Mikroskop z Lidla

Awatar użytkownika
red45
Posty: 788
Rejestracja: wtorek, 14 sierpnia 2007, 10:49
UTM: CC83
profil zainteresowan: Fotografia przyrody astronomia samoloty
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Mikroskop z Lidla

Post autor: red45 »

Jakby ktoś potrzebował niedrogiego, a całkiem solidnego mikroskopu z dużą ilością fajnych dodatków (m.in. mikrotom i kamerka usb), to 17 lutego będzie w Lidlu promocja. Bresser Biolux NV za 199zł. Sam mam taki i jestem bardzo zadowolony - świetny stosunek ceny do możliwości.
Awatar użytkownika
Kamil Mazur
Posty: 1922
Rejestracja: niedziela, 19 grudnia 2004, 15:14
Specjalność: Psychidae
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Mikroskop z Lidla

Post autor: Kamil Mazur »

Poważnie dobre to ? Bo wygląda trochę na taką zabawkę, preparatów mnóstwo i innych dupereli, jakieś pęsety :lol: wszystko żeby ładnie nabić cenę i napisać na pudełku "mikroskop i milion elementów gratis" ... U nas był końcem grudnia za 249zł z kamerą w Lidlu.
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 3 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Mikroskop z Lidla

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Tu jest dokłądniejszy opis: http://www.365astronomy.com/bresser-bio ... -1731.html
Red45 - czy mógłbyś podać średnicę okularów ?
Stefan Kozieł
Posty: 63
Rejestracja: piątek, 6 marca 2009, 21:32
Lokalizacja: Strzyżowice

Re: Mikroskop z Lidla

Post autor: Stefan Kozieł »

Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 3 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Mikroskop z Lidla

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Stefan Kozieł pisze:Grzegorz! Tu masz dane z allegro: http://allegro.pl/mikroskop-bresser-bio ... 59612.html
Dzięki. Oglądałem tę aukcję ale nie zauważyłem :)
Przemek Zięba

Re: Mikroskop z Lidla

Post autor: Przemek Zięba »

Bresser zbyt dobrej opinii nie ma no ale za niewielkie pieniądze dla studenta raj wymarzony:-) Przydatność dla entomologa znikoma bo to nie binokular, chyba że ktoś robi preparaty mikro, ale w takiej cenie lepiej się rozejrzeć za czymś z PZO używanym, przynajmniej nie ma problemu z rozbudową - dokompletowaniem wyposażenia.
Awatar użytkownika
CARABUS12
Posty: 1300
Rejestracja: piątek, 10 sierpnia 2007, 19:02
profil zainteresowan: WOT
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mikroskop z Lidla

Post autor: CARABUS12 »

Przemek Zięba pisze:Bresser zbyt dobrej opinii nie ma no ale za niewielkie pieniądze dla studenta raj wymarzony:-) Przydatność dla entomologa znikoma bo to nie binokular, chyba że ktoś robi preparaty mikro, ale w takiej cenie lepiej się rozejrzeć za czymś z PZO używanym, przynajmniej nie ma problemu z rozbudową - dokompletowaniem wyposażenia.
Przemku jakbyś mnie oświecił "PZO" a co to.
Pzdr.
Awatar użytkownika
Witek Płachta
Posty: 787
Rejestracja: niedziela, 28 września 2008, 10:22
Lokalizacja: Gmina Rokiciny DC12

Re: Mikroskop z Lidla

Post autor: Witek Płachta »

CARABUS12 pisze: Przemku jakbyś mnie oświecił "PZO" a co to.
Pzdr.
Przemkowi chodziło pewnie o Polskie Zakłady Optyczne.
Awatar użytkownika
red45
Posty: 788
Rejestracja: wtorek, 14 sierpnia 2007, 10:49
UTM: CC83
profil zainteresowan: Fotografia przyrody astronomia samoloty
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Mikroskop z Lidla

Post autor: red45 »

Też jestem fanem PZO, ale na Bressera nie narzekam. Jest solidnie wykonany z metalu, części pasują do siebie i daje poprawny obraz. Oczywiście cały czas mówimy tu o wymaganiach stawianych sprzętowi za 200zł. Uważam, że jako pierwszy mikroskop do poznawania mikroświata jest bardzo dobrym wyborem.
Przemek Zięba

Re: Mikroskop z Lidla

Post autor: Przemek Zięba »

