Szukam trzyszczy

antonio22-1985
Posty: 68
Rejestracja: środa, 11 września 2013, 17:05
profil zainteresowan: Fotografia makro
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

Szukam trzyszczy

Post autor: antonio22-1985 »

Witajcie!!!
Poszukuję do zdjęć dwóch gatunków polskich trzyszczy :) : Cylindera arenaria i Cycindela maritima.
Bardzo chciał bym zrobić portrety wszystkim krajowym gatunkom a tych mi brakuje (brakuje mi też C. sylvicola ale będę niedługo na dwa dni w Bieszczadach). Na zdjęciach nie zarabiam - jest to tylko moja pasja :) Potrzebował bym w/w trzyszcze jako żywe okazy lub zatrute tuż przed wysyłką i zabezpieczone przed nadmiernym wysuszeniem. Może ktoś akurat ma pewną miejscówkę i mógł by odłowić i wysłać do mnie ?? Okaz mogę odesłać po wykonaniu zdjęcia. W załączniku moje zdjęcia trzyszczy (brakuje polnego bo stare mi się nie podoba i muszę poprawić) :)
Załączniki
Cicindela germanica (800).jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (391.25 KiB)
Cicindela hybrida (800).jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (393.17 KiB)
Cicindela sylvatica (800).jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (380.86 KiB)
Awatar użytkownika
Konto_usuniete
Posty: 1117
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 13:36

Re: Szukam trzyszczy

Post autor: Konto_usuniete »

Zdjęcia odlot...ciekawe na ile wiernie dałoby się je na koszulkach odwzorować...
Idealne do straszenia dzieci :) super...
antonio22-1985
Posty: 68
Rejestracja: środa, 11 września 2013, 17:05
profil zainteresowan: Fotografia makro
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

Re: Szukam trzyszczy

Post autor: antonio22-1985 »

grzegorzb pisze:Zdjęcia odlot...ciekawe na ile wiernie dałoby się je na koszulkach odwzorować...
Idealne do straszenia dzieci :) super...
Dzięki. Niestety nie wiem jak by to wyglądało :D
Awatar użytkownika
Rafał SZCZECIN
Posty: 1625
Rejestracja: sobota, 31 stycznia 2009, 21:34
Specjalność: Ogólnie poznawczo
profil zainteresowan: karate oraz gitara klasyczna
Lokalizacja: Szczecin

Re: Szukam trzyszczy

Post autor: Rafał SZCZECIN »

Zdjęcia a w zasadzie obrazy są mega piękne. Ciekawe jaki jest udział czystego zdjęcia oraz obróbki w PS w efekcie końcowym. Chodzi mi o to, czy można by sobie poradzić bez postedycji, przygotować parametry ekspozycji i oświetlenia tak żeby nie było potrzebne dalsze nasycenie kolorów, podkręcanie kontrastu itp. Pytam z czystej ciekawości. Ale trzeba przyznać, że tak pokazane głowy trzyszczy są fantastyczne no i pewnie też diagnostycznie przydatne :brawo:
antonio22-1985
Posty: 68
Rejestracja: środa, 11 września 2013, 17:05
profil zainteresowan: Fotografia makro
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

Re: Szukam trzyszczy

Post autor: antonio22-1985 »

Rafał SZCZECIN pisze:Zdjęcia a w zasadzie obrazy są mega piękne. Ciekawe jaki jest udział czystego zdjęcia oraz obróbki w PS w efekcie końcowym. Chodzi mi o to, czy można by sobie poradzić bez postedycji, przygotować parametry ekspozycji i oświetlenia tak żeby nie było potrzebne dalsze nasycenie kolorów, podkręcanie kontrastu itp. Pytam z czystej ciekawości. Ale trzeba przyznać, że tak pokazane głowy trzyszczy są fantastyczne no i pewnie też diagnostycznie przydatne  :brawo:
Te zdjęcia to stacki powstałe z nałożonych na siebie kilkudziesięciu zdjęć z zmienioną płaszczyzną ostrości. Udział PS jest akurat niewielki - zmniejszanie, wyostrzanie i nałożenie logo na zdjęcie. Odpowiednim oświetleniem jest się w stanie wydobyć i ładnie wyeksponować kolory :) A kolory są jak żywe bo chrząszcze zostały sfotografowane zaraz po zatruciu :)
antonio22-1985
Posty: 68
Rejestracja: środa, 11 września 2013, 17:05
profil zainteresowan: Fotografia makro
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

