Lepiej późno, niż wcale ;)

Miejsce na powitania i pożegnania.
Awatar użytkownika
liebes
Posty: 13
Rejestracja: niedziela, 24 lipca 2011, 01:23
Gender: women
UTM: FD74
Lokalizacja: Hajnówka

Lepiej późno, niż wcale ;)

Post autor: liebes »

Witam,

śledzę Forum od dłuższego czasu (nawet coś już pisałam), ale nie przedstawiłam się. Spieszę nadrobić.
Jestem leśnikiem z wykształcenia i zawodu, zafascynowanym entomologią (głównie chrząszczami - wszystkimi, póki co), jednak nie ukrywam, że moja wiedza jest baaardzo ograniczona (dlatego też wolę forum czytać, niż czynnie w nim pisać...;)) Czytam, oglądam, obserwuję, i... im dalej w las, tym mniej wiem. Ale każdy przecież od czegoś zaczynał...
W ubiegłym roku na zlecenie UP w Poznaniu stworzyłam przeglądy literatury kilku chrząszczy saproksylicznych "naturowych", tj. ujętych w Dyrektywie Siedliskowej (chętnym z przyjemnością podeślę swoje wypociny).
Teraz przymierzam się do bardziej ambitnego zadania, któremu nie podołam bez Waszej pomocy. Mianowicie będę inwentaryzowała owady w moim nadleśnictwie. Sposób, metodyka - misz-masz różnych metod, od łapania owadów do siatki, przez badanie ściółki i gleby po pułapki Moericke'go w koronach. Zobaczymy, co z tego wyjdzie.
I w związku z tym wszystkim mam pytanie do Forumowiczów - chętnie spotkałabym się z kimś bardziej obeznanym w temacie "na żywo" celem pogadania przy kawie (ew. piwku;)) i obejrzenia zbiorów. Mieszkam w okolicach Puszczy Białowieskiej. Oczywiście wiem, że przecież w Białowieży jest IBL z kadrą wyspecjalizowanych fachowców, ale nie chcę nikomu zawracać czterech liter. Jestem nastawiona raczej na spotkanie nieoficjalne, bez presji. Jeśli ktoś byłby chętny, to ja tym bardziej ;)

Ale wracając do tematu - witam serdecznie, przepraszam, że tak późno i ostrzegam, że będzie mnie na forum trochę więcej.

Pozdrawiam!
Marek Hołowiński
Posty: 5057
Rejestracja: wtorek, 4 grudnia 2007, 13:09
UTM: FB68
Specjalność: Sesiidae
Lokalizacja: Hańsk
Podziękowano: 4 times

Re: Lepiej późno, niż wcale ;)

Post autor: Marek Hołowiński »

witam koleżankę po fachu.
Ps
liebes pisze:W ubiegłym roku na zlecenie UP w Poznaniu stworzyłam przeglądy literatury kilku chrząszczy saproksylicznych "naturowych", tj. ujętych w Dyrektywie Siedliskowej (chętnym z przyjemnością podeślę swoje wypociny).
!
chętnie poznałbym tę pracę
Awatar użytkownika
liebes
Posty: 13
Rejestracja: niedziela, 24 lipca 2011, 01:23
Gender: women
UTM: FD74
Lokalizacja: Hajnówka

Re: Lepiej późno, niż wcale ;)

Post autor: liebes »

chętnie poznałbym tę pracę
Proszę podesłać e-mail ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Powitania”