Nieznany robak

Owady żyjące w mieszkaniach czyli "coś mi chodzi po domu". Owady synantropijne.
Regulamin forum
Przy zamieszczaniu zdjęć wymagane jest podanie daty oraz miejsca wykonania zdjęcia.
Posty ze zdjęciami bez danych jak również linkowanych spoza serwisu mogą być usuwane.

Linkowanie do zdjęć spoza Forum jest nieregulaminowe (§ 2.1)
timon
Posty: 3
Rejestracja: środa, 15 stycznia 2020, 20:41

Nieznany robak

Post autor: timon »

Witam szanownych forumowiczów. Mam pytanie odnośnie identyfikacji tego małego robaczka. Wczoraj znalazłem go na podłodze, a dzisiaj jeszcze jednego. Szukałem na google, ale nigdzie nie mogę znaleźć opisu/zdjęcia do niego pasującego. Przypomina mi on stonogę, jak wziąłem go do ręki to zwinął się rulonik.
Zastanawia mnie co to jest, czy jest szkodliwy i skąd się bierze. Przepraszam za jakość zdjęcia, mam nadzieję, że nie przeszkodzi ono w identyfikacji.
Załączniki
robak.jpg
robak.jpg (33.36 KiB) Przejrzano 2547 razy
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9493
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Nieznany robak

Post autor: Jacek Kurzawa »

timon
Posty: 3
Rejestracja: środa, 15 stycznia 2020, 20:41

Re: Nieznany robak

Post autor: timon »

Dziękuję. Jeszcze jedna rzecz mnie nurtuje.
Czy jeżeli nie widziałem nigdzie osobnika dorosłego, tylko 2 larwy, to już powód do zmartwienia? Jeżeli tak to jest jakiś sposób żeby usunąć nieproszonego gościa na stałe? Szukając na stronach znalazłem tylko porady tak jak przy każdym szkodniku, żeby przeczesać ubrania, zakamarki mieszkania, pojemniki z żywnością etc., oraz profesjonalna dezynsekcja. Oprócz tych wymienionych czy istnieją jeszcze inne metody?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Domowe robaczki.”