Polskie Forum Entomologiczne - Chrząszcze i Motyle Polski - strona główna

Polskie Forum Entomologiczne

PFEnt. - https://entomo.pl/forum/
Teraz jest środa, 25 listopada 2020, 04:04

Strefa czasowa: UTC + 1

Regulamin działu

Koniecznie wstaw zdjęcie - zwiększysz tym samym szansę na trafną odpowiedź.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
|     Prosimy o podawanie miejsca i daty obserwacji. To przyśpieszy oznaczenie i ułatwi dyskusję.     |
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Autor Wiadomość
 Tytuł: Prośba o identyfikację
PostNapisane: wtorek, 20 czerwca 2017, 14:28 

Witajcie

Proszę o pomoc w rozpoznaniu co to może być za mikroskopijne stworzenie. Byłam na wyjeździe na łonie natury, po powrocie odkryłam, że jestem pogryziona ( niewielkie różowe bąbelki z gromadzącym się wewnątrz osoczem ), ale również we włosach odkryłam niepokojące zmiany wyglądające jak ugryzienia. Przejrzałam ubrania i jedyne co znalazłam, to po wewnętrznej stronie bluzy maleńkie czarne punkciki - wyglądają jak male paproszki, ale po przyjrzeniu się bliżej jednak wyglądają jak mikroskopijne owady. Przypomniałam sobie, że chmara maleńkich muszek latała wieczorem na dworze i wszyscy mieli odczucie, że gryzą. Dodam, że było to nieopodal rzeki. Czy mogły mnie obsiąść i wejść pod bluzę? co to takiego mogło być? i czy gryzie również w część owłosioną głowy?
dodam, że w domu w którym mieszkałam były psy, które mogły mieć pchły - ale jak na pchłę to chyba zbyt małe?

Poniżej zdjęcia, proszę o pomoc!

Załączniki:
IMG_2254.jpg
IMG_2254.jpg [ 161.32 KiB | Przeglądane 1857 razy ]
IMG_2253.JPG
IMG_2253.JPG [ 81.19 KiB | Przeglądane 1857 razy ]
IMG_2252.JPG
IMG_2252.JPG [ 48.26 KiB | Przeglądane 1857 razy ]
IMG_6125.JPG
IMG_6125.JPG [ 53.71 KiB | Przeglądane 1857 razy ]
IMG_6128.JPG
IMG_6128.JPG [ 71.97 KiB | Przeglądane 1857 razy ]
Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+

Tytuł: Re: Prośba o identyfikację
PostNapisane: wtorek, 20 czerwca 2017, 15:53 

Znalazłam w łazience chodzącego po podłodze takiego owada - trzymałam tam ubrania z wyjazdu. Może to zbieg okoliczności, ale czy możliwe, ze te mikroskopijne muszki, to małe wydanie tego owada? Muszki mnie zaatakowały w piątek wieczorem, dziś jest wtorek, więc nie wiem, czy w takim tempie, z którejś która przeżyła taki owad zdążyłby wyrosnąć.

Załączniki:
IMG_2255.JPG
IMG_2255.JPG [ 47.73 KiB | Przeglądane 1843 razy ]
IMG_2256.JPG
IMG_2256.JPG [ 56.17 KiB | Przeglądane 1843 razy ]

Tytuł: Re: Prośba o identyfikację
PostNapisane: wtorek, 20 czerwca 2017, 16:14 

UTM: CC88
Nie widzę na pierwszych zdjęciach nic z przyrody ożywionej, tylko zwitki czarnych włókien. Muchówka ze zdjęć kolejnych wygląda na Sciaridae (ziemiórki), te nie gryzą ludzi.
A ślady domniemanego ugryzienia to nie musi być wcale ugryzienie, a np. reakcja alergiczna.

Strefa czasowa: UTC + 1