Szukam trzyszczy

antonio22-1985
Posty: 68
Rejestracja: środa, 11 września 2013, 17:05
profil zainteresowan: Fotografia makro
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

Szukam trzyszczy

Post autor: antonio22-1985 »

Witajcie!!!
Poszukuję do zdjęć dwóch gatunków polskich trzyszczy :) : Cylindera arenaria i Cycindela maritima.
Bardzo chciał bym zrobić portrety wszystkim krajowym gatunkom a tych mi brakuje (brakuje mi też C. sylvicola ale będę niedługo na dwa dni w Bieszczadach). Na zdjęciach nie zarabiam - jest to tylko moja pasja :) Potrzebował bym w/w trzyszcze jako żywe okazy lub zatrute tuż przed wysyłką i zabezpieczone przed nadmiernym wysuszeniem. Może ktoś akurat ma pewną miejscówkę i mógł by odłowić i wysłać do mnie ?? Okaz mogę odesłać po wykonaniu zdjęcia. W załączniku moje zdjęcia trzyszczy (brakuje polnego bo stare mi się nie podoba i muszę poprawić) :)
Załączniki
Cicindela germanica (800).jpg
Cicindela germanica (800).jpg (391.25 KiB) Przejrzano 5490 razy
Cicindela hybrida (800).jpg
Cicindela hybrida (800).jpg (393.17 KiB) Przejrzano 5490 razy
Cicindela sylvatica (800).jpg
Cicindela sylvatica (800).jpg (380.86 KiB) Przejrzano 5490 razy
Awatar użytkownika
Konto_usuniete
Posty: 1117
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 13:36

Re: Szukam trzyszczy

Post autor: Konto_usuniete »

Zdjęcia odlot...ciekawe na ile wiernie dałoby się je na koszulkach odwzorować...
Idealne do straszenia dzieci :) super...
antonio22-1985
Posty: 68
Rejestracja: środa, 11 września 2013, 17:05
profil zainteresowan: Fotografia makro
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

Re: Szukam trzyszczy

Post autor: antonio22-1985 »

grzegorzb pisze:Zdjęcia odlot...ciekawe na ile wiernie dałoby się je na koszulkach odwzorować...
Idealne do straszenia dzieci :) super...
Dzięki. Niestety nie wiem jak by to wyglądało :D
Awatar użytkownika
Rafał SZCZECIN
Posty: 1625
Rejestracja: sobota, 31 stycznia 2009, 21:34
Specjalność: Ogólnie poznawczo
profil zainteresowan: karate oraz gitara klasyczna
Lokalizacja: Szczecin

Re: Szukam trzyszczy

Post autor: Rafał SZCZECIN »

Zdjęcia a w zasadzie obrazy są mega piękne. Ciekawe jaki jest udział czystego zdjęcia oraz obróbki w PS w efekcie końcowym. Chodzi mi o to, czy można by sobie poradzić bez postedycji, przygotować parametry ekspozycji i oświetlenia tak żeby nie było potrzebne dalsze nasycenie kolorów, podkręcanie kontrastu itp. Pytam z czystej ciekawości. Ale trzeba przyznać, że tak pokazane głowy trzyszczy są fantastyczne no i pewnie też diagnostycznie przydatne :brawo:
antonio22-1985
Posty: 68
Rejestracja: środa, 11 września 2013, 17:05
profil zainteresowan: Fotografia makro
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

Re: Szukam trzyszczy

Post autor: antonio22-1985 »

Rafał SZCZECIN pisze:Zdjęcia a w zasadzie obrazy są mega piękne. Ciekawe jaki jest udział czystego zdjęcia oraz obróbki w PS w efekcie końcowym. Chodzi mi o to, czy można by sobie poradzić bez postedycji, przygotować parametry ekspozycji i oświetlenia tak żeby nie było potrzebne dalsze nasycenie kolorów, podkręcanie kontrastu itp. Pytam z czystej ciekawości. Ale trzeba przyznać, że tak pokazane głowy trzyszczy są fantastyczne no i pewnie też diagnostycznie przydatne  :brawo:
Te zdjęcia to stacki powstałe z nałożonych na siebie kilkudziesięciu zdjęć z zmienioną płaszczyzną ostrości. Udział PS jest akurat niewielki - zmniejszanie, wyostrzanie i nałożenie logo na zdjęcie. Odpowiednim oświetleniem jest się w stanie wydobyć i ładnie wyeksponować kolory :) A kolory są jak żywe bo chrząszcze zostały sfotografowane zaraz po zatruciu :)
antonio22-1985
Posty: 68
Rejestracja: środa, 11 września 2013, 17:05
profil zainteresowan: Fotografia makro
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

