Polskie Forum Entomologiczne - Chrząszcze i Motyle Polski - strona główna

Polskie Forum Entomologiczne

PFEnt. - https://entomo.pl/forum/
Teraz jest niedziela, 19 sie 2018, 21:25

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
|     Prosimy o podawanie miejsca i daty obserwacji. To przyśpieszy oznaczenie i ułatwi dyskusję.     |
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Autor Wiadomość
 Tytuł: Jakieś owady pojawiają mi się w aucie
PostNapisane: wtorek, 24 mar 2009, 15:12 

Witam parę miesięcy temu kupiłem fotele do swojego auta i widocznie osoba trzymała je w jakimś magazynie i teraz jakieś muchy mi się pojawiają w aucie. Nie mam pojęcia którędy wychodzą fotele odkurzałem nie raz oglądałem je całe zanim wsadziłem do auta a tutaj takie coś mi się pojawia :(.

Zdjęcia nie udało mi się zrobić lepszego mam nadzieje, że ktoś to rozpozna.

http://uznam.net.pl/~mattpl/SNV10704.JPG

http://uznam.net.pl/~mattpl/SNV10706.JPG

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 24 mar 2009, 15:40 

UTM: CC71
Złotook, nie ma powodów do obaw :), więcej o tym gatunku znajdziesz w Wikipedii.

Zobacz profil WWW 

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 24 mar 2009, 15:43 

Właśnie też mi się wydawało, że to złotook drapieżny http://pl.wikipedia.org/wiki/Z%C5%82oto ... ie%C5%BCny ale gdzie on siedzi ?? Zapewne wniosłem go razem z tymi fotelami. Jak się go pozbyć ?? Czy on mógł znieść jaja w tym fotelu ?? Co 2-5 dni pojawia mi się taki w liczbie od 1-3.

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 24 mar 2009, 15:46 

UTM: VT79
To jest jakiś przedstawiciel rodzaju Chrysopa czyli po naszemu złotook. On często zimuje w różnych zakamarkach i może po prostu gdzieś w twoim samochodzie siedziały i teraz przy ociepleniu wychodzą . Za jakiś czas znikną ci z oczu jak już wszystkie wylecą.

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 24 mar 2009, 16:44 

A one nie mogły złożyć tam jaj ?? Bo to jest dla mnie najważniejsze już z 10 takich wyłapałem...

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 24 mar 2009, 18:29 

UTM: CA22
Cytuj:
A one nie mogły złożyć tam jaj ??
Nie, nie mogły. Larwy złotooków nie żerują na tapicerce samochodowej  :smile: . To bardzo pożyteczne owady - zjadają mszyce, przędziorki, roztocza, jaja innych owadów (w tym stonki) i t.p. Elementy samochodu im nie smakują. Samochód potraktowały jako przytulne miejsce na zimowanie.

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 24 mar 2009, 19:03 

One dokładnie gdzieś się pochowały prawdopodobnie gdzieś w fotelu pod spodem, a gdzie one składają jaja ??

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 24 mar 2009, 19:23 

UTM: CA22
Cytuj:
Samice przyczepiają jaja do liści, gałązek i owoców drzew lub krzewów pojedynczo albo w większych ilościach. Jaja umieszczane są na cienkich, nitkowatych i bardzo długich trzonkach zwanych stylikami.
Więcej informacji na stronie: http://portalwiedzy.onet.pl/80807,,,,zl ... haslo.html

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 24 mar 2009, 23:24 

UTM: CC88
Antek Kwiczala napisał(a):
Cytuj:
A one nie mogły złożyć tam jaj ??
Nie, nie mogły.

Trochę sprostuję - złożyć mogły ;) Tyle że nic się z tych jaj nie wylęgnie (albo ewentualne larwy padną od razu po wyjściu z osłonek jajowych). Piszę to z własnego doświadczenia - latem często łapię na światło we własnym pokoju, oczywiście przylatuje doń mnóstwo złotooków, które potem zaszywają się gdzieś po kątach. Nie wszystkie jestem w stanie dość szybko odnaleźć i wypuścić, więc już nie raz znajdowałam rządki złotooczych jaj - a to na ścianie blisko okna, a to na jakiejś szafce. Ale przychówku nigdy z nich nie było ;)

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 2 kwi 2009, 19:30 

Więc nadal kurde mi te złotooki się pojawiają już łącznie to ze 20 wypuściłem... Zauważyłem, że pojawiają się wtedy kiedy jest ciepło na dworzu a w aucie wiadomo jeszcze cieplej. Dzisiaj znowu 2 wypuściłem wczoraj 1 mam nadzieje, że w końcu wyfruną wszystkie bo już mnie to irytuje...

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 2 kwi 2009, 19:49 

Aneta napisał(a):
Piszę to z własnego doświadczenia - latem często łapię na światło we własnym pokoju

Anetko.. lubisz komary? :mrgreen:

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 2 kwi 2009, 20:19 

Zdziwiłbyś się, bo komary - te gryzące - niemal wcale nie przylatują :grin: Może to kwestia wysokości (3 piętro), może czegoś innego, ale w np. w zeszłym roku na trzy-cztery miesiące świeceń chyba tylko ze dwa razy przydybałam komarze samice. Owszem, zjawiają się samce i różne zjawiska komaropodobne - ochotki itp. - ale ogólnie nic komarzego przy tych świeceniach na mnie nie wampirzy :cool:

PS. Bez zdrobnień, pls :wink:

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 3 kwi 2009, 13:12 

Dzisiaj jak zostawiłem auto na słońcu na godzine ( nie widziałem złootoków w aucie ) i poszedłem na plażę jak wróciłem po godzinie zastałem w aucie z tyłu na półce 2 zdechnięte złotooki... Czemu one zdychają ? Nie wszystkie oczywiście.

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 3 kwi 2009, 17:05 

złotook nie wielbłąd, napić się musi.....  :mrgreen:

zazdroszczę, Aneta, braku komarów .... ja wychowywalem sie w pokoju z widokiem na łąki.... przez okno tylko łabędzice mi nie wpadały .. poza tym ....wszystko!

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 3 kwi 2009, 20:33 

Heh, a ja zazdroszczę tego widoku na łąki :grin: W takich okolicznościach przyrody nawet komary bym przebolała :lol:

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 3 kwi 2009, 21:30 

nie wiesz co mowisz....  :twisted:

Tytuł: Re: Jakieś owady pojawiają mi się w aucie
PostNapisane: sobota, 4 sty 2014, 12:42 
Tez tak miałem ze miałem owady jakieś na aucie jak się tego pozbyć może jakiż dobry płyń.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]