Prośba o identyfikację

Owady żyjące w mieszkaniach czyli "coś mi chodzi po domu". Owady synantropijne.
Regulamin forum
Przy zamieszczaniu zdjęć wymagane jest podanie daty oraz miejsca wykonania zdjęcia.
Posty ze zdjęciami bez danych jak również linkowanych spoza serwisu mogą być usuwane.

Linkowanie do zdjęć spoza Forum jest nieregulaminowe (§ 2.1)
marchewcia
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 24 czerwca 2018, 00:04
Gender: women

Prośba o identyfikację

Post autor: marchewcia »

Witam, kolega znaleziony o zgrozo w łóżku syna na misiu. Wywołał spore zamieszanie, po przeszukaniu neta wpadliśmy w małą panikę, bo nie widzieliśmy nic podobnego, nie latał i nie skakał, prosimy o pomoc w identyfikacji, czy może być ich więcej? Jak się pozbyć?
Będziemy wdzięczni za każdą pomoc
Zdjęcie 23.06.18 w mieszkaniu w bloku 8 piętro, w domu dwa psy i chomik
Załączniki
IMG_20180624_001601.jpg
IMG_20180624_001601.jpg (375.81 KiB) Przejrzano 3357 razy
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16269
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Prośba o identyfikację

Post autor: Aneta »

To muchówka z Hippoboscidae, najbardziej pasuje mi* tu Melophagus ovinus, pasożytujący na owcach i kozach - nie mieliście jakiegoś kontaktu z tymi zwierzakami?


*nie jestem stuprocentowo pewna gatunku i mam nadzieję, że zajrzy tu któryś nasz spec od Diptera, żeby zweryfikować oznaczenie, niemniej jednak nie jest to żaden z ptasich pasożytów z tej rodziny, takich jak Crataerina czy Stenepteryx, które potrafią przechodzić z gniazd żywicieli do mieszkań.
marchewcia
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 24 czerwca 2018, 00:04
Gender: women

Re: Prośba o identyfikację

Post autor: marchewcia »

Syn był tydzień temu na wycieczce z przedszkolem na owczej fermie, więc pasuje czy mogą pasożytować na człowieku? Czy mógł się rozmnożyć w domu?
Jesteśmy ogromnie wdzięczni za pomoc i pełni uznania dla Pani wiedzy, dziękujemy
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16269
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Prośba o identyfikację

Post autor: Aneta »

Mogą ewentualnie pogryźć człowieka, jak inne gatunki z narzępikowatych, ale w domu się nie rozmnożą (chyba że ktoś trzyma owcę jako maskotkę ;) ). Pojedynczy osobnik oznacza przypadkowe przyniesienie, nie ma się czym przejmować.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Domowe robaczki.”