Nieznany gatunek chrząszcza

Owady żyjące w mieszkaniach czyli "coś mi chodzi po domu". Owady synantropijne.
Regulamin forum
Przy zamieszczaniu zdjęć wymagane jest podanie daty oraz miejsca wykonania zdjęcia.
Posty ze zdjęciami bez danych jak również linkowanych spoza serwisu mogą być usuwane.

Linkowanie do zdjęć spoza Forum jest nieregulaminowe (§ 2.1)
Marcin324
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 7 sierpnia 2022, 17:51

Nieznany gatunek chrząszcza

Post autor: Marcin324 »

Witam,

Jakieś dwa lata temu, bardzo późno w nocy napotkałem na latającego owada, jakiego nigdy wcześniej nie widziałam i do tej pory ponownie nie napotkałem. Zaobserwowałem tego owada w locie, przeleciał jakiś metr ode mnie, dość wolno, więc miałem czas się przyjrzeć. Na pierwszy rzut oka to porostu duży chrząszcz, jakich wiele o tej porze roku. Wydawał głośny brzęczący dźwięk i był duży i gruby. To co było w nim niespotykanego to gruby, okrągły, żółty (a może raczej seledynowy) świecący odwłok. Wyglądał jak świecąca kulka od paintballa ze skrzydełkami. Oglądałem w internecie zdjęcia różnych owadów świecących, ale wszystkie zdjęcia przedstawiają raczej małego, podłużnego, owada, którego tylko czubek odwłoka świeci. Okaz który ja napotkałem był bardzo okrągły, gruby i wielki w porównaniu ze "zwyczajnym" świetlikiem i cały jego odwłok wyglądał jak bańka świecącego żelu. Do tej pory nie wiem co to mogło być. Proszę o identyfikację.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Domowe robaczki.”