Czy to pluskwa, gryzek czy jeszcze coś innego?

Owady żyjące w mieszkaniach czyli "coś mi chodzi po domu". Owady synantropijne.
Regulamin forum
Przy zamieszczaniu zdjęć wymagane jest podanie daty oraz miejsca wykonania zdjęcia.
Posty ze zdjęciami bez danych jak również linkowanych spoza serwisu mogą być usuwane.

Linkowanie do zdjęć spoza Forum jest nieregulaminowe (§ 2.1)
hati
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek, 10 października 2016, 16:45
Gender: women

Czy to pluskwa, gryzek czy jeszcze coś innego?

Post autor: hati »

Dobry wieczór!

Kilkudniowy pobyt nad morzem niespecjalnie mi się udał, bo w hotelowym łóżku zdrowo pogryzły mnie (prawdopodobnie) pluskwy. Co prawda obsługa hotelu zarzekała się, że u nich to absolutnie niemożliwe, ale bojąc się grubszej afery zaoferowali wypranie wszystkich rzeczy i wyczyszczenie gorącą parą walizki.

Niemniej jednak przerażona myślą, że mogłam jakiegoś nieproszonego gościa przywieźć do domu, zaczęłam dokładnie obserwować, co wieczorami chodzi po mojej sypialni i stwierdziłam, że ze szczelin przy listwach wychodzą takie stworki, jak ten na zdjęciach. To jedyny trochę większy (mniej więcej dwumilimetrowy) osobnik, bo reszta to takie drobinki, którym trudno nawet zrobić zdjęcie.

Początkowo byłam przekonana, że to pluskwa ale wydaje mi się, że bardzo podobny owad został zidentyfikowany w innym wątku forum jako gryzek. Tak czy siak będę bardzo wdzięczna za pomoc w określeniu, co to jest.

Zdjęcie wykonano na czwartym piętrze bloku na warszawskim Żoliborzu, dzisiaj wieczorem, tj. 28. lipca.
Załączniki
Robak1.JPG
Robak1.JPG (258.49 KiB) Przejrzano 1849 razy
Robak2.jpg
Robak2.jpg (49.58 KiB) Przejrzano 1849 razy
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16267
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Czy to pluskwa, gryzek czy jeszcze coś innego?

Post autor: Aneta »

Gryzek.
hati
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek, 10 października 2016, 16:45
Gender: women

Re: Czy to pluskwa, gryzek czy jeszcze coś innego?

Post autor: hati »

No to kamień z serca! Mam nadzieję, że tak już zostanie i gryzki faktycznie okażą się jedynymi sublokatorami a w walizce znad morza nic innego nie przyjechało.

Bardzo dziękuję za odpowiedź!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Domowe robaczki.”