Jako pierwszy mikroskop każdy jest dobry, ale klasyka z PZO to klasyka, może to kwestie patriotyczne ale PZO to PZO, chociaż ja jeśli chodzi o mikroskop świetlny ( mówię o prywatnym nie u siebie w laboratorium) używam Nikona, kupionego nomen omen za 700 złotych na Ebay'u, sprzęt naprawdę fajny. Miałem Bressera binokular i pozbyłem się go bo zadowolony nie byłem. Niemniej po prostu zazdroszczę ludziom możliwości w czasach gdy otrzymałem pierwszy mikroskop czyli jakieś 35 lat temu, takich możliwości nie było a oglądać się dało i co najważniejsze rozbudzić pasję, a mikroskop ten był w stosunku do Bressera tak rozbudowany jak fiat 126 do Audi A4, więc jak jest możliwość to trzeba kupować :-)
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 3 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Mikroskop z Lidla

Post autor: Grzegorz Banasiak »

red45 pisze:Też jestem fanem PZO, ale na Bressera nie narzekam. Jest solidnie wykonany z metalu, części pasują do siebie i daje poprawny obraz. Oczywiście cały czas mówimy tu o wymaganiach stawianych sprzętowi za 200zł. Uważam, że jako pierwszy mikroskop do poznawania mikroświata jest bardzo dobrym wyborem.
Red a jak to jest naprawdę z rozdzielczością obrazu 640x480 czy 320x240 ? Spotkałem różne dane w opisach, stąd pytanie.
Awatar użytkownika
Robert Zoralski
Posty: 775
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 23:29
Specjalność: Syrphidae
Lokalizacja: Reda
Kontakt:

Re: Mikroskop z Lidla

Post autor: Robert Zoralski »

Mam ten mikroskop. Kupiłem tymczasowo zanim spokojnie uzbieram pieniądze na coś profesjonalnego z dodatkowym torem wizyjnym do aparatu.

Tak jak wspomniano. Dobry na start. Solidnie wykonany - chyba trudno będzie zepsuć. Do oglądania różności na szkiełkach bardzo dobry.

Jest dodatkowa dioda oświetlająca od góry z pokrętłem zmiany natężenia i jeśli chodzi o użyteczność do owadów to nie zastąpi binokularu, ale po odkręceniu stolika krzyżowego i doświetleniu z boku lampką (doświetlenie potrzebne przy większych powiększeniach) można śmiało oglądać jednym okiem owady na szpilce (trzymanej w ręku) i widać wszystko co potrzeba.

Kamerka u mnie od razu poszła w kąt. Raczej się nie nada do niczego. Spodziewałem się, że nie będę musiał patrzeć przez okular tylko będę oglądał wszystko na ekranie komputera, ale opóźnienie (płynność) obrazu fatalne i nie da się wcale tak pracować.

Pozdrawiam
Robert
brakkonta

Re: Mikroskop z Lidla

Post autor: brakkonta »

a czy ktoś z Posiadaczy tegoż mikroskopu mógłby pokazać zdjęcie min wykonane jakiegoś arcymałego chrząszcza? W pierwszej chwili byłem pewien że go kupię, ale teraz wolałbym zobaczyć jak to wychodzi na fotkach.
Mazep
Awatar użytkownika
Robert Zoralski
Posty: 775
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 23:29
Specjalność: Syrphidae
Lokalizacja: Reda
Kontakt:

Re: Mikroskop z Lidla

Post autor: Robert Zoralski »

Mam dwie fotki, które zrobiłem wtedy (kwiecień 2010) na próbę. Załączam. Oznaczony wtedy jako Acupalpus exiguus. Długość ok 2,5mm. Może dało by się lepiej, w mniejszym powiększeniu pewnie byłoby lepsze zdjęcie, ale dużo nie próbowałem. Wymiary zdjęcia to 640x480, pewnie taka jest rozdzielczość tej kamery (Grzegorz pytałeś o to).

Pozdrawiam
Robert
Załączniki
Photomizer Cam 2010-04-12 23-19-11.jpg
Photomizer Cam 2010-04-12 23-19-11.jpg (26.54 KiB) Przejrzano 9759 razy
Photomizer Cam 2010-04-12 23-19-54.jpg
Photomizer Cam 2010-04-12 23-19-54.jpg (30.41 KiB) Przejrzano 9759 razy
brakkonta

Re: Mikroskop z Lidla

Post autor: brakkonta »

dzięki za fotki. Takoż i zrezygnuję z kupna.
Mazep
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 3 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Mikroskop z Lidla

Post autor: Grzegorz Banasiak »

J.M. pisze:dzięki za fotki. Takoż i zrezygnuję z kupna.
Mazep
Jacek od tej skali cenowej nie należy oczekiwać zbyt wiele, myślę jednak, że zrobienie serii zdjęć przy dobrym świetle z przesunięcięm ostrości i złożenie ich w Helicon Filter albo damowym Combine Z5 - dałoby bez porównania lepsze efekty. Ja mam znacznie lepszy sprzęt ale zanim zaczęło mi wychodzić miernie, robiłem dziesiątki beznadziejnych zdjęć. Przy fotografowaniu trzeba naprawdę dużo się uczyć i eksperymentować. Liczę, że wkrótce będzie mi wychodzić "średnio" :) :)
brakkonta

