadowalająca. W sieci dostępnych jest wiele przykładów takich fotografii, jak również są opisy rozmaitych modyfikacji oryginalnej konstrukcji mikroskopu i akcesoriów. Co do jakości zdjęć, to oczywiście dużo zależy od umiejętności fotografa :smile:.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]