Binokulary dla początkujących i nie tylko

Awatar użytkownika
Miłosz Mazur
Posty: 2565
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2006, 11:33
UTM: CA08
Specjalność: Curculionoidea
profil zainteresowan: Muzyka metalowa, fantastyka, gry planszowe
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/Opole
Podziękował(-a): 1 time
Kontakt:

Binokulary dla początkujących i nie tylko

Post autor: Miłosz Mazur »

Na stronie http://meritum.isu.pl/?id=view_subcat&cid=1004 jest wiele ciekawych ofert mikroskopów i binokularów. Od najprostszych i najtańszych, idealnych dla młodych adeptów (po 200 PLN) po już dużo bardziej profesjonalne do 5000 PLN. Nikona czy Leici tam nie uświadczysz (bez urazy drogi Mietku ;) ale myślę że warto zajrzeć :mrgreen:
Awatar użytkownika
M. Stachowiak
Posty: 1813
Rejestracja: czwartek, 14 kwietnia 2005, 23:45
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: M. Stachowiak »

Curculio pisze: (bez urazy drogi Mietku ale myślę że warto zajrzeć
Ale przecież jestem jak najbardziej za :wink:. Sprzęt „wielkiej czwórki” (Zeiss, Leica, Nikon, Olympus) nie jest tani i na dobrą sprawę dla większości amatorów jest zbyt profesjonalny :smile:. Słabym punktem mikroskopów stereoskopowych oferowanych na polecanej przez Ciebie stronie jest to, że wszystkie mają konstrukcję typu Greenough'a i wiele ważnych elementów mechanicznych wykonanych z tworzywa (w przypadku awarii praktycznie nie do naprawienia). No, ale za tak niską cenę nie można wymagać zbyt wiele... :wink:.
Awatar użytkownika
Miłosz Mazur
Posty: 2565
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2006, 11:33
UTM: CA08
Specjalność: Curculionoidea
profil zainteresowan: Muzyka metalowa, fantastyka, gry planszowe
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/Opole
Podziękował(-a): 1 time
Kontakt:

Post autor: Miłosz Mazur »

Dokładnie tak Drogi Mietku. Myślę że każdy kto kupuje sprzęt za taką cenę jest świadomy jego małego profesjonalizmu, no ale od czegoś przecież trzeba zacząć (ja przez długi czas miałem tylko lupę jubilerska 5x i rozpinałem Apiony mając ja w oku i niemal garba na plecach ;)
Apetyt jednak rośnie w miarę jedzenia i pewnie nie jeden młody adept po "zrobieniu sobie smaka" takim sprzętem odłoży sobie z czasem na coś lepszego, a kiedyś, kto wie, może sobie uciuła nawet na jednego z wielkiej czwórki :mrgreen:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mikroskopy, binokulary”