Robaczek panelowy - potrzebna identyfikacja!

Owady żyjące w mieszkaniach czyli "coś mi chodzi po domu". Owady synantropijne.
Regulamin forum
Przy zamieszczaniu zdjęć wymagane jest podanie daty oraz miejsca wykonania zdjęcia.
Posty ze zdjęciami bez danych jak również linkowanych spoza serwisu mogą być usuwane.

Linkowanie do zdjęć spoza Forum jest nieregulaminowe (§ 2.1)
Dagmara_ko
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 1 sierpnia 2016, 22:21
Gender: women

Robaczek panelowy - potrzebna identyfikacja!

Post autor: Dagmara_ko »

Witam.
W lutym zamieszkalibyscie w nowym mieszkaniu. Stan deweloperski, wszystko nowe... W całym mieszkaniu mamy panele na podkładzie z pianki. Często zamiaramy podłogę i zauważyliśmy miesiąc temu jakieś zyjatka.
Nie gryzą, nie chodzą w jakimś konkretnym kierunku... Generalnie są wielkości ziarnka piasku. Taki ruszajacy się piasek.
Strasznie ciężko zrobić mu jakiekolwiek zdjęcie, gdyż aparat go nie łapie. W sąsiednim budynku też takie są. Są też na klatce schodowej (w kadlach).
Wyglądają jak miniaturowe zuczki jasne, prawie białe do beżowych. Że zdjęcia zauważyłam, że mają też kropki...
Jak już wiemy, że są to zaczęło to nam strasznie przeszkadzać. Chciałabym się ich pozbyć, bo mój wzrok tak się wypatrzył, że widzę je wszędzie...

Proszę o pomoc :bang: :bang: Zdjęć mam więcej ale limit kb na forum nie pozwala mi ich zamieścić. Jeżeli ktoś może wiedzieć to chętnie Podwale inne zdjęcia, ale żadne nie jest idealne...
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Re: Robaczek panelowy - potrzebna identyfikacja!

Post autor: Antek Kwiczala † »

limit kb na forum nie pozwala mi ich zamieścić
Ogólnie mówiąc - wygląd tła jest nieistotny. Wykadruj zdjęcie (obetnij boki, pozostawiając tylko owada), po czy powiększ rozmiarowo, by było te 150 KB. Można to zrobić nawet darmowymi programami graficznymi.
Dagmara_ko
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 1 sierpnia 2016, 22:21
Gender: women

Re: Robaczek panelowy - potrzebna identyfikacja!

Post autor: Dagmara_ko »

Niestety, z uwagi na ich bardzo małą wielkość, te dwa zdjęcia wydają się być godnymi uwagi... Ale mam nadzieję, że ktoś go rozpozna. :-(

Są wszędzie gdzie są panele, zwłaszcza w rogach, przy listwach lub szparach (kilkamlistew nam jeszcze brakuje). Szybko chodzą...
Nie lubimy ich... :-(
Załączniki
PSX_20160802_194133.jpg
PSX_20160802_194133.jpg (42.92 KiB) Przejrzano 3740 razy
Robert Rozwałka
Posty: 1783
Rejestracja: czwartek, 1 listopada 2012, 22:10
UTM: FB 17
Specjalność: Araneae_Opiliones

Re: Robaczek panelowy - potrzebna identyfikacja!

Post autor: Robert Rozwałka »

Zdjęcie przedstawia jakieś roztocze (Acarina). Nie wiem bliżej jakie, ale
nic z tych krwiopijnych w sensie kleszcze & pokrewne.
Wyglądają, o ile cokolwiek mogę wnioskować po tych zdjęciach, na
jakieś saprofagiczne/drapieżne tylko skąd ich tyle w domu...
Dagmara_ko
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 1 sierpnia 2016, 22:21
Gender: women

Re: Robaczek panelowy - potrzebna identyfikacja!

Post autor: Dagmara_ko »

Tego niestety nie wiem. Wiem tylko, że są też na klatce schodowej (w bloku wielorodzinnym) i w bloku nieco oddalonym, ale od tego samego dewelopera (widzieliśmy je u znajomych).
Dodam może jeszcze, że jak się je rozgniata palcem to są twardawe, jak jakieś miniaturowe żuczki. Przynajmniej takie ma się wrażenie.

Czy są jakieś sposoby na pozbycie się intruzów?
Nadmienię, że mam trzyletnia córkę, więc spreye odpadają.

Czy trzeba zawołać specjalistów?

Jak to wytępić?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Domowe robaczki.”