Małe czarne robaczki na parapecie i obok okien

Owady żyjące w mieszkaniach czyli "coś mi chodzi po domu". Owady synantropijne.
Regulamin forum
Przy zamieszczaniu zdjęć wymagane jest podanie daty oraz miejsca wykonania zdjęcia.
Posty ze zdjęciami bez danych jak również linkowanych spoza serwisu mogą być usuwane.

Linkowanie do zdjęć spoza Forum jest nieregulaminowe (§ 2.1)
Blooq
Posty: 5
Rejestracja: środa, 23 maja 2018, 07:48

Małe czarne robaczki na parapecie i obok okien

Post autor: Blooq »

Cześć, jestem nowy i mam nadzieje że nie powielę wątka. Przejrzałem na szybko forum i nic podobnego nie znalazłem. Wczoraj w mieszkaniu na parapecie i w okolicy okna zauważyłem małe czarne robaczki. Przesyłam zdjęcie jednak są one tak małe że aparat tylko mógł je tak uchwycić. Ale może po opisie sytuacji ktoś mi pomoże. W mieszkaniu jest bardzo ciepło i okno w ciągu dnia jest zamknięte, otwieram wieczorem jak wróce z pracy. Robaczki są tylko w okolicach parapetu i okna. W nocy zakaładam że się przemieszczają bo dziś rano zauważyłem pogryzione ręce. Ktoś może mi pomóc i powiedzieć co to za robaczki, jak z nimi walczyć i czy mogą być szkodliwe ? Zdjęcie z wczoraj z mojego mieszkania. 22.05.2018
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Re: Małe czarne robaczki na parapecie i obok okien

Post autor: Antek Kwiczala † »

Bez zdjęcia nie da rady. Spróbuj zdjęcie wykadrować, by miało do 250 KB
Blooq
Posty: 5
Rejestracja: środa, 23 maja 2018, 07:48

Re: Małe czarne robaczki na parapecie i obok okien

Post autor: Blooq »

Robaczki są tak małe że cieżko zrobić dobre zdjęcie. A jakieś podejrzenia ?
Załączniki
1.JPG
1.JPG (25.21 KiB) Przejrzano 3717 razy
Blooq
Posty: 5
Rejestracja: środa, 23 maja 2018, 07:48

Re: Małe czarne robaczki na parapecie i obok okien

Post autor: Blooq »

Udało mi sie zrobić dokładne zdjęcie. Zauważyłem że są tylko na białych meblach, telewizorze i laptopie. Prosze o pomoc
Załączniki
q.JPG
q.JPG (18.14 KiB) Przejrzano 3708 razy
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16268
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Małe czarne robaczki na parapecie i obok okien

Post autor: Aneta »

Roztocze, najprawdopodobniej coś pasożytującego na ptakach - masz jakies ptasie gniazda blisko mieszkania?
Blooq
Posty: 5
Rejestracja: środa, 23 maja 2018, 07:48

Re: Małe czarne robaczki na parapecie i obok okien

Post autor: Blooq »

Niestety tak (walczę ze spółdzielnią) bo na daszek czesto przylatują. Jak bardzo jest to groźne ? Dziś kupiłem środek owadobójczy i pomogło, właśnie sprzątam mieszkanie ale nei chce doraźnów środków tylko kompleksowo załatwić problem.
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16268
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Małe czarne robaczki na parapecie i obok okien

Post autor: Aneta »

Bardzo groźne nie są, ale jak zauważyłeś, mogą pogryźć i wywoływać podrażnienia skóry. Póki sprawa nie zostanie rozwiązana bardziej ogólnie, może spróbuj poszukać bardzo gęstej moskitiery i zamontować ją na oknach.
Blooq
Posty: 5
Rejestracja: środa, 23 maja 2018, 07:48

Re: Małe czarne robaczki na parapecie i obok okien

Post autor: Blooq »

Dokładnie to zrobiłem, plus dezynfekcja mieszkania. Czuje jednak że sam będę musiał sie zmierzyć z gołębiami. Bardzo dziękuje za pomoc i wielki szacunek za wiedzę, Ja jestem inżynierem i to kompletnie nie moja bajka. Fajne forum i fachowa pomoc. Dzięki wielkie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Domowe robaczki.”