zbiór egzotycznych chrząszczy

Zdjęcia naszych zbiorów entomologicznych
goliat
Posty: 26
Rejestracja: niedziela, 10 kwietnia 2016, 16:20
UTM: Poznań
Specjalność: chrząszcze
profil zainteresowan: FOTOGRAFIA,JAZDA NA ROWERZE(kiedyś rolki)pływanie,kolekcjonowanie egzot.chrząszczy(polskie tez),słuchanie muzyki!,FILMY(rózne),czytanie ksiązek(głownie Historia-druga w.światowa,ale nie tylko),BIOLOGIA.
Lokalizacja: POZNAŃ

zbiór egzotycznych chrząszczy

Post autor: goliat »

Witam.Zamieszczam zdjęcia z egzotycznymi chrząszczami.Na jednej są ogólnie różne,w drugiej cetonidae(zbieram samice Goliatów).Jest też zdjecie szafki,z drzwiczkami,zamykana na klucz.Gabloty są chronione przed kurzem i światłem,ogólnie mam 17 gablot(w tym 3 małe) .Wiem ,że dla niektórych to "komercha" nie mająca nic wspólnego z nauką,choc wszytkie te okazy mają wydrukowane etykietki z wszystkimi danymi,są pod owadem,małe,ale dzięki drukarce napisy są czytelne.Jako dzieciak przeglądałem m.inn.ATLLAS OWADÓW.,V.J.STANKA...te owady,ja uwielbiam chrząszcze zawładnęły moją wyobrażnią..obecnie te chrząszcze można kupic..mam więc własne małe muzeum...te chrząszcze są wielkie ,robiąwrażenie.Mam też b.ciekawe ryjkowce,kilka tenebrionidae..utworzyłem gablotę tzw"jewel"..a więc wszystkie te chrżąszcze mające lśniące barwy(buprestidae,rutelinae-z chrysinami-gold,red,srebrne,entimus..itp)
Załączniki
1.egzotyki.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (251.5 KiB)
2.gabloty,szafka.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (265.2 KiB)
3.cetonidae.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (313.86 KiB)
4.zdjecie3zmniejszenie.jpg
4.zdjecie3zmniejszenie.jpg (22.86 KiB) Przejrzano 1487 razy
Awatar użytkownika
Jakubbeetle
Posty: 10
Rejestracja: niedziela, 22 listopada 2020, 18:20
UTM: Poznań
Specjalność: Coleoptera
Lokalizacja: Poznan

Re: zbiór egzotycznych chrząszczy

Post autor: Jakubbeetle »

Fantastyczna kolekcja egzotycznych chrząszczy. Zwraca uwagę nietypowe rozmieszczenie okazów, każdy "idzie" w swoja stronę :D
Sam zbieram głównie duże chrząszcze, żałuję że wiele wcześniej sprzedałem, teraz nadrabiam zaległości
goliat
Posty: 26
Rejestracja: niedziela, 10 kwietnia 2016, 16:20
UTM: Poznań
Specjalność: chrząszcze
profil zainteresowan: FOTOGRAFIA,JAZDA NA ROWERZE(kiedyś rolki)pływanie,kolekcjonowanie egzot.chrząszczy(polskie tez),słuchanie muzyki!,FILMY(rózne),czytanie ksiązek(głownie Historia-druga w.światowa,ale nie tylko),BIOLOGIA.
Lokalizacja: POZNAŃ

Re: zbiór egzotycznych chrząszczy

Post autor: goliat »

Dziękuję za odpowiedz.Generalnie to nie mam kolekcji usytematyzowanej,choc kilka gablot jest ułożonych rodzinami,jelonkowate,dynastidae..jednak wiele gablot pokazują różnorodnośc..:)Fascynują mnie kształty ciała,kolory,barwy,nietypowe ozdoby,ornamenty ...Chrząszcze dla mnie to jest to!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdjęcia zbiorów entomologicznych”