Co to za owad? Z góry przepraszam jeśli niewłaściwy dzial

Prostoskrzydłe: świerszcze, pasikoniki i inne.
Agataaa7
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 30 lipca 2020, 00:55
Gender: women
UTM: Majorka

Co to za owad? Z góry przepraszam jeśli niewłaściwy dzial

Post autor: Agataaa7 »

Witam. Mam taki problem i postanowilam zwrocic sie o porade do ekspertów. Przepraszam ze zawracam 4 litery zdjeciami zwlok ale to dla mnje bardzo wazne.. Od kilku tygodni mieszkam na Majorce. Drugi dzień pod rząd znajduje w domu takiego oto osobnika. Chciałabym wiedzieć czy mam do czynienia ze swierszczem śródziemnomorskim czy jednak czeka mnie inwazja karaluchow? Wygląda jak męski okaz karaczana wschodniego. Niestety żywego nie dałabym rady sfotografowac. Dodam że jest wielkości palca :shock: z góry bardzo dziękuję za każdą pomoc
Załączniki
20200730_181407.jpg
20200730_181407.jpg (393.66 KiB) Przejrzano 2695 razy
20200730_181512.jpg
20200730_181512.jpg (260.83 KiB) Przejrzano 2695 razy
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16269
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Co to za owad? Z góry przepraszam jeśli niewłaściwy dzial

Post autor: Aneta »

Świerszcz, samica (ma pokładełko).
Agataaa7
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 30 lipca 2020, 00:55
Gender: women
UTM: Majorka

Re: Co to za owad? Z góry przepraszam jeśli niewłaściwy dzial

Post autor: Agataaa7 »

Aneta pisze:Świerszcz, samica (ma pokładełko).

:brawo: :brawo: :brawo: :brawo: ogrooooomnie dziekuje za pomoc!!! nawet nie wiesz, jak mnie uspokoilas... po stokroc dzieki! tylko po jaka cholere one mi tu do domu wlażą.. że sie jeden zaplątał to rozumiem, ale dwa i to dzien po dniu?:) cos je może wabić? szkoda mi ich zabijac, ale przeczytalam ze mogą nieźle ugryzc..
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16269
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Co to za owad? Z góry przepraszam jeśli niewłaściwy dzial

Post autor: Aneta »

To owady, włażą, bo mogą ;) Pewnie szukają kryjówek. Jakieś moskitiery/siatkowe drzwi nie załatwiłyby sprawy?

A z tym gryzieniem bez przesady, jeśli się stworzenia nie podręczy ręcznie, to nie podejdzie i nie dziabnie sam z siebie 8) W przypadku znalezienia kolejnej sztuki najlepiej nakryć ją jakąś szklanką czy słoikiem, podsunąć pod spód tekturkę i tak wynieść na zewnątrz.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „ORTHOPTERA”