Dipteron vol. XXX

Muchówki
Andrzej J. Woźnica

Dipteron vol. XXX

Post autor: Andrzej J. Woźnica »

Uff ! i się ukazał jeszcze przed północ 31.12.2014r :0). XXX już numer jest dostępny. Parę niedociągnięć już znalazłem :-( ale nie zmienia to ani treści ani cytacji prac.
Ale tak to jest jak składany jest w Wordzie. Zrobiłem co mogłem. W zasadzie to mój come back. Jak to mawiają poza kontynentem: back from the dead (https://www.youtube.com/watch?v=dV31Ylk3Yk4) l to klimaty mojej córki, przyszłęgo psychologa klinicznego (mam taką nadzieję :rotfl: ).
Dostępny jest pod adresem: http://pte.au.poznan.pl/dipteron/biuletyn.html.
W tym roku będzie znowu jubileusz ! (z tego Nasz kraj słynie :laugh: ). 10 wydanie internetowe pod moim patronem (mam nadzieję, że dożyję ;) ).

OCZYWIŚĆIE DIPTEROOOONNNNUUU!!!

P.S.
Załączam spis treści w jpg.
Z dipterologicznym pozdrowieniem: "Mucha fruwa"
Andrzej
Załączniki
Contents_ Dipteron_30.pdf
(192.41 KiB) Pobrany 49 razy
Andrzej J. Woźnica

Re: Dipteron vol. XXX

Post autor: Andrzej J. Woźnica »

Jacek Kurzawa podpiął lepszy plik - w pdfie :laugh:

dzięki Jacku :jupi:

AJW
admin
Administrator
Posty: 1596
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: Dipteron vol. XXX

Post autor: admin »

:D Limit dla PDF jest 1 MB więc rózne instrukcje, fragmenty dokumentów lepiej dodawać jako PDf niż jako jpg i co najważniejsze może to robić każdy Forumowicz, tu nie są potrzebne administracyjne uprawnienia.

faq.php#f9r0
viewtopic.php?p=186584#p186584
Awatar użytkownika
Robert Zoralski
Posty: 775
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 23:29
Specjalność: Syrphidae
Lokalizacja: Reda
Kontakt:

Re: Dipteron vol. XXX

Post autor: Robert Zoralski »

Gratulacje Andrzej.

W ślad za m.in. nowymi publikacjami w Dipteronie, uaktualniona została lista gatunków na stronie Syrphidae Polski. Nie mylić z checklist - lista jest informacją nieformalną i jest tylko przyczynkiem do oficjalnej checklisty. Staram się odzwierciedlać stan taki jaki obowiązuje na podstawie oficjalnych publikacji.

Prośba o uwagi/konsultacje, gdyby coś było niezgodnie ze stanem faktycznym.

Komentarz nt. zmian.

Pozdrawiam
Robert Żóralski
Andrzej J. Woźnica

Re: Dipteron vol. XXX

Post autor: Andrzej J. Woźnica »

Gratulacje należą się Wszystkim, dzięki którym Dipteron się ukazuje: tj. autorom (w tym i Tobie Robercie), recenzentom, redakcji (w tym niestrudzonej Patrycji Dominiak), PTE (w tym Pawłowi Trzcińskiemu) oraz czytelnikom :szacun: ....

pozdrawiam serdecznie,

Andrzej

P.S.
Jeśli ktoś zna dobry darmowy program do składania tekstu, to proszę o informację. Word mi się przejadł ...
L. Borowiec
Posty: 970
Rejestracja: wtorek, 25 maja 2004, 13:36

Re: Dipteron vol. XXX

Post autor: L. Borowiec »

Andrzeju,

W internecie jest już dostępna darmowa wersja Adobe InDesign, na którym składaliśmy od lat Genusa, zdecydowanie nr 1 na świecie w programach do składu komputerowego czasopism i książek. To jest wersja CS2, a więc ta już nie wspierana przez producenta, ale to nie ma większego znaczenia, bo ma wszystkie funkcje wersji pełnej. Jest to bardzo intuicyjny program, o wiele przyjaźniejszy w składaniu niż Word. Oczywiście, kompletnie inna logika pracy, ale po 1-godzinnym kursie i założeniu szablonów każdy w miarę roztropny gość może na nim pracować. Jak wrócę z Teneryfy 15 stycznia to skontaktuj się ze mną. Dam ci już gotowy plik exe do rozpakowania programu (jest duży bo ma 640 MB) i parę instrukcji jak zacząć z nim pracę (ważne na początku jak się zachowywać przy rozpakowywaniu, żeby uniknąć upierdliwych blokad na wstępie, typowych dla programów bez wsparcia). Jak przejdziesz na ten program to zrozumiesz, jakie życie może być piękne i jakie g...o prezentuje Word w tego typu robocie.

Lech
Andrzej J. Woźnica

Re: Dipteron vol. XXX

Post autor: Andrzej J. Woźnica »

Wielkie dzięki Lechu :ok: . Oczywiście, że się skontaktuję. Owocnego pobytu na Teneryfie :laugh: .

Andrzej
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9493
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Dipteron vol. XXX

Post autor: Jacek Kurzawa »

Andrzej J. Woźnica

Re: Dipteron vol. XXX

Post autor: Andrzej J. Woźnica »

Jo! to je ono :mrgreen: mam juz ksazeczke po polsku + dodatki azjatyckie + romańskie :szacun:
L. Borowiec
Posty: 970
Rejestracja: wtorek, 25 maja 2004, 13:36

Re: Dipteron vol. XXX

Post autor: L. Borowiec »

Tak, to jest ta strona. Ściąganie trwa bardzo długo ale warto.
Andrzej J. Woźnica

Re: Dipteron vol. XXX

Post autor: Andrzej J. Woźnica »

udało się ! mam wszystko ale i tak po porady przyjdę ... :) ,
ODPOWIEDZ

Wróć do „DIPTERA”