Identyfikacja

Owady żyjące w mieszkaniach czyli "coś mi chodzi po domu". Owady synantropijne.
Regulamin forum
Przy zamieszczaniu zdjęć wymagane jest podanie daty oraz miejsca wykonania zdjęcia.
Posty ze zdjęciami bez danych jak również linkowanych spoza serwisu mogą być usuwane.

Linkowanie do zdjęć spoza Forum jest nieregulaminowe (§ 2.1)
Lokator90
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 5 października 2018, 01:30

Identyfikacja

Post autor: Lokator90 »

Witam serdecznie, to mój 1 post na waszym forum, jak pewnie wiele osob trafiajacych tu mam niechcianych gosci w domu, ale nie wiem jeszcze kim są ;)
Zaobserwowane głownie nocą, śladów od ukąszeń chyba nie mam, a przynajmniej o nich nie wiem.
Malcy są widziani pojedynczo, lub po max 2-3 sztuki w odległości nastu cm. Na pewno nie sa to grupy. Podłoga i okolice przypodłogowe.
Pierwszy raz zaobserwowani w lazience, ale nocny przegląd podłogi ujawnił ze sa i w innych pomieszczeniach. Barwa kremowo-bialawa. Na zdjęciach wypadaja ciemniej niz w rzeczywistości, wielkosc...widziałem osobniki ledwie zauważalne, po takie 1,5mm?. Miałem wrażenie że jeden skoczył O.o jak pchła, ale nie jestem pewin czy po prostu nie spadł? Sa raczej "miekkie" po lekkim dotknieciu palcem giną.

Proszę o zidentyfikowanie i informacje, czy jest się czego obawiać.
Pozdrawiam i dziękuje.
Załączniki
r1.jpg
r1.jpg (220.38 KiB) Przejrzano 2166 razy
r3.jpg
r3.jpg (48.96 KiB) Przejrzano 2166 razy
2 sztuki /musicie mi uwierzyć ze ten kurz za dnia nie jest taki widoczny, dopiero w oswietelniu i makro go widac ;)
2 sztuki /musicie mi uwierzyć ze ten kurz za dnia nie jest taki widoczny, dopiero w oswietelniu i makro go widac ;)
r6.jpg (220.79 KiB) Przejrzano 2166 razy
Awatar użytkownika
krzem
Posty: 1196
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2004, 07:42
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time

Re: Identyfikacja

Post autor: krzem »

gryzek - psotnik
wszędobylski i niegroźny!

nie podskakuje - podfruwa ;)

zacznie się sezon grzewczy i powietrze się osuszy, to i ich liczebność spadnie :)
Lokator90
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 5 października 2018, 01:30

Re: Identyfikacja

Post autor: Lokator90 »

Serdecznie dziekuje za szybką odp. I teraz pytanie czy przesuszyć mieszkanie, ze szkodą dla roslin, ktore wola wiekszą wilgoć czy zignorowac gosci...
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Re: Identyfikacja

Post autor: Antek Kwiczala † »

Sam (sama) sobie odpowiedz na takie pytanie. Mieszkanie jest zasadniczo dla ludzi. Jeśli chcesz hodować w nim rośliny, trzeba dostosować warunki w mieszkaniu dla ich potrzeb. Wszystkiego jednocześnie nie osiągniesz, a gryzki szkodliwe dla ludzi nie są.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Domowe robaczki.”