Kim jest nasz nowy sąsiad?

Owady żyjące w mieszkaniach czyli "coś mi chodzi po domu". Owady synantropijne.
Regulamin forum
Przy zamieszczaniu zdjęć wymagane jest podanie daty oraz miejsca wykonania zdjęcia.
Posty ze zdjęciami bez danych jak również linkowanych spoza serwisu mogą być usuwane.

Linkowanie do zdjęć spoza Forum jest nieregulaminowe (§ 2.1)
ulooong
Posty: 3
Rejestracja: środa, 20 czerwca 2018, 22:13
Gender: women

Kim jest nasz nowy sąsiad?

Post autor: ulooong »

Bardzo proszę o zidentyfikowanie tego robaczka. Razem z całą grupą przyjaciół zamieszkał parę dni temu u nas w domu. Mają ok 5mm i pojawiają się głównie przy oknie i w wilgotnych miejscach, np. przy gąbce na zlewie. Latają! Ale bardzo powoli, można je złapać w locie. Są też bardzo twarde, ciężko je zgniesc. Czy są szkodliwe? Nie zauważyłam żeby nas pogryzły.
Z góry dziękuję!
Załączniki
Wrocław, 20.06.2018r
Wrocław, 20.06.2018r
IMG_20180620_222755.jpg (171.36 KiB) Przejrzano 3578 razy
Majk84
Posty: 2
Rejestracja: środa, 20 czerwca 2018, 23:23

Re: Kim jest nasz nowy sąsiad?

Post autor: Majk84 »

U nas to samo (okolice Wrocławia) Kilkaset sztuk w domu. Nie wiem co to. Ale jeden dziabnął. Tu dopiero dzis sie pojawiły.
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16269
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Kim jest nasz nowy sąsiad?

Post autor: Aneta »

Glischrochilus sp., to ciekawe, że zrobił inwazję na dom... Może macie gdzieś jakieś psujące się zapasy warzyw albo owoców?
Majk84
Posty: 2
Rejestracja: środa, 20 czerwca 2018, 23:23

Re: Kim jest nasz nowy sąsiad?

Post autor: Majk84 »

Urazek Kukurydziany - masz racje. Jeśli o mnie chodzi to jest pole kukurydzy za płotem. To by tłumaczyło wiele :)
ulooong
Posty: 3
Rejestracja: środa, 20 czerwca 2018, 22:13
Gender: women

Re: Kim jest nasz nowy sąsiad?

Post autor: ulooong »

Nie mamy :( zawsze staram się pilnować żeby nic nie gnilo, zazwyczaj trzymamy owoce i warzywa w lodówce. Czy mam się czego obawiać? Ciężko to zwalczyć?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Domowe robaczki.”