Posiadam dwie lampy- kilka pytań

Jak łowić owady - metody, pułapki, przynęty, świecenie, czerpakowanie itp.
Awatar użytkownika
Pramczas
Posty: 67
Rejestracja: sobota, 12 czerwca 2010, 13:02

Posiadam dwie lampy- kilka pytań

Post autor: Pramczas »

Jak w temacie. Dzisiaj u dziadka znalazłem dwie stare lampy. Lampy są produkcji polskiej- firma Polamp. Całkowita długość każdej z nich to ok 21 cm. Zrobiłem zdjęcie oznaczeń, ale napisy są już stare i ciężko zrobić im zdjęcie, dlatego postaram się tu przepisać oznaczenia: POLAMP, "LRF 250W 1 89 II B". Nie wiem, czy dobrze odczytałem oznaczenia (poniżej zdjęcia). Niestety nic więcej nie wiem o tych lampach. Nie wiem, czy potrzebują dławików, jak je podłączyć, żeby świeciły, czy to lampy sodowe, czy rtęciowe? Dlatego zwracam się do Was, może ktoś potrafi coś więcej o nich powiedzieć? Oraz powiedzieć, jak przygotować je do użytku (znaczy jakich elementów może brakować, np: dławika jeśli jest potrzebny etc). Z góry dziękuję za pomoc, oto zdjęcia lamp:
Załączniki
Dwie lampy
Dwie lampy
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (134.47 KiB)
Oznaczenia
Oznaczenia
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (141.96 KiB)
Środek
Środek
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (125 KiB)
Oznaczenia zbliżenie 1/ 2
Oznaczenia zbliżenie 1/ 2
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (150.04 KiB)
Oznaczenia zbliżenie 2/ 2
Oznaczenia zbliżenie 2/ 2
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (138.36 KiB)
Awatar użytkownika
Edwin Buga
Posty: 124
Rejestracja: czwartek, 18 listopada 2010, 20:45

Re: Posiadam dwie lampy- kilka pytań

Post autor: Edwin Buga »

Do żarówki LRF 250W potrzebny jest dławik. Daje dobre światło prawie jak mix 400W.Nowy dławik w sklepie elektrycznym w roku ubiegłym kosztował około 80 zł.
Awatar użytkownika
Pramczas
Posty: 67
Rejestracja: sobota, 12 czerwca 2010, 13:02

Re: Posiadam dwie lampy- kilka pytań

Post autor: Pramczas »

Rozumiem, to lampa rtęciowa zgadza się? Dziękuję za pomoc ;)
Awatar użytkownika
Kamil Mazur
Posty: 1922
Rejestracja: niedziela, 19 grudnia 2004, 15:14
Specjalność: Psychidae
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Posiadam dwie lampy- kilka pytań

Post autor: Kamil Mazur »

To sa standardowe lampy uliczne (swiecace na bialo, a nie na rozowo). Wabia bardzo dobrze ale trzeba do nich dlawik jak wspomnial przedmowca wiec warto sie zastanowic czy kupic nowiutkie bezdlawikowe MIX-y czy dlawiki do tych zarowek co masz. Cena pewnie bedzie podobna, ale zerknij sobie w neta dla pewnosci.

Dlawik mysle ze mozna czasem wyhaczyc od jakiegos ciecia, albo innego zarzadcy parkingu, ktory moze miec w swojej kanciapie rozne ciekawe rzeczy potrzebne do bieżacych napraw. Tak mnie sie wydaje ...
Awatar użytkownika
Pramczas
Posty: 67
Rejestracja: sobota, 12 czerwca 2010, 13:02

Re: Posiadam dwie lampy- kilka pytań

Post autor: Pramczas »

Dzięki. Mam jeszcze trochę głupie pytanie- jak wygląda taki dławik do tych lamp? Nie bardzo siedzę w elektronice, a tym bardziej takiej. Na google znalazłem schemat podłączania lampy sodowej- to coś takiego będzie? http://www.haszysz.com/schematyp/schemathpswk3.jpg
Wojtek M
Posty: 1972
Rejestracja: poniedziałek, 28 maja 2007, 22:49
UTM: DE65

Re: Posiadam dwie lampy- kilka pytań

Post autor: Wojtek M »

No coś podobnego, wywal ze schematu element 1, rtęciówka go nie potrzebuje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Metody połowu owadów”