Polskie Forum Entomologiczne - Chrząszcze i Motyle Polski - strona główna

Polskie Forum Entomologiczne

PFEnt. - https://entomo.pl/forum/
Teraz jest piątek, 17 sie 2018, 17:18

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
|     Prosimy o podawanie miejsca i daty obserwacji. To przyśpieszy oznaczenie i ułatwi dyskusję.     |
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Autor Wiadomość
 Tytuł: Atlas chrząszczy Polski 20
PostNapisane: piątek, 28 lis 2008, 12:34 

Kolejna porcja długopysków, w tym krajowe giganty:

http://www.colpolon.biol.uni.wroc.pl/news.htm

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 28 lis 2008, 12:55 
No i jak tu nagrodzić naszego Lecha ??? Nadal twierdzę że jest to najpiękniejsza, najobszrniejsza, cudownie systematyczna strona dotycząca fauny kraju. Nikt takiej chyba nie ma.
Dzięki

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 28 lis 2008, 14:47 

UTM: CA08
Poprzedni(e) login(y): Curculio
Specjalność: Curculionoidea
inne zainteresowania: Muzyka metalowa, fantastyka, gry planszowe
Podziwiania i wdzięczności nie ma końca :)
Tak mnie dziś podczas oglądania ryjów zaintrygowała jedna rzecz. Jestem ciekaw Lechu czy kontrolujesz w jakiś sposób statystyki strony ? Ciekawy jestem czy informacja na temat Twojej ikonografii dotarła już poza granicę naszego kraju (i jak daleko) i jak wielu uzytkowników z niej korzysta  :?:

Pozdrawiam

Zobacz profil WWW 

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 28 lis 2008, 14:59 

UTM: CC88
Jacek Mazepa napisał(a):
Nadal twierdzę że jest to najpiękniejsza, najobszrniejsza, cudownie systematyczna strona dotycząca fauny kraju. Nikt takiej chyba nie ma.

Podpsuję się pod tym wszystkimi kończynami :smile:

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 28 lis 2008, 18:20 

Dzięki za uznanie. A co do pytania w sprawie statystyk to nie mam licznika na stronie i nie wiem jak wiele osób ją ogląda. Jednak śledząc inne strony entomologiczne to myślę, że wiele osób ją zna. Na przykład na forum rosyjskim widziałem zdjęcia z mojej ikonografii parokrotnie, w tym także bez podawania źródła. Miałem i mam też propozycje wykorzystania tych zdjęć w różnych projektach zagranicznych. Na razie na poważnie rozważam tylko udostępnienie ich w serii Chrząszcze Europy, które ma wydawać Apollo Books.

Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 30 lis 2008, 22:03 
Na Diptera.info już dawno Lecha zauważyli   :lol:
Alex (Andrzej)

Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 7 gru 2008, 20:05 

piękne by było wydanie książkowe atlasu, nawet w kilku tomach ale musiało by to być w na nawyższym poziomie poligraficznym i trzeba by było znaleźć odważnego wydawcę. Na razie troszkę mi brakuje miniaturek na między-rodzajowym poziomie co może nieco utrudniać korzystanie przez mniej zaawansowanych, ale to takie gderanie...

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 8 gru 2008, 08:42 

UTM: CA08
Poprzedni(e) login(y): Curculio
Specjalność: Curculionoidea
inne zainteresowania: Muzyka metalowa, fantastyka, gry planszowe
Koszty były by naprawdę spore, ale myślę że z rynkiem zbytu nie było by problemu, tym bardziej, że nakład tego rodzaju rzeczy zwykle nie jest zbyt wysoki a sam zysk z takiej publikacji jest sprawą drugorzędną. Nie tak dawno załatwiałem druk jednej publikacji, było tego 160 stron, wszystko w pełnym kolorze na kredzie wysokiej jakości, nakład 300 egz. kosztował niecałe 12 tys PLN więc było to naprawdę bardzo tanio ;)

Zobacz profil WWW 

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 8 gru 2008, 11:16 

Szanowny Panie Profesorze, praca, którą Pan wykonuje jest niesamowita, mam tylko jedno pytanie, jak w atlasie ujęta jest rodzina Mycteridae, której przeszukując atlas nie znalazłem.
Pozdrawiam!

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 8 gru 2008, 13:39 

Mycteridae są jako rodzina w Tenebrionoidea (proszę spojrzeć na link z pełnym wykazem rodzin). W ikonografii ich nie ma, bo z Polski brak jest wiarygodnych wiadomości o występowaniu tych chrząszczy w Polsce. Ale na pewno znajdzie się jeden gatunek, tylko na razie nie mam dobrze spreparowanego okazu do sfotografowania.
A tym, którzy marzą o atlasie książkowym to mogę tylko napisać, że w planie on jest. Ale jak będzie wyglądał i kiedy zdecyduję się na prace nad nim to zależy od kilku czynników. Na razie Apollo Books chce wykorzystać te zdjęcia do swojej serii Chrząszcze Europy, lecz nie wiem co z tych planów wyjdzie. A poza tym, atlas jest ciągle w trakcie pracy. Zostało jeszcze kilkaset gatunków Curculionoidea, całkiem sporo innych gatunków do spreparowania przed zdjęciami, dostaję też ciągle nowe materiały z całej Polski, więc na brak roboty nie narzekam.

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 8 gru 2008, 20:11 

UTM: VT79
No taka cegła z naszymi chrząszczami przydałaby się zapewne nie jednemu chrząszczarzowi . Dobrze że jest już w planach  :lol:

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]