Żarówka UV z all..ro

Jak łowić owady - metody, pułapki, przynęty, świecenie, czerpakowanie itp.
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Żarówka UV z all..ro

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Kupiłem na Alledrogo żarówkę UV i wczoraj sprawdziłem działanie. Szkoda wysiłku, motyle lecą słabo, za to much zatrzęsienie. Wymieniłem ją na mix'a i od razu pojawiło się dużo motyli. Być może pasmo UV jest nieodpowiednie, nie wiem, w każdym razie nie warto.
Awatar użytkownika
PawełB
Posty: 1612
Rejestracja: czwartek, 5 kwietnia 2007, 16:15
Specjalność: Rhopalocera
profil zainteresowan: Foto
Lokalizacja: Warszawa

Re: Żarówka UV z all..ro

Post autor: PawełB »

co to jest "mix"?
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Żarówka UV z all..ro

Post autor: Grzegorz Banasiak »

PawełB pisze:co to jest "mix"?
Rtęciowo-żarowa.
Paweł Walkiewicz
Posty: 488
Rejestracja: sobota, 8 sierpnia 2009, 11:01
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

Re: Żarówka UV z all..ro

Post autor: Paweł Walkiewicz »

Grzegorz Banasiak pisze:Być może pasmo UV jest nieodpowiednie, nie wiem
Pasmo UV jest jak najbardziej odpowiednim i bardzo skutecznym pasmem przy łowieniu motyli nocnych. Pytanie czy ta żarówka, to rzeczywiście UV. Z jakiegoś niezrozumiałego powodu autor nie wskazał jednak o jaką konkretnie żarówkę chodzi. "Żarówka UV z all..ro" :gl:
Ostatnio zmieniony piątek, 27 lipca 2018, 14:12 przez Paweł Walkiewicz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Żarówka UV z all..ro

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Paweł Walkiewicz pisze:
Grzegorz Banasiak pisze:Być może pasmo UV jest nieodpowiednie, nie wiem
Pasmo UV jest jak najbardziej odpowiednim i bardzo skutecznym pasmem przy łowieniu motyli nocnych. Pytanie czy ta żarówka, to rzeczywiście UV. Z jakiegoś niezrozumiałego powodu autor nie wskazał o jaką konkretnie żarówkę chodzi. "Żarówka UV z all..ro"  :gl:
Kupiłem na Allegro, jest to świetlówka , mniej więcej taka jak na zdjęciu z sieci. Pasma niestety nie jestem w stanie zweryfikować.
Załączniki
zarowka.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (24.58 KiB)
Awatar użytkownika
Konto_usuniete
Posty: 1117
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 13:36

Re: Żarówka UV z all..ro

Post autor: Konto_usuniete »

Kupiłeś po prostu typowy mix dyskotekowy....mają się w nim ładnie zęby świecić :)
Jeśli sprzedawca nie podaje charakterystyki produktu lub nie można go wyguglować szkoda kasy...
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Żarówka UV z all..ro

Post autor: Grzegorz Banasiak »

grzegorzb pisze:Kupiłeś po prostu typowy mix dyskotekowy....mają się w nim ładnie zęby świecić :)
Jeśli sprzedawca nie podaje charakterystyki produktu lub nie można go wyguglować szkoda kasy...
No być może. W każdym razie much było 10x więcej niż przy mixie więc jednak działa. Trochę chrząszczy też przyleciało ale mnie chodziło o motyle.
Jeśli ktoś ma sprawdzony model żarówki to niech napisze co to jest, warto udostępnić takie informacje, żeby nie wyrzucać kasy w błoto.
Żarówki z gwintem E27 są wygodne bo można je zasilać wprost z agregatu bez dodatkowych akcesoriów, ze świetlówkami jest już gorzej.
Może masz Grześku coś sprawdzonego ?
Awatar użytkownika
Konto_usuniete
Posty: 1117
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 13:36

Re: Żarówka UV z all..ro

Post autor: Konto_usuniete »

Jeśli chodzi o gwint e27 To szukaj w sklepach terrarystycznych są świetlówką żarówki do docieplania różnych gadów na każdych z opakowań masz podaną długość dla danej żarówki Koszt to niestety około pięćdziesiąt 60 zł ale można samemu zrobić fajny zestaw bazując na świetlówce Philipsa na trzonek 2 g 11 do tego Dołączasz prostą przetwornice elektroniczną i całość normalnie pod wtyczkę inna opcja to oczywiście zestawy ledowe Dude ale to już osobna bajka
Andrzej J. Woźnica

Re: Żarówka UV z all..ro

Post autor: Andrzej J. Woźnica »

A to ciekawe z tymi muchami ... :mysl: Mam pytanko: to były długoczułkie czy prawdziwe muchy?
Awatar użytkownika
adam k.
Posty: 1470
Rejestracja: wtorek, 4 października 2011, 13:04
UTM: CB 72
Specjalność: Microlepidoptera
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 2 times

Re: Żarówka UV z all..ro

Post autor: adam k. »

Pasma UV jak mi wiadomo są trzy od- do. Ta powiedzmy żarówka przypomina mi BLB czarną. Miałem do celów przywabiania dwie rury podobne do siebie kompakty w układzie U. Były całkiem bezbarwne i skuteczne w przeznaczeniu. Zaobserwowałem, że najlepsze efekty dawało pasmo ultra. C, to najbardziej zjadliwe dla oczu i skóry. Dodam jeszcze były nie tanie i na zamówienie. Wybaczcie styl - piszę na kolanie :smiech:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Metody połowu owadów”