Prośba o identyfikację

Owady żyjące w mieszkaniach czyli "coś mi chodzi po domu". Owady synantropijne.
Regulamin forum
Przy zamieszczaniu zdjęć wymagane jest podanie daty oraz miejsca wykonania zdjęcia.
Posty ze zdjęciami bez danych jak również linkowanych spoza serwisu mogą być usuwane.

Linkowanie do zdjęć spoza Forum jest nieregulaminowe (§ 2.1)
aniyaro
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 15 czerwca 2018, 21:11
Gender: women
UTM: Warszawa

Prośba o identyfikację

Post autor: aniyaro »

Witam. Bardzo proszę o identyfikację robaczka ze zdjęcia. Są mikromałe, jakieś milimetry. Z tego co widzę nie rosną. Pierwszego zobaczyłam jakieś pół roku temu, teraz wyglądają wielkościowo podobnie. Uciekają przed światłem latarki. Myślałam, że dały nam spokój, ale ostatnio znowu wyszły na ściany. Upodobały sobie sypialnię. Z tego co widzę, chyba wychodzą z panelu przy podłodze (na styku podłogi i ściany). Pokój posiada jedno okno południowe. Zawsze jest tu ciepło i sucho. Mieszkamy na 6 piętrze z 8. Dookoła latają gołębie i słyszę jak przysiadują na dachu. Opisuję wszystko co pomoże w odpowiedzi na pytanie co to takiego?
Załączniki
AAIMG_20180614_181950.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (226.43 KiB)
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Prośba o identyfikację

Post autor: Aneta »

Gryzki. Najczęściej pojawiają się (w większych ilościach) przy zwiększonym poziomie wilgotności.
aniyaro
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 15 czerwca 2018, 21:11
Gender: women
UTM: Warszawa

Re: Prośba o identyfikację

Post autor: aniyaro »

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Czy jest jakiś skuteczny sposób żeby się ich pozbyć?
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Prośba o identyfikację

Post autor: Aneta »

Zmniejszyć wilgotność. Gryzki same w sobie nie są szkodliwe, są w zasadzie pierwszą wskazówką, że może być coś nie tak z zawilgoceniem pomieszczenia.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Domowe robaczki.”