Re: Szukam trzyszczy

Post autor: antonio22-1985 »

Pojawiły się już trzyszcze więc chciał bym się przypomnieć :) Może ktoś będzie mógł pomóc ??
Załączniki
Cicindela campestris(800).jpg
Cicindela campestris(800).jpg (304.99 KiB) Przejrzano 4714 razy
Awatar użytkownika
pachu
Posty: 507
Rejestracja: czwartek, 16 lutego 2006, 15:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Szukam trzyszczy

Post autor: pachu »

Dziś dostałem zapytanie od kolegi, który akurat w Teksasie siedzi czy nie chcę kilku Cicindela sexguttata...
niewykluczone, że dostanę je żywe. Wiem, że nie Polskie, ale jako fajny dodatek ;)
antonio22-1985
Posty: 68
Rejestracja: środa, 11 września 2013, 17:05
profil zainteresowan: Fotografia makro
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

Re: Szukam trzyszczy

Post autor: antonio22-1985 »

Krzysku nie pogardze ;-) Jakaś mrówka jak się trafi to też chętnie :-)
Awatar użytkownika
Delog
Posty: 703
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 15:34
UTM: CA56
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Szukam trzyszczy

Post autor: Delog »

antonio22-1985 pisze:Witajcie!!!
Poszukuję do zdjęć dwóch gatunków polskich trzyszczy :) : Cylindera arenaria i Cycindela maritima
Te anonse wcześniejsze, o mrówkach, przemilczałem.
Bo może jest w tym głębszy sens (determinacja na podstawie detali from antonio).
Nadal w to wierzę...
Jeśli chodzi o trzyszcze, widzę, że jesteś łowcą pokemonów.

A tak w ogóle, to rusz dupę w teren i daj coś od siebie.
P
antonio22-1985
Posty: 68
Rejestracja: środa, 11 września 2013, 17:05
profil zainteresowan: Fotografia makro
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

Re: Szukam trzyszczy

Post autor: antonio22-1985 »

Delog pisze:
antonio22-1985 pisze:Witajcie!!!
Poszukuję do zdjęć dwóch gatunków polskich trzyszczy :) : Cylindera arenaria i Cycindela maritima
Te anonse wcześniejsze, o mrówkach, przemilczałem.
Bo może jest w tym głębszy sens (determinacja na podstawie detali from antonio).
Nadal w to wierzę...
Jeśli chodzi o trzyszcze, widzę, że jesteś łowcą pokemonów.

A tak w ogóle, to rusz dupę w teren i daj coś od siebie.
P
Jeśli by to było takie proste... Jestem po dwóch operacjach kręgosłupa i ciągle mam problemy uniemożliwiające mi normalne funkcjonowanie. Sory ale w teren za bardzo nie pójdę chyba że gdzieś blisko. A i z tym czasem problem...
Awatar użytkownika
Delog
Posty: 703
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 15:34
UTM: CA56
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Szukam trzyszczy

Post autor: Delog »

antonio22-1985 pisze: Jeśli by to było takie proste... Jestem po dwóch operacjach kręgosłupa i ciągle mam problemy uniemożliwiające mi normalne funkcjonowanie. Sory ale w teren za bardzo nie pójdę chyba że gdzieś blisko. A i z tym czasem problem...
Życzę Ci z całego serca powrotu do zdrowia, Kamil.
Mam nadzieję, że jesteś w dobrych rękach.
Co do Twoich zdjęć mrówek i trzyszczy, fantastycznych bez dwóch zdań, fajnie by było, żeby pracowały nie tylko "estetycznie" ale również dydaktycznie.
I o tym była moja hejterska wrzutka.
Tak szczegółowo oddane detale pozwolą specjalistom z pewnością wyodrębnić cechy, np. kluczowe, szczególnie dotyczy to Twoich mrówek.
Trzyszcze ogarnie Radek Jaskóła z UŁ.
Rezonans wywołuje jednak prośba o świeżego trupa, choć to pewnie wymóg wiarygodności.
Pozdrowienia :-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Carabidae (Biegaczowate)”