Polskie Forum Entomologiczne - Chrząszcze i Motyle Polski - strona główna

Polskie Forum Entomologiczne

PFEnt. - https://entomo.pl/forum/
Teraz jest czwartek, 20 czerwca 2019, 01:08

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
|     Prosimy o podawanie miejsca i daty obserwacji. To przyśpieszy oznaczenie i ułatwi dyskusję.     |
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Autor Wiadomość
 Tytuł: Larwy Mallosia galinae
PostNapisane: środa, 12 czerwca 2019, 09:30 

UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
inne zainteresowania: Muzyka, informatyka, makrofotografia.
Do Gruzji udałem się dwukrotnie między innymi po to, aby przyjrzeć się sytuacji, trochę pokopać, wykopać marchewki Prangos, obejrzeć glebę, rośliny, warunki itd. Na tą chwilę mam już poczynionych  wiele spostrzeżeń na temat biologii Mallosia galinae.

Przypomnę, że larwy Mallosia są nieznane nauce. Nikt nigdy ich nie widział, tym bardziej nikt nie opisał. Po prostu NIE MA NIC. Nie wiadomo, czy żrą korzenie, czy siedzą w korzeniu, czy go obgryzają z zewnątrz a może całkowicie nie są nim zainteresowane i odżywiają się np korzeniami traw lub też innych roślin. Tego nikt nie wie. Jest za to cały sztab autorów, którym udało się sformułować stwierdzenia, które pomieszały ich domysły z obserwacjami zamieniająć przypszczenia i hipotezay w fakty. Tak zrobił Danilevsky z Miroshnikovem pisząc, że larwy żyje w korzeniach.... nie będę teraz tego wszystkiego powtarzał. Dużo już w tym wątku zostało napisane.

Mam przyjemność ogłosić, że mam larwy Mallosia galinae.
Larva of Mallosia galinae was discovered!

I to na razie tyle, co mogę o tym napisać. Z pewnością rozpali to wyobraźnię wielu forumowiczów i pojawi się wiele pytań, na które już odpowiem krótko - na tą chwilę nic więcej nie napiszę, ale z czasem wszystko ujrzy światło dzienne w postaci publikacji, bo to doskonała okazja na opisanie larwy i nie tylko (!). Dla tych, co już się śmieją pustym szyderczym śmiechem (że nie napiszę takiej pracy), mam takie przesłanie, że dobrze się śmieje ten, kto się śmieje ostatni.

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
 Zobacz profil WWW 

Tytuł: Re: Larwy Mallosia galinae
PostNapisane: środa, 12 czerwca 2019, 10:32 

UTM: XS46
Specjalność: Diptera
inne zainteresowania: rymy pogodne i niewygodne
Super wiadomość  :rotfl:  3mam kciuki za dalsze odkrycia  :D .

BTW
Znając rodzajowy wątek, wyjaśnień zagadki następuje nareszcie początek...
Czy nauki świat będzie jednak lepszej "barwy"?
Jak Jacek K. opisze Mallozji larwy?

pozdrówki,
Andrzej

Zobacz profil WWW 

Tytuł: Re: Larwy Mallosia galinae
PostNapisane: niedziela, 16 czerwca 2019, 08:26 

UTM: EC 31
Jacek Kurzawa napisał(a):
I to na razie tyle, co mogę o tym napisać. Z pewnością rozpali to wyobraźnię wielu forumowiczów i pojawi się wiele pytań, na które już odpowiem krótko - na tą chwilę nic więcej nie napiszę, ale z czasem wszystko ujrzy światło dzienne w postaci publikacji, bo to doskonała okazja na opisanie larwy i nie tylko (!). Dla tych, co już się śmieją pustym szyderczym śmiechem (że nie napiszę takiej pracy), mam takie przesłanie, że dobrze się śmieje ten, kto się śmieje ostatni.

mnie już rozpaliło wyobraźnie , a ciało upały, poznanie niższych stadiów rozwojowych Mallosia galinae będzie krokiem milowym w na drodze poznania jej biologii, ale ja nie mogę się doczekać równie tajemniczej pracy , z naszego podwórka o Xylotrechus ibex , tak szeroko komentowanej i szumnie zapowiadanej... :-(

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]