Proszę o identyfikację stworzenia

Owady żyjące w mieszkaniach czyli "coś mi chodzi po domu". Owady synantropijne.
Regulamin forum
Przy zamieszczaniu zdjęć wymagane jest podanie daty oraz miejsca wykonania zdjęcia.
Posty ze zdjęciami bez danych jak również linkowanych spoza serwisu mogą być usuwane.

Linkowanie do zdjęć spoza Forum jest nieregulaminowe (§ 2.1)
Gosia29
Posty: 7
Rejestracja: wtorek, 22 września 2020, 19:13
UTM: 34U

Proszę o identyfikację stworzenia

Post autor: Gosia29 »

Dzień dobry,
Od paru dni w mojej kuchni zauważyłam narazie pojedyncze egzemplarze tego oto stworzenia. Proszę o informację co to jest. Mam nadzieję że nie jakieś młode karaczany. Proszę też o info jak ich wyeksmitowac z domu.
Pozdrawiam
Załączniki
Zdjęcie z dnia 22.09.2020 roku
Zdjęcie z dnia 22.09.2020 roku
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (143.17 KiB)
Gosia29
Posty: 7
Rejestracja: wtorek, 22 września 2020, 19:13
UTM: 34U

Re: Proszę o identyfikację stworzenia

Post autor: Gosia29 »

Zdjęcie z dnia 22.09.2020 roku
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Proszę o identyfikację stworzenia

Post autor: Aneta »

Niestety karaczan, konkretnie larwa prusaka.
Gosia29
Posty: 7
Rejestracja: wtorek, 22 września 2020, 19:13
UTM: 34U

Re: Proszę o identyfikację stworzenia

Post autor: Gosia29 »

Jestem przerażona. Ciągle sprzątam, niektórzy mówią że przesadzam. Jeśli chodzi o szpary i dziury jest ich tu mnóstwo - stare budownictwo fuszerka totalna. Mieszkanie jest wynajmowane. Co mamy teraz zrobić. Zakupiłam specjalny żel, co jeszcze mogę zrobić. Czytałam o różnych domowych metodach. Pomocy!!!!
Awatar użytkownika
Rafał SZCZECIN
Posty: 1625
Rejestracja: sobota, 31 stycznia 2009, 21:34
Specjalność: Ogólnie poznawczo
profil zainteresowan: karate oraz gitara klasyczna
Lokalizacja: Szczecin

Re: Proszę o identyfikację stworzenia

Post autor: Rafał SZCZECIN »

W pustym mieszkaniu można kilkukrotnie wypsikać wszystkie miejsca: listwy przypodłogowe, ościeżnice, za lustrami, obrazami, przy i w szachtach kominowych, przy pionach wodno-kanalizacyjnych, pod dywanami, itp- sprayami lub psikaczami dostępnymi w marketach budowlanych. Trzeba też wyłożyć trutki na te owady. Ja tak robiłem w pustym mieszkaniu 3 krotnie i efekt był właściwy.
Gosia29
Posty: 7
Rejestracja: wtorek, 22 września 2020, 19:13
UTM: 34U

Re: Proszę o identyfikację stworzenia

Post autor: Gosia29 »

Witam ponownie, zrobiliśmy generalne porządki w kuchni znaleźliśmy jednego dużego osobnika, który nam uciekł i takie małe jak na zdjęciu wszystko wyeliminowane. Zasilokonowalismy wszystkie pęknięcia, szpary i dziury zarówno w kuchni jak i łazience. Zdjelismy nawet szafki z góry. Ślady jakie znalazłam to tylko parę takich długich ścieżek czarnych jak czytałam to odchody. Nie widziałam żadnych zrzuconych pancerzy. Co możemy jeszcze zrobić? Administracja powiedziała że mamy radzić sobie sami. Słyszałam że jest jakiś proszek podobno bardzo skuteczny. Może jeszcze jakiś żel. Czytałam też że nie lubią zapachu kocimiętki i liści laurowych. Dziękuję z góry za odpowiedź.
Gosia29
Posty: 7
Rejestracja: wtorek, 22 września 2020, 19:13
UTM: 34U

Re: Proszę o identyfikację stworzenia

Post autor: Gosia29 »

Chciałam jeszcze nadmienić ze mieszkanie wynajmujemy i w nim mieszkamy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Domowe robaczki.”