Re: Szukam trzyszczy

Post autor: antonio22-1985 »

Pojawiły się już trzyszcze więc chciał bym się przypomnieć :) Może ktoś będzie mógł pomóc ??
Załączniki
Cicindela campestris(800).jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (304.99 KiB)
Awatar użytkownika
pachu
Posty: 507
Rejestracja: czwartek, 16 lutego 2006, 15:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Szukam trzyszczy

Post autor: pachu »

Dziś dostałem zapytanie od kolegi, który akurat w Teksasie siedzi czy nie chcę kilku Cicindela sexguttata...
niewykluczone, że dostanę je żywe. Wiem, że nie Polskie, ale jako fajny dodatek ;)
antonio22-1985
Posty: 68
Rejestracja: środa, 11 września 2013, 17:05
profil zainteresowan: Fotografia makro
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

Re: Szukam trzyszczy

Post autor: antonio22-1985 »

Krzysku nie pogardze ;-) Jakaś mrówka jak się trafi to też chętnie :-)
Awatar użytkownika
Delog
Posty: 703
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 15:34
UTM: CA56
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Szukam trzyszczy

Post autor: Delog »

antonio22-1985 pisze:Witajcie!!!
Poszukuję do zdjęć dwóch gatunków polskich trzyszczy :) : Cylindera arenaria i Cycindela maritima
Te anonse wcześniejsze, o mrówkach, przemilczałem.
Bo może jest w tym głębszy sens (determinacja na podstawie detali from antonio).
Nadal w to wierzę...
Jeśli chodzi o trzyszcze, widzę, że jesteś łowcą pokemonów.

A tak w ogóle, to rusz dupę w teren i daj coś od siebie.
P
antonio22-1985
Posty: 68
Rejestracja: środa, 11 września 2013, 17:05
profil zainteresowan: Fotografia makro
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

Re: Szukam trzyszczy

Post autor: antonio22-1985 »

Delog pisze:
antonio22-1985 pisze:Witajcie!!!
Poszukuję do zdjęć dwóch gatunków polskich trzyszczy :) : Cylindera arenaria i Cycindela maritima
Te anonse wcześniejsze, o mrówkach, przemilczałem.
Bo może jest w tym głębszy sens (determinacja na podstawie detali from antonio).
Nadal w to wierzę...
Jeśli chodzi o trzyszcze, widzę, że jesteś łowcą pokemonów.

A tak w ogóle, to rusz dupę w teren i daj coś od siebie.
P
Jeśli by to było takie proste... Jestem po dwóch operacjach kręgosłupa i ciągle mam problemy uniemożliwiające mi normalne funkcjonowanie. Sory ale w teren za bardzo nie pójdę chyba że gdzieś blisko. A i z tym czasem problem...
Awatar użytkownika
Delog
Posty: 703
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 15:34
UTM: CA56
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Szukam trzyszczy

Post autor: Delog »

antonio22-1985 pisze: Jeśli by to było takie proste... Jestem po dwóch operacjach kręgosłupa i ciągle mam problemy uniemożliwiające mi normalne funkcjonowanie. Sory ale w teren za bardzo nie pójdę chyba że gdzieś blisko. A i z tym czasem problem...
Życzę Ci z całego serca powrotu do zdrowia, Kamil.
Mam nadzieję, że jesteś w dobrych rękach.
Co do Twoich zdjęć mrówek i trzyszczy, fantastycznych bez dwóch zdań, fajnie by było, żeby pracowały nie tylko "estetycznie" ale również dydaktycznie.
I o tym była moja hejterska wrzutka.
Tak szczegółowo oddane detale pozwolą specjalistom z pewnością wyodrębnić cechy, np. kluczowe, szczególnie dotyczy to Twoich mrówek.
Trzyszcze ogarnie Radek Jaskóła z UŁ.
Rezonans wywołuje jednak prośba o świeżego trupa, choć to pewnie wymóg wiarygodności.
Pozdrowienia :-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Carabidae (Biegaczowate)”