Witam wszystkich

Miejsce na powitania i pożegnania.
Awatar użytkownika
Oskar
Posty: 57
Rejestracja: wtorek, 3 listopada 2020, 19:56
Lokalizacja: Gniezno

Witam wszystkich

Post autor: Oskar »

Witam, mam na imię Oskar i mam 14 lat. Owadami zacząłem się zajmować w jakoś listopadzie ubiegłego roku. Były to 2 modliszki z rodzaju Hierodula. 5 grudnia 2020 postanowiłem hodować pierwsze ptaszniki. Później kilka Araneomorphae, do tego doszła para skolopendr i jeszcze kilka przedstawicieli Mantodea, które z racji krótkiego życia zaczęły zdychać, więc postanowiłem je spreparować. Początkowo nie wychodziło mi to jakoś super dobrze-nie zwracałem uwagi na estetykę (tak, wiem że nie jest ona ważna, ale wolę trochę nad okazem posiedzieć, aby ładniej się prezentował.). Do teraz również nie sądzę, że rozkładam je jakoś bardzo dobrze i ciągle doskonale swoje techniki.
Za wszystkie dotychczasowe porady odnośnie preparacji dziękuję Panu Wojciechowi oraz Mateuszowi. Wiele informacji zebrałem również tutaj z forum.
Kilka miesięcy temu zainteresowałem się głębiej owadami występującymi w Polsce. Są to głównie pluskwiaki z rodziny Pentatomidae. W tym sezonie zamierzam poszerzyć wiedzę o kolejne rodziny Hemiptera, oraz Planuje dowiedzieć się czegoś więcej o chrząszczach. Na początek z rodziny Kózkowatych i dopiero później uczyć się o pozostałych.
Oprócz tego również ciekawa dla mnie jest fizjologia i morfologia owadów.
Każdy zebrany okaz w tym roku dostanie etykietę, a do 3,5 cm zostanie naklejony na kartonik.
Jeżeli kogoś by zastanawiało jak to wyglada u, mnie-Cały proces naklejania jest prosty. Najpierw rozkładam owada na styropianie, jak już się wysuszy, wyjmuję szpilki i przenoszę go pęsetą na kartonik z uprzednio przygotowaną kropelką kleju.
Z tego co wyczytałem, tekturka nie powinna zasłaniać cech charakterystycznych i na to znalazłem patent.
Poniżej zdjęcie mojego drugiego ulubionego gatunku modliszki
Załączniki
7320FACE-D82D-4A49-972E-6C3C2E33C705.jpeg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (147.47 KiB)
Awatar użytkownika
Brachytron
Posty: 4411
Rejestracja: piątek, 18 lutego 2005, 01:39
Specjalność: Acu, Odo
profil zainteresowan: Jacek Wendzonka
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Witam wszystkich

Post autor: Brachytron »

Gratulacje z wyboru hobby - bardzo wciągające i rozwijające :mrgreen:
Pokaż ten patent na kartonik.
Awatar użytkownika
Oskar
Posty: 57
Rejestracja: wtorek, 3 listopada 2020, 19:56
Lokalizacja: Gniezno

Re: Witam wszystkich

Post autor: Oskar »

W sumie jeszcze nie miałem jak go wypróbować, ale jeżeli wyjdzie dosyć fajnie, to dam znać. Mam zamiar wyciąć mały kształt (kwadrat, prostokąt), aby odsłonić jakiś ważny element od spodu i nie wcinać połowy kartonika od jego wierzchołka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Powitania”