Re: Mikroskop z Lidla

Post autor: brakkonta »

tak po prawdzie to nigdy nie używałem tych składaków do zdjęć. Może to czas na przełamanie się ?
Awatar użytkownika
CARABUS12
Posty: 1300
Rejestracja: piątek, 10 sierpnia 2007, 19:02
profil zainteresowan: WOT
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mikroskop z Lidla

Post autor: CARABUS12 »

J.M. pisze:dzięki za fotki. Takoż i zrezygnuję z kupna.
Mazep
Ja również dam sobie spokój.
Trzeba dołożyć parę :twisted: stówek i kupić coś lepszego.
Pzdr.
brakkonta

Re: Mikroskop z Lidla

Post autor: brakkonta »

CARABUS12 pisze:Trzeba dołożyć parę :twisted: stówek i kupić coś lepszego.
no właśnie. Ale co? Ja mam MBS9 i czy są jakieś przystawki do okularu które przenosiłyby obraz na kompiuter?
Mazep
Awatar użytkownika
CARABUS12
Posty: 1300
Rejestracja: piątek, 10 sierpnia 2007, 19:02
profil zainteresowan: WOT
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mikroskop z Lidla

Post autor: CARABUS12 »

Awatar użytkownika
red45
Posty: 788
Rejestracja: wtorek, 14 sierpnia 2007, 10:49
UTM: CC83
profil zainteresowan: Fotografia przyrody astronomia samoloty
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Mikroskop z Lidla

Post autor: red45 »

Mała uwaga co do zdjęć - firmowe oprogramowanie do kamery należy od razu wywalić do kosza. Ja ściągnąłem jakieś darmowe programy obsługujące driver kamery usb i było o wiele lepiej. Oczywiście w tej klasie cenowej - pamiętajmy cały czas o tym, że ten mikroskop kosztuje 1/3 ceny w miarę dobrej kamery usb dedykowanej do mikroskopu, która i tak przegrywa z kiepskim aparatem cyfrowym. Dla mnie kamera, nawet kiepska, to wygoda - nosze okulary i strasznie bolą mnie oczy od zamykania jednego przy mikroskopie. Uwaga numer dwa - odkąd na lekcji biologii w podstawówce zobaczyłem pierwszy raz coś pod PZO, zakochałem się. Wtedy nie było prawie żadnej możliwości posiadania własnego mikroskopu - chodziłem do kolegi, bo miał Zeissa od rodziny w Kanadzie. Teraz po prostu idzie się do Lidla i kupuje coś, co było dla mnie te 25 lat temu obiektem kultu. Dla mnie to duża rzecz :-)
Przemek Zięba

Re: Mikroskop z Lidla

Post autor: Przemek Zięba »

red45 pisze:która i tak przegrywa z kiepskim aparatem cyfrowym.
dokładnie tak właśnie jest :-)
Awatar użytkownika
Łukasz Buglowski
Posty: 1201
Rejestracja: czwartek, 6 sierpnia 2009, 10:56
UTM: CA49
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontakt:

Re: Mikroskop z Lidla

Post autor: Łukasz Buglowski »

Teraz po prostu idzie się do Lidla i kupuje coś, co było dla mnie te 25 lat temu obiektem kultu.
Dla mnie ciągle jest ;) bo obecnie nie stać mnie na taki wydatek
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16268
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Mikroskop z Lidla

Post autor: Aneta »

Właśnie dziś nabyłam w Lidlu tytułowy sprzęt i po wstępnej zabawie ;) jestem zdecydowanie zadowolona. Jak na moje potrzeby, czyli oglądanie szczecinek i urzeźbienia, jest bardzo ok. Z tym, że testowałam póki co sam mikroskop, kamerki jeszcze nie zdążyłam obadać.
Awatar użytkownika
Brachytron
Posty: 4411
Rejestracja: piątek, 18 lutego 2005, 01:39
Specjalność: Acu, Odo
profil zainteresowan: Jacek Wendzonka
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Mikroskop z Lidla

Post autor: Brachytron »

Ci z Lidla będą mieli niezły zgryz po analizie wyników sprzedaży. Nie bułki i mleko a mikroskopy...
Awatar użytkownika
Robert Zoralski
Posty: 775
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 23:29
Specjalność: Syrphidae
Lokalizacja: Reda
Kontakt:

