Co to za owad/robak?

Owady żyjące w mieszkaniach czyli "coś mi chodzi po domu". Owady synantropijne.
Regulamin forum
Przy zamieszczaniu zdjęć wymagane jest podanie daty oraz miejsca wykonania zdjęcia.
Posty ze zdjęciami bez danych jak również linkowanych spoza serwisu mogą być usuwane.

Linkowanie do zdjęć spoza Forum jest nieregulaminowe (§ 2.1)
sheth
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 19 marca 2018, 20:03

Co to za owad/robak?

Post autor: sheth »

Chciałem się dowiedzieć czym jest owad ze zdjęć? Ma około 2-3mm wielkości. Mocno gryzie, a ugryzienie wygląda jak po komarze, tj. robi się bąbel, czerwone i swędzi, ale dużo bardziej niż od komara. Gryzie w nocy. Rzadko, ale w ciągu dnia widzę jak chodzi powoli. Jest głównie w okolicach łózka. Czy on może być w materacu? Co to w ogóle za robak i jak się go pozbyć?
Załączniki
123.jpg
123.jpg (281.81 KiB) Przejrzano 2134 razy
Bez tytułu.jpg
Bez tytułu.jpg (31 KiB) Przejrzano 2134 razy
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16267
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Co to za owad/robak?

Post autor: Aneta »

Na zdjęciu jest Attagenus smirnovi, ale one nie gryzą. Jeśli masz jakieś ślady, odpowiedzialne jest za nie coś innego (być może pluskwy, sądząc po opisie).
sheth
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 19 marca 2018, 20:03

Re: Co to za owad/robak?

Post autor: sheth »

Aneta pisze:Na zdjęciu jest Attagenus smirnovi, ale one nie gryzą. Jeśli masz jakieś ślady, odpowiedzialne jest za nie coś innego (być może pluskwy, sądząc po opisie).
A jak mogę się pozbyć tych smirnovów? Skąd one się wzięły i czy one przenoszą jakieś choroby?
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16267
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Co to za owad/robak?

Post autor: Aneta »

Pozbyć się trudno, bo te chrząszczyki rozwijają się w trudno dostępnych miejscach typu szczeliny w podłodze, pod meblami itp., więc trzeba byłoby sprzątać bardzo dokładnie i często. Ale specjalnie szkodliwe nie są (tzn. potrafią nabroić w zbiorach przyrodniczych czy w przypadku jakichś zapomnianych wyrobów z wełny albo futra), chorób też nnie przenoszą.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Domowe robaczki.”