Co to może być?

Regulamin forum
Koniecznie wstaw zdjęcie - zwiększysz tym samym szansę na trafną odpowiedź.
Koko2345
Posty: 3
Rejestracja: środa, 1 grudnia 2021, 21:21
Gender: women

Co to może być?

Post autor: Koko2345 »

Moi drodzy oszaleje. Mam ogromną fobie na punkcie insektów.... Wieczorem w poniedziałek zaczęło mnie coś swędzieć w okolicach podbrzusza. 2 bąbelki. Wypukłe. Po drapaniu zaczęła wylewać się delikatnie krew i jakiś płyn surowiczy ( chyba norma przy tego typu rzeczach). Nie jest to jakieś mega swędzące. Po rozdrapaniu raczej piecze niż swędzi. Jedno ugryzienie od drugiego ma ok 5-7mm odstępu. Bardzo mnie to niepokoi tym bardziej że dopiero co wróciłem z wakacji w pt a w pon na wieczór się to pojawiło. Hotel przejrzałem dokładnie łóżka sofy zakamarki (fobia) żadnych żyjątek nie zauważyłem i nie sądzę bym mógł coś przytargać (mam nadzieję) załączam zdjęcia.
Załączniki
IMG_20211201_125032.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (374.58 KiB)
IMG_20211201_011328.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (382.86 KiB)
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Co to może być?

Post autor: Aneta »

To nie musi być ukąszenie, to może być reakcja alergiczna na cokolwiek (np. kontaktowa). Takie objawy są niespecyficzne, nie da się po ich wyglądzie zidentyfikować co było ich przyczyną. Jeśli przyłapiesz jakiegoś stawonoga na gorącym uczynku, wtedy będzie można powiedzieć coś konkretnego.
Koko2345
Posty: 3
Rejestracja: środa, 1 grudnia 2021, 21:21
Gender: women

Re: Co to może być?

Post autor: Koko2345 »

Mam ogromną nadzieję że to nie jest żadna pluskwa. Czy to prawda że raczej nie gryza w owlosionych miejscach? Bo w tym akurat przypadku trochę tego '' owłosienia jest ''
Koko2345
Posty: 3
Rejestracja: środa, 1 grudnia 2021, 21:21
Gender: women

Re: Co to może być?

Post autor: Koko2345 »

Wydaje mi się że jest to ugryzienie przez coś bo mimo wszytsko rozdrapane więc ewidentnie jest ślad wklocia
Awatar użytkownika
Rafał SZCZECIN
Posty: 1625
Rejestracja: sobota, 31 stycznia 2009, 21:34
Specjalność: Ogólnie poznawczo
profil zainteresowan: karate oraz gitara klasyczna
Lokalizacja: Szczecin

Re: Co to może być?

Post autor: Rafał SZCZECIN »

a może jakiś większy pająk? podobno ślad po ugryzieniu to dwie kropki koło siebie
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Re: Co to może być?

Post autor: Antek Kwiczala † »

W mojej ocenie Aneta ma rację. Ze zdjęcia można tylko ocenić, że to reakcja alergiczna. Przyczyny ustalić nie można, bo to reakcja twojego organizmu na czynnik uczulający. Dopowiem tylko, że nie powinno się tego drapać, bo doprowadzisz do wtórnego zakażenia bakteryjnego, czyli dodatkowo zaciemniasz obraz alergii.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ugryzienia, użądlenia, ukąszenia owadów”