Zlecę identyfikację

Owady żyjące w mieszkaniach czyli "coś mi chodzi po domu". Owady synantropijne.
Regulamin forum
Przy zamieszczaniu zdjęć wymagane jest podanie daty oraz miejsca wykonania zdjęcia.
Posty ze zdjęciami bez danych jak również linkowanych spoza serwisu mogą być usuwane.

Linkowanie do zdjęć spoza Forum jest nieregulaminowe (§ 2.1)
Maciej.g
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 27 października 2022, 00:11

Zlecę identyfikację

Post autor: Maciej.g »

Szanowni Państwo,

Proszę o przedstawienie oferty identyfikacji drzewojada prawdopodobnie zawleczonego do Polski z ameryki środkowej w drewnianym rękodziele będącym podarkiem od bliskiej osoby.

Podarek przywędrował do nas w grudniu 2021 i od tego czasu znajdował w się w kilku miejscach w domu szeregowym, głównie na poddaszu, w okresie zimowym temperatura nie przekraczała 20 stopni. Pierwszy "pył drzewny" zaobserwowaliśmy na wiosnę ale się nim nie przejęliśmy, kolejny to początek września, oba przypadki pod prezentem, sytuacja powtórzyła się tydzień temu i wtedy prezent wylądował w reklamówce w zamrażarce z diagnozą iż jest to jakiś drzewojad gdzie spędził 5 dni w temp -20 stopni, a wczoraj był wygrzewany w piekarniku do 60 stopni z nadzieją, że sprawę załatwiliśmy. Niestety dwa dni temu w miejscu gdzie znajdował się prezent zaobserwowałem kolejne dwa kopczyki, widoczne na zdjęciu, prawdopodobnie zainfekowanej już więźby dachowej położonej 3 m wyżej ale nie mogę znaleźć otworów.

Opisana sytuacja miała miejsce na poddaszu, około 50m^2, na drugim zdjęciu rękodzieło z dziurami. Z rękodzieło wytrzepaliśmy kilka zwłok, dodatkowo płytka fumigacyjna spowodowała iż okolicy występowania zaraz znaleźliśmy kilka dodatkowych, umieszczonych w małym słoiku który mogę przesłać.

Sytuacja miała miejsce w Krakowie i tutaj najkorzystniej było by mi zlecić identyfikację ale jestem również otwarty na inne oferty.

Proszę o przesłanie na PW wyceny identyfikacji wraz z informacją o doświadczeniu w temacie.

Dodatkowo, jeśli to możliwe, to proszę o rady czy jest możliwe usunięcie nieproszonego lokatora, jaka jest skuteczność i jak to zrobić?

Pozdrawiam
Załączniki
Data, 26.10.2022 Kraków
Data, 26.10.2022 Kraków
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (362.74 KiB)
Data, 26.10.2022 Kraków
Data, 26.10.2022 Kraków
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (388.72 KiB)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Domowe robaczki.”