Problematyczna sytuacja

Wciornastki, synonim przylżeńce
Ciekawski
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 1 lipca 2016, 19:41

Problematyczna sytuacja

Post autor: Ciekawski »

Witam
Mam dość nietypową sprawę. Od kilku dni nie dają mi żyć małe stworzonka i nie wiem jak je wytępić. Na ciele zauważyłem gdzie nie gdzie (najczęściej na ramionach) małe insekty ( ok. 2-3mm długości) i na stopach ślady jakby po ugryzieniach. Na początku obstawiałem, że to są kocie pchły (mam dwa koty), ale nasiliło się ich występowanie i nie do końca wygląd pasował do tych które widywałem nieraz na kotach. Przypuszczenia padły na wszę ludzką. Ze względu na małe rozmiary, postanowiłem skorzystać z aparatu fotograficznego i przyjrzeć się temu z bliska. Po obejrzeniu zdjęć obstawiałbym właśnie wsze ludzką, tylko jest jeden szczegół... to coś jak dla mnie posiada skrzydła, a wszędzie gdzie szukałem, było napisane, że ani wsza, ani pchła nie posiada skrzydeł (bezskrzydłe).
Proszę o pomoc w identyfikacji i ewentualnie informacji jak się tego pozbyć. Poniżej zamieszczam kilka zdjęć. Na jednym umieściłem końcówkę wykałaczki, aby pokazać skalę odwzorowania.
Nadmienię, że jestem świeżo po zaaplikowaniu środka przeciw wszy ludzkiej (tak na wszelki wypadek).
Załączniki
DSC06930 (3).jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (81.39 KiB)
DSC06928 (3).jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (87.34 KiB)
DSC06949 (3).jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (95.26 KiB)
DSC06955 (3).jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (100.82 KiB)
Awatar użytkownika
Marcin Szewczyk
Posty: 1209
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 15:45
UTM: DD12
Specjalność: Cerambycidae
Lokalizacja: Płock

Re: Problematyczna sytuacja

Post autor: Marcin Szewczyk »

Wciornastki - Thysanoptera
Ciekawski
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 1 lipca 2016, 19:41

Re: Problematyczna sytuacja

Post autor: Ciekawski »

Porównałem grafiki w sieci i jestem gotów się zgodzić, że to jest to, ale dlaczego mnie to upodobało???
ODPOWIEDZ

Wróć do „THYSANOPTERA”