Zmarł Prof. Dariusz Tarnawski

L. Borowiec
Posty: 970
Rejestracja: wtorek, 25 maja 2004, 13:36

Zmarł Prof. Dariusz Tarnawski

Post autor: L. Borowiec »

Z wielkim smutkiem informuję, że wczoraj odszedł nagle Prof. Dariusz Tarnawski, nasz Kolega, znakomity entomolog i organizator nauki. Byliśmy na jednym roku studiów, odbyliśmy wiele wspólnych wycieczek terenowych, pisaliśmy wspólnie Klucze do Oznaczania Owadów Polski. Razem z innymi kolegami organizowaliśmy seminaria taksonomiczne, które przekształciły się w Polskie Towarzystwo Taksonomiczne. Darek był na zmianą ze mną prezesem i wiceprezesem Towarzystwa, organizatorem Warsztatów Taksonomicznych. Cieszył się znakomitym zdrowiem, więc taka nagła śmierć przed 70-tym rokiem życia jest dla nas ogromnym zaskoczeniem.
Awatar użytkownika
vogel
Posty: 411
Rejestracja: piątek, 11 lipca 2008, 15:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zmarł Prof. Dariusz Tarnawski

Post autor: vogel »

Bardzo smutna wiadomość. Mój sławny imiennik, z którym nigdy nie udało mi się spotkać osobiście, a z którym próbowaliśmy odnaleźć wspólnych przodków. Nie udało się, ale byliśmy blisko. Czuję się tak, jakby ubyło część mnie samego. Cześć jego pamięci. (i)(i)(i) - Dariusz Tarnawski
Awatar użytkownika
Orish
Posty: 307
Rejestracja: sobota, 31 października 2009, 20:15
Specjalność: Cerambycidae
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zmarł Prof. Dariusz Tarnawski

Post autor: Orish »

Już wczoraj doszły do mnie te tragiczne wieści. Miałem przyjemność poznać Profesora osobiście i nawet planować wspólny projekt grantowy w szerszym gronie. Zapamiętałem i zapamiętam Go jako bardzo życzliwą i serdeczną osobę, zawsze służącą dobrą radą. Nie zapomnę gdy nawet po dość długiej przerwie w kontaktach Profesor, wiedząc że niedawno skończyliśmy studia i prawdopodobnie szukamy zatrudnienia, powiadomił mnie i kolegę o ogłoszonym stanowisku w jednym z Instytutów PAN pod Poznaniem.

Pełną listę dorobku zapewne ktoś przygotuje/podlinkuje, natomiast sam znalazłem taką maksymalnie skondensowaną notkę biograficzną:
http://pte.au.poznan.pl/almanach/Noty_P ... ariusz.pdf

Wierzę, że Profesor i jego dorobek jeszcze przez bardzo długi czas będą dobrze wspominani.

Lech Karpiński
ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Pamięci”