ślad po ugryzieniu

Regulamin forum
Koniecznie wstaw zdjęcie - zwiększysz tym samym szansę na trafną odpowiedź.
nemed
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 6 lipca 2009, 19:33
Lokalizacja: polska

ślad po ugryzieniu

Post autor: nemed »

Proszę o pomoc. Synek ma takie ślady na nodze od 2-3 dni i jestem mocno zaniepokojona po czym to może być. Czy ktoś umie zidentyfikować cholerstwo które go udziabało na podstawie zdjęcia? Będę wdzięczna za pomoc.
ania
Załączniki
slad.JPG
slad.JPG (21.86 KiB) Przejrzano 12587 razy
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16267
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Post autor: Aneta »

Tak mi to trochę na pluskwę domową wygląda...
Awatar użytkownika
Roman Królik
Posty: 311
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 14:19
Lokalizacja: Kluczbork

Post autor: Roman Królik »

Równie dobrze może to być mrówka. Widziałem podobne ślady u osób wrażliwych na kwas mrówkowy.
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Post autor: Antek Kwiczala † »

Po wyglądzie skóry trudno ocenić, co mogło to dziecko ugryźć, bądź ukłuć. Widać natomiast, że jest ono silnie uczulone na tą substancję. Być może warto by zasięgnąć rady alergologa. Na już, mogą pomóc leki przeciwalergiczne.
Przemek Zięba

Post autor: Przemek Zięba »

Niezła reakcja, może nawet na ukłucie zwykłego komara, może i czegoś innego. Alergolog zalecany, by w przypadku nadwrażliwości na coś innego nie doszło do jakiejś tragedii, syn pewnie jest atopikiem, nie warto czekać.
nemed
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 6 lipca 2009, 19:33
Lokalizacja: polska

Post autor: nemed »

dzięki za dotychczasowe sugestie, to czerwone wokół ukłuć już zniknęło a ślady po wkłuciu są już strupkami.
Spędziliśmy kilka dni na działce i wróciliśmy dużo bogatsi w pogryzienia, między innymi właśnie te na załączonym obrazku. Dziwne jest że on się wcale nie drapał, cały jest w różne ciapki od tych dziabnięć a wygląda jakby nic nie swędziało. Profilaktycznie podałam Młodemu wapno i clemastinum
Nigdy do tej pory nie mieliśmy kłopotów ze skórą Synka, nie jest atopikiem i dotychczas nie występowały żadne alergie.
Prosiłam o pomoc głównie ze względu na lęk przed kleszczami.
Podejrzewam że to pogryzienie musiało nastąpić w nocy, w czasie snu (może faktycznie ta pluskwa?), bo nie wyobrażam sobie żeby jakiś owad usiedział tyle czasu ile potrzebował na pozostawienie takiej pamiątki na nodze Synka na baaardzo ruchliwym trzylatku :)
Dzięki za szybkie odpowiedzi,
pozdrawiam
ania
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Post autor: Antek Kwiczala † »

Prosiłam o pomoc głównie ze względu na lęk przed kleszczami.
Kleszcze można z całą pewnością wykluczyć. Gdyby był kleszcz, to byłaby jedna ranka, a kleszcz wystawał ze skóry.
alice
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 16 lipca 2009, 12:17
Lokalizacja: daleko

Post autor: alice »

nemed pisze: Prosiłam o pomoc głównie ze względu na lęk przed kleszczami.
W przypadku kleszczy najskuteczniej będzie spryskać nogawki spodni preparatem z permetryną. U dzieci z chemią trzeba ostrożnie i ten sposób jest dobry jeśli istnieje poważne zagrożenie kleszczami, a nie jako codzienna kosmetyka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ugryzienia, użądlenia, ukąszenia owadów”