Re: Mikroskop z Lidla

Post autor: Robert Zoralski »

Właśnie dziś nabyłam w Lidlu tytułowy sprzęt i po wstępnej zabawie ;) jestem zdecydowanie zadowolona.
Sam mikroskop jest całkiem fajny i w dobrej cenie. Ta kamera o której piszemy to jest przecież tylko jeden z gadżetów w zestawie. Można używać - nie trzeba. Od biedy można się tylko pobawić. ;) W sumie nikt nie pisał, ale razem z mikroskopem dostaje się jeszcze parę dodatkowych rzeczy: kilka szkiełek z preparatami, kilka szkiełek czystych, futerał (pojemnik) do mikroskopu, pęsetkę, nożyczki, jakąś minikrajalnicę z żyletką w środku, nawet jakieś żyjątka w formie przetrwalników do samodzielnej hodowli... ;)

Pozdrawiam
Robert
Awatar użytkownika
Kamil Mazur
Posty: 1922
Rejestracja: niedziela, 19 grudnia 2004, 15:14
Specjalność: Psychidae
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Mikroskop z Lidla

Post autor: Kamil Mazur »

Robert Zoralski pisze:W sumie nikt nie pisał, ale razem z mikroskopem dostaje się jeszcze parę dodatkowych rzeczy...
Pisał, pisał patrz wyżej. Jeśli potrzebne Ci te gadżety, to omówmy się tak: ja kupię mikroskop i za 1/3 ceny odsprzedam Ci te wszystkie gadżety kamery pęsety, wsyćko oprócz mikroskopu :) :)

To jest haczyk reklamowy, żeby napisać, że za taką i taką cenę dostajesz mikroskop i 100 przydatnych elementów. Wtedy podświadomość sobie liczy: aha, cena wszystkiego 200zł, podzielić to na 100 elementów, no i wychodzi koszt mikroskopu ... 2zł. To taniocha - kupuję !

A tak poważnie to ile osób tutaj potrzebuje Nikona do oglądania czegoś raz na jakiś czas ? Kiedyś bodajże Paweł J. napisał jakoś w ten sposób: "czy warto wywalać dużą kasę na drogi sprzęt - czy ktoś mając go napisze wówczas lepsze publikacje?" Można się domyśleć ile to warte ale czy ktoś wymagający szuka superowego sprzętu w Tesco czy w Lidlu ? I na odwrót - czy hobbysta-amator szuka sprzętu w cenie zaczynającej się od 4000zł ?

Z czasem i tak się dostrzeże słabe strony każdego sprzętu i pojawi się apetyt na retrofit.

Ot, taka moja reflexja...
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 3 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Mikroskop z Lidla

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Ja kiedyś w desperacji skorzystałem z plastikowego mikroskopu mojej córki (sprzed bodajże 10 lat) i to co chciałem zobaczyć - zobaczyłem. Tak jak napisał Kamil - do oglądania od czasu do czasu niepotrzebny jest Nikon. Dla mających ograniczone środki - to dobry wybór.

Aneta, napisz jakie wrażenia z "badania" kamerki :)
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16268
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Mikroskop z Lidla

Post autor: Aneta »

Jak tylko się za nią wezmę, zdam relację ;) Na razie oznaczam Aphodiusy i jestem wniebowzięta - nie ma porównania do "sprzętu", jakim dysponowałam wcześniej, czyli składanej lupki x30 :lol:
Filip S.
Posty: 138
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 21:05

Re: Mikroskop z Lidla

Post autor: Filip S. »

Tak odnośnie mikroskopów- www.funsci.com . Stronka od makaroniarzy i muszę powiedzieć, że świetna. Jest nawet kilka konstrukcji binokularów do samodzielnego zbudowania i metody obserwacji. Uwaga: niektóre artykuły otwierają się tylko w włoskiej wersji językowej strony.
CaRdeN
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 7 marca 2011, 22:39

Re: Mikroskop z Lidla

Post autor: CaRdeN »

Pozwolę sobie dorzucić dwie fotki z tego mikroskopu. Myślę, że nie jest tak źle [jak na sprzęt z Lidla]. Korzystam z linuksa i mimo to kamerka działa bardzo dobrze.
Awatar użytkownika
Robert Zoralski
Posty: 775
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 23:29
Specjalność: Syrphidae
Lokalizacja: Reda
Kontakt:

Re: Mikroskop z Lidla

Post autor: Robert Zoralski »

Jak inni przerabiają ten mikroskop ;)
http://www.youtube.com/watch?v=YWkZARv-yhc

Ktoś z Was ma może lepszy program pod Windows do obsługi tej kamery usb?

Pozdr.
Robert
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mikroskopy, binokulary”