Powitanie.

Miejsce na powitania i pożegnania.
Aliem
Posty: 39
Rejestracja: niedziela, 21 sierpnia 2022, 20:31
UTM: CF42

Powitanie.

Post autor: Aliem »

Witam. Jestem studentem Politechniki Gdańskiej i w kilku zdaniach postaram się przybliżyć swoją osobę. Mam bardzo szeroki zakres zainteresowań od motoryzacji i programowania, z którymi prawdopodobnie będę dzielił przyszłość zawodową, do numizmatyki, terrarystyki i wędkarstwa. Szczególnie to ostatnie jest zakorzenione we mnie od młodości. Cisza, spokój, dostosowywanie się do charakteru zbiornika, metodyka połowu, bliskość natury. Zupełnie jak podczas pozyskiwaniu okazów. Dzięki mojemu Tacie przybliżyłem się naturze i postanowiłem się rozwijać w tym kierunku. Wiem, że zbieranie owadów dla swojego zaspokajania potrzeby posiadania jest bez sensu, także chciałbym poszerzać wiedzę oraz badać zakres występowania gatunków owadów, w szczególności Lepidoptera i Coleoptera oraz w możliwy dla mnie sposób chronić przyrodę. Nie jestem w stanie być entomologiem na pełen etat, jednak mnie to interesuje i chcę w wolnym czasie rozwijać siebie oraz naukę. Szczególnie, że stałem się szczęśliwym posiadaczem podstawowej literatury oraz gablotki z niezbędnymi narzędziami do preparacji, a obserwacje i zaangażowanie forumowiczów aż zachęca do wyjścia na zewnątrz i poznawania kolejnych gatunków owadów. :D
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów. :D
forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 11 września 2022, 21:24

Re: Powitanie.

Post autor: forumowicz »

Cześć :)

Fajnie, że interesuje Cię programowanie. Napiszesz coś o tym więcej? W jakich językach programujesz?
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9488
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Powitanie.

Post autor: Jacek Kurzawa »

Witaj Aliem! Wszystko co napisałeś wskazuje na to, że masz duży potencjał. Szerokie zainteresowania w entomologii bardzo się przydają a nawet w drugą stronę też to działa - entomologia pozwala na rozszerzanie swpich zainteresowań na różne inne dziedziny - botanikę, geografię, historię, techniki informatyczne, techniki fotograficzne, optykę itd.... Entomolog w swojej pracy jest wyposażony w szeroką poza entomologiczną wiedzę. I entomolog ciągle się uczy, ciągle musi być na bieżąco. A to jest trudne w dzisiejszych czasach.

Życzę Ci owocnej pracy nie tylko w entomologii.
Może miałbyś czas i ochotę posiedzieć nad tym Forum phpBB3, jest trochę do zrobienia i przy okazji do poznania i nauczenia.
Aliem
Posty: 39
Rejestracja: niedziela, 21 sierpnia 2022, 20:31
UTM: CF42

Re: Powitanie.

Post autor: Aliem »

Zapomniałem się przedstawić. Jestem Alan :) Programuję głównie w Pythonie i C++. Oczywiście, że chciałbym pomóc w tworzeniu forum jednak z PHP nie miałem dużo styczności ale myślę, że można to nadrobić. :D
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4469
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Kontakt:

Re: Powitanie.

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Aliem pisze:Zapomniałem się przedstawić. Jestem Alan  :) Programuję głównie w Pythonie i C++. Oczywiście, że chciałbym pomóc w tworzeniu forum jednak z PHP nie miałem dużo styczności ale myślę, że można to nadrobić. :D
A C# Visual Studio ?
Jaki poziom zaawansowania w C++ ?
Aliem
Posty: 39
Rejestracja: niedziela, 21 sierpnia 2022, 20:31
UTM: CF42

Re: Powitanie.

Post autor: Aliem »

Z C# dużo nie programowaliśmy, C++ mam solidne podstawy jednak dużo do przypomnienia, ponieważ wszystkie bardziej zaawansowane projekty robiliśmy w Pythonie. Każda pomoc będzie dla mnie bardzo ciekawa, przypomnę sobie wiele rzeczy i poćwiczę i nauczę :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Powitania”